אירוויזיון 2023, המתוכנן להיערך בבריטניה לאחר 25 שנה, יושפע ברובו ממוטיבים אוקראינים ומהתרבות האוקראינית. הדבר אושר ע"י שר התרבות האוקראיני, אולכסנדר טקצ'נקו.

אירוויזיון 2023, שיחזור לבריטניה בשנה הבאה, מעורר התרגשות גדולה. לצד רשימת הערים שמעוניינות לארח את התחרות וגודלת מיום ליום, הוכרז מבעוד מועד ע"י מנהל התוכן הראשי ב-BBC כי האירוויזיון הקרוב יעסוק במוטיבים אוקראינים ומהתרבות האוקראינית. כעת, להכרזה מצטרף אולכסנדר טקצ'נקו (Oleksandr Tkachenko), שר התרבות ומדיניות המידע האוקראיני, שמסר כי קבוצה של יוצרים אוקראינים תהפוך לחלק בלתי נפרד מהמופע בבריטניה.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון רחב היקף שערך טקצ'נקו ביום שבת האחרון בתוכנית הטלוויזיה STB Vikna, שיתף טקצ'נקו בין היתר על ההכנות והארגון לקראת אירוויזיון 2023. ניתן לצפות בראיון בקישור הבא (לדוברי אוקראינית):

טקצ'נקו שיתף כי במהלך תקופת ההתייעצות של רשת השידור האוקראינית מול ה-EBU, כאשר התלבטה היכן לארח את התחרות והאם תיערך בשטח אוקראינה, נערכו שיחות על אירוח התחרות במדינות שכנות. טקצ'נקו לא הבהיר באילו מדינות מדובר אך ההנחה היא שבין היתר מדובר בפולין, שחולקת גבול משותף עם אוקראינה וקיבלה בברכה מיליוני אוקראינים בזמן המשבר והמלחמה המתחוללת בשטח אוקראינה מזה כחצי שנה.

התחרות אומנם תיערך בבריטניה, אך טקצ'נקו הבהיר כי נוכחותה של אוקראינה תורגש: "הדגל האוקראיני, סרטונים של ערים אוקראיניות, פרזנטורים אוקראינים וקבוצה יצירתית אוקראינית יהפכו לחלק בלתי נפרד מהמופע בבריטניה".
ביום בו הוכרז בי בריטניה תארח את התחרות, מנהלת התוכן הראשית של ה-BBC שרלוט מור (Charlotte Moore), שלחה מייל לצוות ה-BBC ובו כתבה: "אני שמחה לחלוק שה-BBC יארח את תחרות האירוויזיון בשנה הבאה בבריטניה. השנה זכתה הלהקה האוקראינית Kalush Orchestra עם השיר "Stefania", אך לאור פלישתה של רוסיה לארצם לא ניתן יהיה לארח את התחרות באוקראינה ב-2023. איגוד השידור האירופי (EBU) ביקש מה-BBC לארח את התחרות, שכן היינו במקום השני בשנה שעברה עם ההופעה המבריקה של סם ריידר. אנו נעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם עמיתינו ברשות השידור האוקראינית UA:PBC, ונציג את התרבות והמוזיקה האוקראינית כחלק מרכזי באירוע".

עפ"י סוכניות ההימורים, טימור מירושניצ'נקו (Timur Miroshnychenko), מי שבין היתר הנחה את אירוויזיון 2017 באוקראינה ואת אירוויזיון הילדים ב-2009 וב-2013, הוא בין הפייבוריטים להנחות את התחרות בבריטניה לצד מנחים בריטים.

מקור: Wiwibloggs.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון הבאה תיערך בבריטניה בחודש מאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, וזאת עקב המלחמה המתנהלת בשטחה. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!