רשת הטלוויזיה הרומנית השקיעה כ- 320 אלף אירו על השתתפותה באירוויזיון 2022 שהתקיים באיטליה.

התקשורת הרומנית מדווחת כי רשת הטלוויזיה ברומניה הוציאה בסך הכל 1,572,789 ליי (כ-320,000 יורו וכמיליון וחמישים אלף שקלים) על השתתפות באירוויזיון 2022 בטורינו, איטליה. מחצית מהסכום הוקדשה לתשלום דמי ההשתתפות לאיגוד השידור האירופי, רק כ- 270 אלף שקלים הוקדשו להוצאות המשלחת הרומנית באירוויזיון כמו בימוי, לינה, נסיעות וכדומה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנובמאי האחרון, כמה ימים בלבד לאחר גמר האירוויזיון, נחשפו פרטים לגבי אי-סדרים בהצבעת השופטים. לפי החשד שאומת על ידי איגוד השידור האירופי, שש מדינות (אזרבייג'אן, גאורגיה, מונטנגרו, סן מרינו, פולין ורומניה) תיאמו ביניהן הצבעות בקרב צוותי השופטים. החשד עלה במשדר הגמר לפני שלב ההצבעה, ובעקבות זאת חלק ממגישי הניקוד לא עלו להגיש את הניקוד מטעמם. במקום זאת, נמסר ניקוד חלופי מכל מדינה אשר שוקלל ע"י ממוצע הצבעות כולל. ההאשמות הוכחשו בתוקף על ידי הנהלת הטלוויזיה הרומנית.

"הטלוויזיה הרומנית קיבלה על עצמה את מחויבותה להשתתף באירוויזיון 2022, שילמה את דמי ההשתתפות והכינה, יחד עם הזמר אורס, פרויקט שזכה להערכה של הציבור".זמן לא רב לאחר מכן, פורסם כי רומניה עשויה לפרוש מאירוויזיון 2023, ובהודעה רשמית של רשת הטלוויזיה הרומנית (TVR) נכתב:

"ב- TVR מסתייגים מהאופן בו טיפל איגוד השידור האירופי במצב שנוצר בעקבות הצבעת השופטים במהלך חצי הגמר וגמר תחרות האירוויזיון, לפיו חולקו הנקודות באופן המעורר חשד לאי סדרים. בזמן שמדינות מסויימות נענשו והניקוד אותם ביקשו להגיש הוחלפו על ידי ה- EBU באמצעות 'אלגוריתם' שאינו שקוף ותוצאותיו מעלות חשד – מדינות אחרות לא ספגו סנקציות. גרוע מכך, הם קיבלו נקודות נוספות באמצעות האלגוריתם מהמדינות שנענשו".

"השפעת החשדות הללו על התחרות ועל המוניטין של רשתות הטלוויזיה עליהן מוטלות סנקציות יכלו להתבטל לחלוטין אם ב- EBU היו פונים למדינות המעורבות ברגע שאובחן החשד, כלומר ביום רביעי (11 במאי) לאחר מופע השופטים של חצי הגמר השני. במצב כזה רשת הטלוויזיה הרומנית הייתה מספיקה להגיב במהרה וחוקרת באופן מיידי את ההאשמות ומתקנת את המצב, במידה והדברים היו מתבררים כנכונים. הדבר היה מתאפשר אם ב- EBU היו מתייחסים ל- TVR כשותפה אמיתית".

אולם הנזק שנגרם לתדמיתה של רומניה הגיע עם מחיר נוסף – המחיר הכספי. לפי הנתונים שסיפקה הטלוויזיה הרומנית לאתר Mainnews.ro, סך ההוצאות הסתכמו ב-1.57 מיליון ליי (כמיליון וחמישים אלף שקלים). מתוך סכום זה הוצאו כ-256,000 שקלים על ארגון ושידור קדם האירוויזיון הרומני שכלל 40 שירים, בעוד כ-527,000 שקלים שולמו כדמי השתתפות לאיגוד השידור האירופי. שאר הכסף הוצא לעניינים נלווים של המשלחת לתחרות כמו נסיעות, לינה ובימוי.רומניה באירוויזיון 2022

אורס (WRS), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, ייצג את רומניה עם שירו "Llámame" (בעברית: "תתקשר אליי"). רומניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 118 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-18 עם 65 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2017 שרומניה הפעילה לגמר, לאחר שכשלה להעפיל לגמר בכל שלושת התחרויות הקודמות.

מקור: Main News.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!