רשת הטלוויזיה של ליכטנשטיין הודיעה כי אינה שואפת עוד להגיש בקשת הצטרפות לאיגוד השידור האירופי וכי אינה מעוניינת לקחת חלק בתחרות.

רשת הטלוויזיה של ליכטנשטיין 1FLTV אישרה שאינה מעוניינת להגיש בקשת הצטרפות לאיגוד השידור האירופי, דבר המקנה השתתפות בתחרות האירוויזיון. את ההודעה מסרה מנכ"לית הערוץ, סנדרה וולדט (Sandra Woldt).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בהצהרה הקצרה שמסרה וולדט לאתר החדשות "Eurovoix", נמסר: "אנחנו כבר לא שואפים למטרה זו, אנחנו מתרכזים בערוץ בחדשות אודות ליכטנשטיין ולא מעבר".

מאז הוקמה 1FLTV ב-2008, הצטרפות לאירוויזיון הייתה מטרה ארוכת טווח עבור השדרן. ב-2009 הודיעה ​​רשות השידור שהיא פועלת לקראת הופעת בכורה באירוויזיון 2010 אך לבסוף לא הצליחה להשיג מימון לטובת הצטרפות ל-EBU.

ב-2017 הצהירה רשת הטלוויזיה כי הגישה בקשת חברות ב-EBU והיא נמצאת בתהליך של עמידה בכל הדרישות על מנת להיות חברה מלאה, ואף הציעה שיטת בחירה לבחירת הנציג שלהם לאירוויזיון. הופעת הבכורה של ליכטנשטיין, שתוכננה ל-2019, הייתה צפויה לחפוף ליום השנה ה-300 להיווצרות הנסיכות ע"י האימפריה הרומית הקדושה. למרבה הצער, עקב מותו של מייסד ערוץ הטלוויזיה פיטר קלבל (Peter Kölbel) הפרויקט בוטל וכעת נראה שהאירוויזיון ירד מסדר היום.

ליכטנשטיין, לצד הוותיקן וקוסובו, נותרו המדינות המוכרות הבינלאומית היחידות באירופה שלא השתתפו בתחרות האירוויזיון. ב-1976 ניסתה ליכטנשטיין להשתתף בתחרות אך הדבר לא התאפשר בהיעדר רשת טלוויזיה מסודרת.

מקור: Eurovoix.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!