בימים אלו מתגבשת רשימת הערים בבריטניה המעוניינות לארח את אירוויזיון 2023 בשטחן. עם זאת, העיר קארדיף הודיעה היום כי היא מסירה את מועמדותה מהמרוץ.

רקע: איגוד השידור האירופי הודיע כי אירוויזיון 2023 יתארח בבריטניה, לראשונה מ-1998. לאורך השנים בריטניה אירחה את התחרות שמונה פעמים, יותר מכל מדינה אחרת, וזאת למרות שניצחה בתחרות "רק" חמש פעמים. הסיבה לכך היא שלאורך השנים בריטניה שימשה כתוכנית גיבוי למקרה ובו מדינה לא יכלה לארח את התחרות מסיבות כלכליות. במקרה כזה, פנה ה-EBU לרשת הטלוויזיה הבריטית (BBC) במטרה לארח את התחרות ובכך שברה בריטניה את שיא הפעמים למדינה מארחת. כך גם יקרה בשנה הבאה, כאשר התחרות תגיע לבריטניה בפעם התשיעית.

עד כה ניגשו למכרז חמישה ערים ברחבי בריטניה: גלאזגו, שפילד, בריסטול, ברמינגהאם ומנצ'סטר. עם זאת, העיר קארדיף (Cardiff), שהביעה עניין לפני כחודשיים באירוח התחרות, החליטה כעת להסיר את מועמדותה ולא תתמודד על אירוח התחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שמה של העיר קארדיף עלה כבר בחודש יוני כמועמדת פוטנציאלית, אך כעת הודיעה על הסרת מועמדותה. ההודעה מגיעה במשותף מטעמם של מועצת העיר קארדיף, הממשלה הוולשית (העיר משמשת כבירת ויילס), ומטעמו של אצטדיון הנסיכות (Principality Stadium) שהיה אמור לשמש כמקום המארח במידה והעיר הייתה זוכה במכרז.

בהצהרה המשותפת שפורסמה, נמסר: "מאז שאושר כי בריטניה תארח את אירוויזיון 2023, מועצת העיר קארדיף, הממשלה הוולשית ואצטדיון הנסיכות פעלו בקצב כדי לקבוע את ההיתכנות של הצעה לארח את האירוע בעיר הבירה של ויילס. הרקורד החזק מאוד של קארדיף באירוח אירועים גדולים, ואצטדיון הנסיכות שבנוי ברמה העולמית, היו הופכים אותה למתאימה באופן טבעי להפקה כה משמעותית. ה-BBC, כמארגני האירוע, פרסמו דרישות מפורטות לכל עיר המעוניינת להגיש הצעה לאירוח האירוע. כשותפים, עבדנו על דרישות אלה בפירוט".
"עם זאת, המורכבות של קיום האירוע פירושה שמספר משמעותי של אירועים המתוכננים באצטדיון הנסיכות במהלך אביב 2023 יצטרכו להתבטל כתוצאה מכך. אירועים אלו כוללים בין היתר את אליפות אירופה ברוגבי בכיסאות גלגלים והופעה של אמן בינלאומי גדול שצפוי להופיע באיצטדיון בסמיכות לתאריכים אלו. היינו בדיון מהיר עם ה-BBC כדי לבחון כל אפשרות שאולי הייתה יכולה להכיל את האירוע לצד לוח הזמנים הקיים. למרבה הצער, לא הצלחנו למצוא פתרון מעשי, ולכן הסכמנו באופן קולקטיבי כי לא ניתן יהיה להציע את העיר קארדיף כמארחת. אנו מודים ל-BBC על המעורבות החיובית שלהם, ומאחלים לעיר המנצחת כל טוב בבימוי התחרות של 2023".

אצטדיון הנסיכות, או בשמו השני אצטדיון המילניום (Millennium Stadium), נפתח בעיר קארדיף ב-1999 והוא יכול להכיל עד 74,000 צופים. זהו האצטדיון הרביעי בגודלו בבריטניה, והשני בגודלו בעולם עם גג נשלף (גג נפתח ונסגר). אם היה נבחר לארח את התחרות, היה הופך להיות האולם הכי גדול שאירח את האירוויזיון, ועוקף את אצטדיון פארקן (Parken Stadium) שאירח את אירוויזיון 2001 בדנמרק ואירח באותה עת 38,000 צופים.
העיר קארדיף היא עיר הבירה של מחוז ויילס, ובעיר חיים כ-363,000 איש (נכון ל-2017). העיר התפתחה במהרה במאה ה-19 עקב תעשיית הפחם שהייתה נפוצה באותה עת בשטחי ויילס. כיום משמשת העיר כאזור מטרופולין נרחב.

מקור: Wales Online.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון הבאה תיערך בבריטניה בחודש מאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!