רשת הטלוויזיה הפינית אישרה את השתתפותה של פינלנד באירוויזיון 2023 וכעת מפרסמת את פרטי קדם האירוויזיון UMK, דרכו תבחר את נציגה הבא לתחרות האירוויזיון.

רשת הטלוויזיה הפינית YLE, דרכה משתתפת פינלנד בתחרות האירוויזיון, אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2023 ימים ספורים אחרי גמר האירוויזיון שנערך בטורינו, איטליה. במקביל, פרסמה רשת הטלוויזיה כי גם בשנה הבאה ייבחר הנציג הפיני לאירוויזיון דרך קדם האירוויזיון "UMK", המשמש לבחירת נציגי פינלנד לאירוויזיון החל מ- 2012.

כעת חושפת רשת הטלוויזיה הפינית את חוקי הקדם לשנת 2023.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חוקי הקדם הרשמיים כפי שפורסמו:

 • יש לשלוח ל-YLE את גרסאות הדמו של השירים לתחרות בין התאריכים 1-5 בספטמבר.
 • כל זמר רשאי לשלוח עד שלושה שירים לוועדה, אך רק אחד מהם יוכל להתחרות בקדם אירוויזיון במידה ויתקבל.
 • חברי להקה אחרים, מלחינים, פזמונאים וכותבי שירים יוכלו להשתתף עם מספר שירים בתחרות.
 • לפחות כותב שירים אחד וזמר אחד חייבים להיות אזרחים פיניים או בעלי מגורים קבועים בפינלנד.
 • השירים המוגשים חייבים לעמוד בכללי איגוד השידור האירופי: אורכם לא יעמוד על יותר משלוש דקות, אסור להכיל בשיר מילים פוגעניות, אין לפרסם דרך השירים תוכן מסחרי או פוליטי, ועוד.
 • פאנל מומחים יבחר את שירי הקדם. כל משתתף שנבחר חייב לשלוח את הגרסה הסופית של השיר עד ה-3 בנובמבר.

בנוסף, מפרסמת רשת הטלוויזיה כי גמר הקדם צפוי להתקיים במהלך חודש פברואר 2023. גם הפעם, הזוכה ייקבע ע"י שקלול של הצבעת הקהל בבית והצבעת השופטים.

ניתן לקרוא את חוקי הקדם המלאים כאן.
אנסי אוטיו (Anssi Autio), מטעמה של רשת הטלוויזיה הפינית, מסר בהצהרה: "המוניטין והפופולאריות של האירוויזיון ושל קדם האירוויזיון הפיני UMK בקרב הקהל וגם בקרב האומנים גדלים משנה לשנה, והעונה הבאה שלנו תהיה גדולה מתמיד! אם אתם מעוניינים להגיש שיר חדש, תתחילו לכתוב אותו מעכשיו".

פינלנד באירוויזיון 2022

להקת דה ראסמוס (The Rasmus) ייצגה את פינלנד באירוויזיון האחרון עם שירה "Jezebel" (בעברית: "איזבל"). פינלנד עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השביעי בחצי הגמר השני עם 162 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה- 21 עם 38 נקודות.

מקור: eurovoix.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!