רשת הטלוויזיה של אירלנד חושפת שהושקעו כ- 350,000 אירו באירוויזיון 2022. הסכום האדיר כולל שהות, טיסות, כוראוגרפיה, ייצוג, עיצוב הבמה ותאורה.

רשת הטלוויזיה האירית, RTÉ, השקיעה יותר מ- 315 אלף אירו (כמיליון שקלים) על הופעתה של ברוק סקוליון (Brooke Scullion) באירוויזיון 2022, אך העלויות הסופיות עשויות להיות גבוהות יותר. על פי השמועות 315,161 אירו הוא הסכום אותו שילמו על ההופעה בלבד. הסכום כולל 92,588 אירו עבור זכויות השידור ששולמו ל- EBU (איגוד השידור האירופי). עיצוב הבמה והתאורה של ברוק עלו 34,275 אירו. נזכיר שלמרות שהושקע כסף רב בהשתתפותה של אירלנד באירוויזיון, הרפובליקה הקטנה לא העפילה לגמר והגיעה רק למקום ה- 15 בחצי הגמר. 

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
על פי נתונים המפורסמים בהתאם לחופש המידע באירלנד, בנוסף להופעה הושקעו כמעט 50 אלף אירו על חדרי מלון למשלחת מלאה של 16 אנשים ו- 13,293 אירו על מזון עבור חברי המשלחת במשך שבועיים באיטליה. ברוק והצוות שלה הכוללים את המנהל שלה רונן שיברס (Ronan Shivers), ראש המשלחת של RTE מייקל קילי (Michael Kealey) ושדרן הרדיו מרטי ווילן (Marty Whelan) בזבזו 5,135 אירו על טיסות ו-984 אירו על מוניות, אגרה וחניה בטורינו.

דובר רשת השידור סירב לומר באיזה מלון שהה הצוות האירי אך ציין שהעלות מכסה 16 אנשים ואמר "הנציגים חייבים לשהות במלונות רשמיים". שישה חברי משלחת הגיעו מ-RTÉ והעשרה הנותרים היו הזמרת (ברוק), הרקדניות, כוריאוגרף, מאמן ווקאלי, מנהל, מעצב שיער וצלם. 260 אירו נוספים הושקעו על "ייצוג" אך לא ברור במה מדובר.

 

רשת הטלוויזיה המקומית מסרה כי העלויות עשויות להגיע לסכומים גדולים יותר. לצורך ההשוואה עלויות המשלחת של אירלנד השנה היו 15 אלף אירו פחות משנה שעברה, בה הוציאו 330,000 אירו בהשתתפות של לסלי רוי (Lesley Roy) עם השיר "MAPS", ובסוף גם היא לא עלתה לגמר. באותה שנה זכויות השידור מה- EBU עלו פחות מהשנה, והסתכמו ב- 88,100 אירו.

בשנת 2019, RTÉ הוציא יותר מ- 336 אלף אירו על המשלחת של אירלנד לאירוויזיון 2019 לתל אביב, ישראל. וגם אז, אירלנד נשארה מחוץ לגמר התחרות.

 

אירלנד באירוויזיון 2022

ברוק סקוליון (Brooke Scullion) זכתה בדם האירוויזיון המקומי וייצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (זה עשיר). השיר נכתב ע"י הזמרת יחד עם איזי וורנר (Izzy Warner) וקארל זין (Karl Zine). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא בוצע כולו בשפה האנגלית. אירלנד סיימה במקום 15 בחצי הגמר ובמקום 34 בתוצאה הכללית עם 47 נקודות.

https://youtu.be/Kq2AJrWm04s
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!