רשת הטלוויזיה הספרדית הודיעה כי היא מסירה את מועמדותה מאירוח אירוויזיון 2023, לאחר שהייתה בין המדינות הראשונות שהציעו לארח את האירוויזיון בשנה הבאה.

רשת הטלוויזיה RTVE, דרכה משתתפת ספרד בתחרות האירוויזיון, הודיעה כי היא מסירה את מועמדותה מאירוח אירוויזיון 2023 בשנה הבאה. כזכור, ספרד הייתה בין המדינות הראשונות להציע את עצמה בתור המדינה המארחת בשנה הבאה אך כעת הודיעה כי היא כבר לא במרוץ לאירוח התחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון שנערך עם מנכ"ל רשת הטלוויזיה הספרדית חוסה מנואל פרז טורנרו (José Manuel Pérez Tornero), שיתף פרז טורנרו כי ספרד מסירה את מועמדותה מאירוח התחרות בשנה הבאה: "אנחנו לא רוצים לתת לתוצאה הטובה שהשגנו בטורינו לבלבל אותנו. ננסה לנצח בשנה הבאה ולארח את התחרות בשנה שלאחר מכן. אם אוקראינה תחליט שהיא לא יכולה לארח את התחרות, בריטניה צריכה להיות המדינה המארחת".

ככל הנראה אחת מהסיבות העיקריות להסרת המועמדות של ספרד היא מעורבותה בהפקת "Hispavisión" – פסטיבל השירים למדינות דוברות ספרדית שמתוכנן לצאת לדרכו בשנה הבאה וייערך במתכונת דומה לאירוויזיון. רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE מעורבת בהפקת האירוע, והיא מעדיפה להשקיע כעת בתחרות החדשה.

כזכור, בתחרות האירוויזיון האחרונה שנערכה לפני חודש זכתה אוקראינה בפעם השלישית בתולדותיה אך למרות זאת סוגיית אירוח התחרות נותרה עמומה עקב המלחמה בשטחה של המדינה. אוקראינה עצמה, והעומד בראשות ערוץ הטלוויזיה המקומי, הצהיר כי אוקראינה מוכנה לארח את התחרות בשטחה ב-2023. עם זאת, יש לבחון לעומק את אפשרות האירוח באוקראינה מבחינה כלכלית ולוגיסטית. הדיונים הרשמיים בסוגיית האירוח החלו ב-20 במאי ויימשכו שוב בקרוב.
נזכיר כי מספר רשתות טלוויזיה באירופה הציעו לארח את התחרות במידה ולאוקראינה לא יתאפשר לעשות זאת:

 • רשת הטלוויזיה השוודית SVT הציעה לארח את התחרות בשטוקהולם, בירת שוודיה.
 • רשת הטלוויזיה האיסלנדית RÚV הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה הפולנית TVP הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI הציעה לארח את התחרות בטורינו פעם נוספת.
 • רשתות הטלוויזיה ההולנדיות NPO ו-AVROTROS הציעו לארח את התחרות בהולנד.
 • רשת הטלוויזיה השוויצרית SRG SSR הודיעה שתשקול את האירוח במידה ותתבקש ע"י איגוד השידור האירופי.

עם זאת, בשלב זה נדמה שהמועמדת המובילה לאירוח במקום אוקראינה היא בריטניה שסיימה במקום השני בטורינו.
ספרד באירוויזיון 2022

הזמרת צ'אנל (Chanel) ייצגה את ספרד עם שירה "SloMo" (בעברית: "הילוך איטי"). ספרד הגיעה בגמר למקום השלישי עם 459 נקודות, הישגה הטוב ביותר של ספרד מאז אירוויזיון 1995. בנוסף, זאת הפעם הראשונה מאז 2014 שספרד מסיימת בטופ עשר.

מקור: Faro de Vigo.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 53 שנה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!