רשת הטלוויזיה הבריטית מפרסמת היום את רשימת הערים שנותרו במרוץ לאירוח אירוויזיון 2023. מי הערים שנותרו במרוץ? ואיזו עיר מובילה בסוכנויות ההימורים? כל הפרטים בכתבה הבאה.

ה-BBC, רשת הטלוויזיה הבריטית והמפיקה של אירוויזיון 2023, מתירה היום לפרסום את שבעת הערים שעלו לשלב הבא במכרז לאירוח האירוויזיון ועדיין נותרו במרוץ. לאורך השבועות האחרונים לא פחות מ-20 ערים ברחבי בריטניה הביעו עניין או רצון לארח את התחרות ובסופו של דבר נותרו 7 ערים ברשימה.

אז אלו ערים מועמדות לאירוח אירוויזיון 2023?

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ברמינגהאם (Birmingham): ברמינגהאם היא העיר השנייה בגודלה בבריטניה, ומתגוררים בה כ-1.1 מיליון תושבים. העיר מכונה כ"סדנת העבודה של העולם" ו"עיר אלף המלאכות" מאחר והובילה בעולם בתקופת המהפכה התעשייתית. העיר אירחה את האירוויזיון האחרון שנערך בבריטניה ב-1998. במידה וברמינגהאם תיבחר שוב כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"Resorts World Arena" – ארנה אשר נפתחה ב-1980 ויכולה להכיל עד 15,685 צופים.

גלאזגו (Glasgow): גלאזגו נחשבת לעיר המאוכלסת ביותר בסקוטלנד, ומתגוררים בה כ-626 אלף תושבים. ב-1990 נבחרה גלאזגו נבחרה כבירת התרבות של אירופה. העיר נחשבת כיום כמועמדת חזקה לאירוח התחרות עוד מלפני שבריטניה הוכרזה באופן רשמי כמארחת התחרות, וממוקמת במקום הראשון בסוכנויות ההימורים. סקוטלנד עצמה אירחה את האירוויזיון ב-1972 בעיר אנדיבורו. במידה וגלאזגו תיבחר כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"OVO Hydro" – ארנה אשר נפתחה ב-2013 ויכולה להכיל עד 14,500 צופים.

לידס (Leeds): לידס היא העיר השלישית בגודלה בבריטניה, ומתגוררים בה כ-789 אלף תושבים. העיר נחשבת למרכז של תבואה וטקסטיל ויש בה תעשייה רחבה של פשתן, צמר, דפוס, יציקת ברזל ועוד. במידה ולידס תיבחר כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"First Direct Arena" – ארנה אשר נפתחה ב-2013 ויכולה להכיל עד 13,781 צופים.
ליברפול (Liverpool): ליברפול שוכנת בצפון מערב אנגליה, ונכון ל-2017 מתגוררים בה כ-491,500 תושבים. העיר נחשבת לשנייה בחשיבותה באנגליה ובממלכה המאוחדת. במידה וליברפול תיבחר כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"M&S Bank Arena" – ארנה אשר נפתחה ב-2008 ויכולה להכיל עד 11,000 צופים.

מנצ’סטר (Manchester): בדומה לליברפול, גם מנצ’סטר נמצאת בצפון מערב אנגליה, ונכון ל-2018 מתגוררים בה כ-547 אלף תושבים. העיר נחשבת לעיר עם מספר התיירים השלישי בגודלו במדינה. במידה ומנצ’סטר תיבחר כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"AO Arena" – ארנה אשר נפתחה ב-1995 ויכולה להכיל עד 21,000 צופים.

ניוקאסל (Newcastle): ניוקאסל נמצאת בצפון מזרח אנגליה, ונכון ל-2018 מתגוררים בה כ-300 אלף תושבים. ניוקאסל היא עיר תאומה למאלמו שבשוודיה וברגן שבנורווגיה, שבעצמן אירחו בעבר את התחרות. במידה וניוקאסל תיבחר כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"Utilita Arena" – ארנה אשר נפתחה ב-1995 ויכולה להכיל עד 11,000 צופים.
שפילד (Sheffield): שפילד נמצאת בצפון אנגליה, ונכון ל-2011 מתגוררים בה כ-518 אלף תושבים. העיר הייתה ידועה בזכות תעשיית הפלדה בתקופת המהפכה התעשייתית וכונתה "עיר הפלדה". במידה ושפילד תיבחר כעיר המארחת היא תארח את התחרות ב-"Utilita Arena" (בדומה לשם הארנה בעיר ניוקאסל) – ארנה אשר נפתחה ב-1991 ויכולה להכיל עד 13,600 צופים.

מקור: BBC.

העיר המארחת צפויה להיבחר עד אמצע חודש ספטמבר, בדומה לשנים קודמות.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון הבאה תיערך בבריטניה בחודש מאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!