האם תחרות האירוויזיון תחזור בפעם השלישית לשוויץ, 34 שנה לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה? ראש המשלחת השוויצרית לתחרות לא פוסל את האפשרות.

האם שוויץ תהיה זאת שתארח בשטחה את אירוויזיון 2023, במידה ואוקראינה תוותר על האירוח? בראיון שנערך עימו, שיתף ראש המשלחת השוויצרית לתחרות האירוויזיון שהם לא פוסלים את האופציה במידה ויוצע להם לארח את התחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כזכור, בתחרות האירוויזיון האחרונה שנערכה לפני שבועיים זכתה אוקראינה בפעם השלישית בתולדותיה אך למרות זאת סוגיית אירוח התחרות נותרה עמומה עקב המלחמה בשטחה של המדינה. אוקראינה עצמה, והעומד בראשות ערוץ הטלוויזיה המקומי, הצהיר כי אוקראינה מוכנה לארח את התחרות בשטחה ב-2023. עם זאת, יש לבחון לעומק את אפשרות האירוח באוקראינה מבחינה כלכלית ולוגיסטית. הדיונים הרשמיים בסוגיית האירוח החלו ב-20 במאי ויימשכו שוב בקרוב.

נזכיר כי מספר רשתות טלוויזיה באירופה הציעו לארח את התחרות במידה ולאוקראינה לא יתאפשר לעשות זאת:

 • רשת הטלוויזיה השוודית SVT הציעה לארח את התחרות בשטוקהולם, בירת שוודיה.
 • רשת הטלוויזיה האיסלנדית RÚV הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE הציעה לארח את התחרות בשטחה, לראשונה מאז אירוויזיון 1969.
 • רשת הטלוויזיה הפולנית TVP הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI הציעה לארח את התחרות בטורינו פעם נוספת.
 • רשתות הטלוויזיה ההולנדיות NPO ו-AVROTROS הציעו לארח את התחרות בהולנד.
כעת, גם שוויץ מצטרפת לרשימת המדינות שמציעות את עצמן לאירוח בשנה הבאה. איב שיפרל (Yves Schifferle), ראש המשלחת השוויצרית לאירוויזיון משתף בראיון לאתר "blick.ch" כי שוויץ לא פוסלת את הרעיון לארח את התחרות במידה ולאוקראינה לא יתאפשר לעשות זאת, אך עדיין מוקדם לדבר על כך.

שיפרל משתף: "כמובן שאנחנו מודאגים לגבי נסיעה למדינה מבלי לדעת איך המצב ייראה בעוד שנה. אני בטוח שאיגוד השידור האירופי יעריך בדיוק כמה בטוח יהיה לארח את התחרות באוקראינה, ואם כן, מה יהיו הדרישות. אם איגוד השידור האירופי (EBU) היה פונה אלינו בהצעה לארח את התחרות, היינו בודקים אם שוויץ היא המקום הנכון לארח את האירוע. כרגע אין דיבורים על זה".

נכון לכתיבת שורות אלו, שוויץ טרם אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2023.
שוויץ אירחה את תחרות האירוויזיון הראשונה שנערכה ב-1956 בלוגאנו ואת אירוויזיון 1989 שנערך בעיר לוזאן לאחר זכייתה של הזמרת סלין דיון באירוויזיון 1988.

במידה ואוקראינה לא תארח את התחרות בסופו של דבר, זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 1980 שבה המדינה הזוכה בשנה קודם לא תארח את התחרות בשטחה. כזכור, ב-1979 ישראל זכתה באירוויזיון בפעם השנייה ברציפות ולא יכלה לארח את התחרות פעם נוספת ב-1980 עקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה רשות השידור. בסופו של דבר ישראל פרשה מהתחרות כיוון שתאריך התחרות (שנערכה בסופו של דבר בהולנד) נפל על יום הזיכרון. זאת הייתה הפעם הראשונה בתולדות התחרות (והיחידה עד כה) שבה המדינה הזוכה בשנה קודם לא משתתפת בשנה שלאחר מכן.
שוויץ באירוויזיון 2022

הזמר מריוס ביר (Marius Bear) ייצג את שוויץ עם השיר "Boys Do Cry" (בעברית: "בנים כן בוכים"). שוויץ עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר הראשון עם 118 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-17 עם 78 נקודות.

עם זאת, לאחר גמר האירוויזיון ופרסום פילוג ההצבעות בין הקהל לשופטים התגלה כי שוויץ סיימה בחצי הגמר הראשון במקום ה-16 בלבד אך עלתה לגמר בעזרת השופטים. בגמר שוויץ סיימה אחרונה בהצבעת הקהל עם אפס נקודות אך הגיעה למקום ה-17 הכולל בזכות תמיכתם של השופטים. כך או כך, זאת הפעם השלישית ברציפות שבה שוויץ עלתה לגמר האירוויזיון – הישג שלא הגיע אליו מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: blick.ch.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!