הוא נשא את דגל מולדובה באירוויזיון שלוש פעמים אך כעת פיליפ קירקורוב לא מורשה להיכנס למולדובה. מה הסיפור המוזר שעומד מאחורי סילוקו משטח המדינה? כל הפרטים בכתבה.

פיליפ קירקורוב. צילום מסך

פיליפ קירקורוב (Philipp Kirkorov), אשר נשא את דגל מולדובה כאשר השתתף במשלחתם לאירוויזיון שלוש פעמים ואף הביא עבורה הישגים נאים, נחת בקישינב בערב ה-28 ביולי אך סורב להיכנס למדינה. הוא בילה את הלילה בטרקלין ה-VIP של שדה התעופה, עד שנדחתה בקשת הכניסה שלו למדינה. לפי דברי השומרים במעבר הגבול, נמסר כי: "הדרישות לחציית הגבול לא כובדו", אך יותר מזה לא פורט. בבושת פנים ניאלץ הזמר הידוע לצאת משטח מולדובה.
 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




לפי בקשת עורכי הדין של מרינה טאובר (Marina Tauber), חברת הפרלמנט המולדובי ממפלגת האופוזיציה "שור", קירקורוב הגיע למולדובה כדי להעיד במשפט שאליו עמדה. לפי ההאשמות, היא חשודה בגיוס כספים לא חוקי ובהעלמות מס, וגם מצויין כי אירגנה הופעה בקישינב שבה היא הזמינה את קירקורוב להופיע תמורת 200,000 דולר, בזמן שראפר רוסי בשם מורגשנטרן (Morgenshtern) נתבקש להופיע תמורת 60,000 דולר. על כל פנים, ההופעה בוטלה בשל איסור משטרתי, אך האמנים לא החזירו את הכסף שהרוויחו.

עורך הדין טוען כי קירקורוב לא הורשה להיכנס למולדובה, כי "פקידים מולדובים מודאגים שקירקורוב יציג ראיות שישומשו בבית המשפט ובעיתונאות לטובת חברת הפרלמנט", כך לפי לשון ההודעה הרשמית. בנוסף, עורך הדין לא הורשה לפגוש את קירקורוב באופן אישי.




האם יש קשר גם לתמיכתו של קירקורוב ברוסיה?

בדומה לאוקראינה, מולדובה חוששת מעימות עם רוסיה על שטחי טרנסניסטריה שנמצאים כעת בשליטת מולדובה, אך רוב תושביה הם בדלנים רוסיים. פיליפ קירקורוב, בעל אזרחות רוסית, הופיע בחצי האי קרים הכבושה מוקדם יותר השבוע, וגם ביקר בבית חולים בפאודוזיה, שם הוא נפגש עם חיילים רוסיים שנפצעו באוקראינה. בנוסף לכך, הוא הזמין חיילים מחלימים להופעה שלו, שם טען שהם גיבורים ואף גרם לקהל למחוא להם כפיים בעמידה.

פיליפ קירקורוב נולד וגדל בבולגריה, אך בחייו הבוגרים הפך לזמר מוכר לא רק במדינת מולדתו, אלא גם ברוסיה וברחבי אירופה הסלאבית. ב-1995 הוא הגיע לראשונה לתחרות האירוויזיון וייצג את רוסיה עם השיר "Kolybelnaya dlya vulkana" (בעברית: "שיר ערש להר הגעש") והגיע למקום ה-17 בלבד, שנחשב עד היום להישג הכי נמוך של רוסיה בכל הגמרים בהם השתתפה. עם זאת, לאורך השנים חזר קירקורוב לתחרות מספר רב של פעמים ככותב השירים ו/או המפיק המוזיקלי של בלארוס (2007), אוקראינה (2008), רוסיה (2014, 2016, 2019) ומולדובה (2018, 2020, 2021). שירים אלו זכו להצלחות גדולות בתחרות.




הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!