בהצהרה ראשונה מטעם העיר קייב, בירת אוקראינה, נמסר לראשונה כי העיר מוכנה לארח את אירוויזיון 2023 בשטחה במידה ותתבקש לעשות זאת.

לשכת ראש העיר בקייב מוסרת לראשונה הצהרה בה נאמר כי היא מעוניינת לארח את התחרות בשטחה. קייב היא העיר הראשונה מערי אוקראינה שמציעה את עצמה כמארחת הרשמית של אירוויזיון 2023, במידה ואוקראינה תוכל לארח את התחרות בסופו של דבר. נזכיר לקוראינו שהעיר קייב אירחה את תחרות האירוויזיון פעמיים – ב-2005 וב-2017, וגם אירחה את אירוויזיון הילדים ב-2009 וב-2013.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בהצהרה רשמית שמסר מיקולה צ'רנוטיצקי (Mykola Chernotytskyi), יושב הראש של רשת הטלוויזיה האוקראינית Suspilne לאתר החדשות האוקראיני "Siohodni", נאמר: "אנחנו מוכנים לארח את האירוויזיון בשנה הבאה. יש לנו את כל התשתית מוכנה לכך. אני לא חושב שזה כדאי לבנות משהו חדש, נתמקד במה שכבר יש. בעוד שנה, בתנאים הנוכחיים, די קשה לבנות משהו חדש. אם המארגנים סומכים עלינו, נקיים תחרות ברמה בינלאומית גבוהה".

לפני כשבועיים, במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה לאחר זכייתה של אוקראינה מסר צ'רנוטיצקי כי רשת הטלוויזיה האוקראינית מאוד מעוניינת באירוח התחרות והוא מקווה שאירוויזיון 2023 ייערך בשטח אוקראינה. לפני שבוע נפגשו לראשונה נציגי איגוד השידור האירופי (EBU) עם נציגי רשת הטלוויזיה האוקראינית כדי לדון בסוגיית האירוח בשנה הבאה והם צפויים להיפגש פעם נוספת בקרוב.
נזכיר שמספר רשתות טלוויזיה באירופה הציעו לארח את התחרות במידה ולאוקראינה לא יתאפשר לעשות זאת:

 • רשת הטלוויזיה השוודית SVT הציעה לארח את התחרות בשטוקהולם, בירת שוודיה.
 • רשת הטלוויזיה האיסלנדית RÚV הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE הציעה לארח את התחרות בשטחה, לראשונה מאז אירוויזיון 1969.
 • רשת הטלוויזיה הפולנית TVP הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
 • רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI הציעה לארח את התחרות בטורינו פעם נוספת.

במידה ואוקראינה לא תארח את התחרות בסופו של דבר, זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 1980 שבה המדינה הזוכה לא תארח את התחרות בשטחה. כזכור, ב-1979 ישראל זכתה באירוויזיון בפעם השנייה ברציפות ולא יכלה לארח את התחרות פעם נוספת ב-1980 עקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה רשות השידור. בסופו של דבר ישראל פרשה מהתחרות כיוון שתאריך התחרות (שנערכה בסופו של דבר בהולנד) נפל על יום הזיכרון. זאת הייתה הפעם הראשונה בתולדות התחרות (והיחידה עד כה) שבה המדינה הזוכה בשנה קודם לא משתתפת בשנה שלאחר מכן. מה שנקרא, רק בישראל.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra) ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות.

מקור: Siohodni.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת "קאלוש אורקסטרה".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!