האם נציג קפריסין לאירוויזיון 2023 צפוי להיבחר פעם נוספת דרך וועדה פנימית? כך עולה לפי דיווחים שמגיעים בימים האחרונים מהתקשורת בקפריסין וביוון.

רקע: בין השנים 2016-2022 בחרה קפריסין את נציגיה לתחרות האירוויזיון בבחירה ישירה. לפני כחודשיים פרסמה התקשורת המקומית כי לאחר הפסקה של שמונה שנים, קפריסין צפויה לחזור לבחור את נציגה לתחרות דרך תוכנית טלוויזיה – אך לא דרך קדם אירוויזיון אלא דרך תוכנית ריאליטי בפריים טיים. עם זאת, נראה שרשת הטלוויזיה במדינה החליטה לשנות כיוון בחזרה ולבחור את נציגה לתחרות פעם נוספת באמצעות בחירה ישירה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הפרסומים בדבר שינוי הפורמט החלו כבר בחודש ספטמבר לפני כשנה וקיבלו חיזוק בחודש מאי אחרון כאשר דווח כי הנציג הקפריסאי לאירוויזיון 2023 ייבחר דרך תוכנית הריאליטי "All Together Now" (בעברית: "כולם ביחד עכשיו") – ריאליטי שירה ששודר בבריטניה במשך שתי עונות בין השנים 2018-2019. עם זאת, החליטה רשת הטלוויזיה בקפריסין RIK לדחות את הבחירה בנציג דרך הפורמט ל-2024, ולבחור את הנציג לאירוויזיון הקרוב באמצעות וועדה.

לפי דיווחים שהתקבלו מטעם מועדון חובבי האירוויזיון היווני (OGAE Greece) הסיבה לשינוי נובעת מתוך מטרה להכין את הנציג לתחרות בצורה הטובה ביותר. לפי הדיווחים, ישנה היענות גדולה להשתתפות בקרב האומנים המקומיים ורשת הטלוויזיה בוחנת מספר אופציות. עוד נמסר כי לוועדה הגיעו שירים ממלחינים וכותבים מוכרים.
קפריסין באירוויזיון 2022

הזמרת אנדרומכי (Andromache) ייצגה את קפריסין עם שירה "Ela" (בעברית: "בוא"). קפריסין הגיעה בחצי הגמר השני למקום ה-12 עם 63 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2013 שקפריסין לא מעפילה לגמר האירוויזיון. לאחר פרסום פילוג ההצבעות בין הקהל לשופטים נחשף כי הקהל העלה לגמר את קפריסין מהמקום התשיעי אך השופטים מיקמו אותם במקום ה-18 והאחרון, דבר שפגע בסיכויי ההעפלה לגמר.

מקור: OGAE Greece.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-39 של קפריסין באירוויזיון. קפריסין הצטרפה לתחרות ב-1981 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמרת אלני פוריירה סיימה במקום השני עם השיר "Fuego".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!