איגוד השידור האירופי החליט להשעות את חברותה של רוסיה עד להודעה חדשה. משמעות הדבר שרוסיה לא תוכל להתמודד בתחרות האירוויזיון בעתיד.

המועצה המפקחת של איגוד השידור האירופי (EBU) החליטה להשעות את חברותן של רשתות הטלוויזיה הציבוריות ברוסיה לזמן בלתי מוגבל. ההחלטה תמנע מרוסיה להשתתף בעתיד בתחרות האירוויזיון ואירוויזיון הילדים. כך נכתב בהצהרה רשמית של איגוד השידור האירופי ופורסמה לראשונה ברשת הטלוויזיה האוקראינית – Suspilne.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




"בשם המועצה המפקחת, ברצוננו לעדכן על ההחלטה שהתקבלה במועצה שנפגשה אתמול לגבי שלוש רשתות התקשורת אשר חברות באיגוד השידור האירופי (RTR, Channel One ו- Ostankino Radio). בהתבסס על הצעדים אשר נקטה המועצה בישיבתה ב- 7 באפריל, אז החלה בהליך ההשעיה, המועצה החליטה פה אחד להשעות לאלתר את כל רשתות התקשורת הציבוריות באיגוד השידור האירופי לזמן בלתי מוגבל. המועצה תבחן את ההחלטה מחדש מעת לעת", נכתב בהצרה.

לרשתות התקשורת הרוסיות יש אפשרות לערער על ההחלטה בהתאם לתקנון ה- EBU, אך ההשעיה תשאר בתוקף עד להחלטה סופית במקרה של ערעור.

מיקולה צ'רנוטצקי (Mykola Chernotytskyi), יו"ר רשת הטלוויזיה האוקראינית, בירך על החלטת ה- EBU והודה על העמדה המאוחדת במאבק נגד התעמולה והדיסאינפורמציה שמפיצות רשתות הטלוויזיה ברוסיה. רשת הטלוויזיה האוקראינית פנתה ב- 23 בפברואר לאיגוד השידור האירופי בבקשה להשעות את רשתות הטלוויזיה הרוסיות, שהיוו לטענתן שופר תעמולתי של הקרמלין מאז החלה התופקנות הרוסית כנגד אוקראינה ב- 2014.




רוסיה תוכננה להתמודד באירוויזיון 2022 שנערך לפני שבועיים, אך בשל פרוץ הלחימה בין רוסיה לאוקראינה מספר רשתות טלוויזיה פנו לאיגוד השידור האירופי בדרישה להחרים ולהדיח את רוסיה מהתחרות הקרובה. תחילה איגוד השידור האירופי סירב בטענה שמדובר באירוע א-פוליטי, אך בהמשך שינה הארגון את עמדתו בעקבות לחצים רבים והדיח את רוסיה מהתחרות. האיגוד הצהיר שפעולותיה של רוסיה "פוגעות במוניטין של התחרות" אשר מקדמת ערכי שלום, גיוון ואחדות אירופה.

נזכיר שגם רשת הטלוויזיה של בלרוס הושעתה ביולי 2021 בצל הפיכתה של רשת הטלוויזיה BTRC לערוץ תעמולה של המשטר של הנשיא לוקשנקו המקורב לרוסיה.




רוסיה באירוויזיון

רוסיה התמודדה בתחרות האירוויזיון 22 פעמים לאחר שהצטרפה לתחרות ב- 1994. עד כה זכה רוסיה פעם אחת בלבד, בשנת 2008, עם השיר "Believe" שביצע הזמר דימה בילאן (Dima Bilan). רוסיה הגיעה פעמיים למקום השני וארבע פעמים למקום השלישי. עד כה כשלה רוסיה פעם אחת בלבד לעלות לגמר התחרות.

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!