רשת הטלוויזיה הקפריסאית מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023 וחושפת פרטים ראשונים לגבי הליך הבחירה לקראת השנה הבאה.

רקע: בין השנים 2016-2022 בחרה קפריסין את נציגיה לתחרות האירוויזיון בבחירה ישירה. לפני חודשיים פרסמה התקשורת המקומית כי לאחר הפסקה של שמונה שנים, קפריסין צפויה לחזור לבחור את נציגה לתחרות דרך תוכנית טלוויזיה – אך לא דרך קדם אירוויזיון אלא דרך תוכנית ריאליטי בפריים טיים.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
עם זאת, לפני כשבועיים הגיעו פרסומים בתקשורת המקומית שמאשרים כי קפריסין החליטה להמשיך בשנה הבאה בשיטת הבחירה הישירה ולדחות ל-2024 את השימוש בפורמט החדש. כעת, מגיע אישור ההשתתפות הרשמי בתחרות.

עפ"י דיווחים שמגיעים ממועדון חובבי האירוויזיון היווני (OGAE Greece), שבו אנשים מהנציגות הקפריסאית מדליפים לעתים קרובות מידע לתקשורת – נחשף כי תנסיס טסוקוס (Thanasis Tsokos), המנהל של רשת השידור הקפריסאית RIK, וגיורגוס ארסנקוס (Giorgos Arsenakos) – שמשמש כמנכ"ל חברת ההקלטות PANIK Records, חתמו על שותפות של שנתיים לפחות בנוגע להשתתפות של קפריסין בתחרות. כלומר, קפריסין תמשיך לבחור את נציגיה דרך ועדה פנימית והאמן יבחר מתוך חברת ההקלטות. הדבר מאשר באופן רשמי את ההשתתפות של קפריסין בתחרות ואת הפרסומים מלפני שבועיים.
זו תהיה השנה השלישית ברציפות שבה אומן מחברת התקליטים PANIK Records ייצג את קפריסין באירוויזיון. ב-2021 נבחרה הזמרת אלנה צגרינו (Elena Tsagrinou), שהגיעה בגמר למקום ה-16 עם השיר "El Diablo". השנה ייצגה את קפריסין הזמרת אנדרומכי (Andromachi) עם השיר "Ela", אך לא עלתה לגמר הגדול. עם זאת, הוחלט להמשיך עם שיתוף הפעולה גם בשנה הבאה, עם דגש לתת עדיפות לאומן ממוצא קפריסאי מתוך חברת התקליטים. אנדרומכי עצמה היא זמרת יווניה אך נבחרה בין היתר כיוון שאחד מכותבי השיר, ג'ורג' פאפאדופולוס (George Papadopoulos), הוא ממוצא קפריסאי.

קפריסין היא המדינה ה-18 שמאשרת באופן רשמי את השתתפותה באירוויזיון 2023 ומצטרפת לאוסטריה, אוקראינה, איטליה, אלבניה, בלגיה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, הולנד, ישראל, נורווגיה, ספרד, סן מרינו, פינלנד, צרפת, שוודיה ושוויץ שאישרו עד כה את השתתפותן בתחרות.

 

קפריסין באירוויזיון 2022

הזמרת אנדרומכי (Andromache) ייצגה את קפריסין עם שירה "Ela" (בעברית: "בוא"). קפריסין הגיעה בחצי הגמר השני למקום ה-12 עם 63 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2013 שקפריסין לא מעפילה לגמר האירוויזיון. לאחר פרסום פילוג ההצבעות בין הקהל לשופטים נחשף כי הקהל העלה לגמר את קפריסין מהמקום התשיעי אך השופטים מיקמו אותם במקום ה-18 והאחרון, דבר שפגע בסיכויי ההעפלה לגמר.

מקור: EurovisionFun.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-39 של קפריסין באירוויזיון. קפריסין הצטרפה לתחרות ב-1981 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמרת אלני פוריירה סיימה במקום השני עם השיר "Fuego".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!