נועה קירל, הזמרת המצליחה ביותר בישראל, מאשרת במסיבת עיתונאים חגיגית שתייצג את ישראל באירוויזיון 2023. "אני יוצאת למשימה". טרם נקבע הליך בחירת השיר לתחרות.

צילום: אבי זייקנר
נועה קירל הוכרזה באופן רשמי כנציגת ישראל לאירוויזיון 2023 במסיבת עיתונאים שנערכה היום בתל אביב. לאחר שנועה סיפרה על תחושותיה לקראת התחרות, ההתרגשות והחששות, היא ענתה על שאלות הכתבים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לצפייה במסיבת העיתונאים:

נועה קירל. צילום: אבי זייקנר

מנכ"לית תאגיד השידור, טל פרייפלד, הזכירה את העובדה שישראל חוגגת השנה בדיוק 50 שנים מאז השתתפותה הראשונה בתחרות האירוויזיון. ״השנה החלטנו לשנות את כללי המשחק ובמקום לבחור נציג בריאליטי כזה או אחר פשוט בחרנו את הזמרת מספר אחד שתייצג אותנו באירוויזיון. העבודה איתה קלה, נועה נבחרה פה אחד ובמהירות שיא״.

נועה קירל התייחס להליך בחירת השיר הישראלי לאירוויזיון אך בשלב זה לא ברור האם יינתן לנועה קירל חופש בחירה מלא או שהשיר ייבחר על ידי ועדה או אולי על ידי הקהל במשדר מיוחד. קירל ציינה שעדיין לא חשבה על יוצרים ספציפיים שעשויים לעזור לה בכתיבת השיר ושהיא צריכה לחשוב על כך בכובד ראש. בנוסף, חשפה הזמרת שקיבלה הצעות מיוצרים רבים בכל הנוגע לבחירת השיר, ואף הצעות מיוצרים בינלאומיים.
נועה קירל. צילום: אבי זייקנר

נועה קירל נשאלה על התנאים שהציבה לוועדה כדי להבטיח את הסכמתה להשתתפות באירוויזיון. קירל הדגישה שהתנאי היחיד שעמד על הפרק הוא החופש האומנותי שלה והבטחה לכך שהיא תוכל להביא את עצמה לידי ביטוי על במה, ״בעיניי זה הדבר הכי בסיסי שיש״, אמרה הזמרת.

הזמרת התייחסה לתגובות אוהדי האירוויזיון בעולם כשהודיעו ברשתות החברתיות, אשר כבר החלו לחזות את ניצחונה של נועה בתחרות, ״רגע, שנייה, זה שאני מצליחה פה בישראל לא אומר שאני אוטומטית מגיעה וזוכה, זה לא עובד ככה תמיד״ והוסיפה שתגובות המעריצים בארץ ובחו"ל גרמו לה להסכים לבקשה ולהשתתף בתחרות.
נועה קירל. צילום: אבי זייקנר

בכל הקשור לתחרות האירוויזיון נועה חשה התרגשות רבה אך גם פחד וחשש טבעי: "ברור שיש חששות, מן הסתם אני בן אדם ואני מתרגשת ופוחדת לפעמים, וזה מעמד מאוד מכובד ובמה אחת הגדולות בעולם. יכול להיות שאני אכשל, זה משהו שיכול לקרות".

הזמרת הצעירה וגם התאגיד סירבו התייחס בשלב זה על שאלות בכל הקשור למסגרת התקציב שתעמוד לרשות הזמרת ועל חלוקת הנטל התקציבי בין התאגיד למנהליה של הזמרת: "זה קצת מוקדם ועוד לא קבענו את המסגרת (של התקציב), אבל כן הבטחנו שיתוף פעולה מלא, אנחנו סומכים על נועה לגמרי ואנחנו ניתן לה את כל הכלים לייצג את ישראל בכבוד״, אמרה מנכ"לית התאגיד.

התאגיד סירב לחשוף, לשאלתנו, את המקום השני והשלישי ברשימת הדירוג של הוועדה אשר בחרה בנועה קירל כנציגת האירוויזוין. יחד עם זאת, שאלנו את נציגי התאגיד האם גם באירוויזיון 2023 תוכל נציגת ישראל ויתר המתמודדים בתחרות לעשות שימוש בקולות ליווי מוקלטים והתשובה שקיבלנו היא חיובית. נסביר שעד אירוויזיון 2020 כל הקולות אשר נשמעו על בימת התחרות בוצעו במהלך ההופעה החיה, כאשר החל משנת 2021 אישר איגוד השידור האירופי לעשות שימוש בקולות ליווי מוקלטים כדי להקטין את המשלחות מחשש להתפרצות של מגפת הקורונה.

שאלנו גם אם התאגיד מוכן כלכלית לאפשרות של אירוח אירוויזיון 2024 בישראל במקרה ונועה תזכה וקיבלנו תשובה די אופטימית, ״כשיגיע הרגע, ויש סיכוי גבוה שהוא יגיע, נסתדר״.
נועה קירל – מי זו?

נועה קירל. צילום: אבי זייקנר

נועה קירל נבחרה על ידי וועדה מקצועית שבה עשרה מומחים מעולם התרבות, המוזיקה והטלוויזיה. חברי הוועדה דנו ב- 78 שמות של זמרים וזמרות בעלי ניסיון עשיר ומוכח בעמידה מול קהל גדול, תוך בחינת רשימות האמנים המושמעים ביותר בישראל על פי כאן גימל וגלגל"צ, המועמדים לזמר השנה, זמרת השנה והרכב השנה לשנים 2019, 2020 ו- 2021.

קירל, רק בת 21, התפרסמה כבר לפני שבע שנים כשהוציאה את הסינגל הראשון "מדברים". מאז שחררה להיטים נוספים כמו: "פאוץ'", "מיליון דולר", "יהלומים", "טרילילי טרללה" ועוד… הזמרת המצליחה השתתפה בפסטיגלים בשנים 2019 וב- 2020 ובנוסף, השתתפה בתכנית הטלוויזיה "כפולה" ובסרט הקולנוע "כמעט מפורסמת".

ביוני 2020 חתמה קירל בחברת התקליטים "אטלנטיק רקורדס" שהוציאו יחד עם הזמרת את השירים "Please Don't Suck", "Bad Little Thing" ו- "Thought About That".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!