במהלך מסיבת עיתונאים שערך השבוע משרד התרבות האוקראיני, הכריז שר התרבות כי לדעתו אוקראינה היא זאת שאמורה לארח בשנה הבאה את אירוויזיון 2023.

משרד התרבות האוקראיני ערך השבוע מסיבת עיתונאים, ובמהלכה הבהיר כי לדעתו אוקראינה אמורה לארח בשנה הבאה את אירוויזיון 2023. נזכיר לקוראינו שאוקראינה אירחה את תחרות האירוויזיון פעמיים ב-2005 וב-2017, וגם אירחה את אירוויזיון הילדים ב-2009 וב-2013. כל ארבע התחרויות הללו נערכו בעיר הבירה קייב.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
במסגרת מסיבת עיתונאים שנערכה, מסר שר התרבות האוקראיני אולקסנדר טקאצ'נקו (Oleksandr Tkachenko) הצהרה לגבי אירוח התחרות באוקראינה: "אין לנו ספק כי תחרות האירוויזיון אמורה להיערך באוקראינה. העניין היחידי הוא שמעולם לא נערך אירוויזיון במהלך מלחמה. אנו מנהלים דין ודברים עם הקולגות שלנו באיגוד השידור האירופי בדבר התנאים הנוגעים לאירוח. אני חושב שבמסגרת דיאלוג זה, עלינו להבהיר ל-EBU כי חלק מהנסיבות הקיימות כרגע אמורות להשתנות".

מדבריו של טקאצ'נקו עולה כי הוא מבין שעיקר הספקות בנוגע ליכולת האירוח של אוקראינה נובעים בגין המלחמה, אלא אם בחודשים הקרובים תצליח אוקראינה להגיע לידי הסכם שלום עם רוסיה שכנתה. טקאצ'נקו ציין כי אוקראינה מנהלת בימים אלו דיונים מתמשכים מול איגוד השידור האירופי בדבר סוגיית האירוח.

נזכיר כי לפני כשלושה שבועות, במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה לאחר זכייתה של אוקראינה, מסר צ'רנוטיצקי (יושב ראש רשת הטלוויזיה האוקראינית Suspilne) כי רשת הטלוויזיה מעוניינת מאוד באירוח התחרות והוא מקווה שאירוויזיון 2023 ייערך בשטח אוקראינה. לאחר כשבוע וחצי דובר מטעם עיריית קייב מסר הצהרה דומה ואמר שהוא מקווה שתחרות האירוויזיון תיערך בשטח אוקראינה ופעם נוספת בעיר הבירה קייב.
נזכיר כי מספר רשתות טלוויזיה באירופה הציעו לארח את התחרות במידה ולאוקראינה לא יתאפשר לעשות זאת:

 • רשת הטלוויזיה השוודית SVT הציעה לארח את התחרות בשטוקהולם, בירת שוודיה.
 • רשת הטלוויזיה האיסלנדית RÚV הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE הציעה לארח את התחרות בשטחה, לראשונה מאז אירוויזיון 1969.
 • רשת הטלוויזיה הפולנית TVP הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI הציעה לארח את התחרות בטורינו פעם נוספת.
 • רשתות הטלוויזיה ההולנדיות NPO ו-AVROTROS הציעו לארח את התחרות בהולנד.
 • רשת הטלוויזיה השוויצרית SRG SSR הציעה לאחר את התחרות בשוויץ במידה ותתבקש לעשות זאת.

במידה ואוקראינה לא תארח את התחרות בסופו של דבר, זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 1980 שבה המדינה הזוכה לא תארח את התחרות בשטחה. כזכור, ב-1979 ישראל זכתה באירוויזיון בפעם השנייה ברציפות ולא יכלה לארח את התחרות פעם נוספת ב-1980 עקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה רשות השידור. בסופו של דבר ישראל פרשה מהתחרות כיוון שתאריך התחרות (שנערכה בסופו של דבר בהולנד) נפל על יום הזיכרון. זאת הייתה הפעם הראשונה בתולדות התחרות (והיחידה עד כה) שבה המדינה הזוכה בשנה קודם לא משתתפת בשנה שלאחר מכן.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra) ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות.

מקור: Ukrinform.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת "קאלוש אורקסטרה".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!