רשת הטלוויזיה האוקראינית מפרסמת כי הציבור האוקראיני יהיה זה שייבחר את צוות השופטים שיצביע ב-2023 וייתן את הניקוד מטעם אוקראינה.

רשת הטלוויזיה האוקראינית UA:PBC, דרכה משתתפת אוקראינה בתחרות האירוויזיון, מפרסמת כי הציבור באוקראינה יוכל לבחור ולהשפיע על זהות צוות השופטים שיצביעו באירוויזיון 2023. השינוי נעשה עקב שביעות רצונם של הצופים באוקראינה מתוצאות הצבעת השופטים, שלטענתם לא שיקפה את הטעם של הצופה הממוצע באוקראינה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
יושב ראש רשת הטלוויזיה האוקראינית, מיקולה צ'רנוטיצקי (Mykola Chernotytskyi), מסר כי החל מהשנה הבאה כל אדם שירצה יוכל לנסות למנות את עצמו כחבר בצוות השופטים האוקראיני לאירוויזיון 2023. צ'רנוטיצקי מסר: "הציבור הביע חוסר שביעות רצון מצוות השופטים האוקראיני השנה. לכן, החל מהשנה הבאה, נפתח בקריאה פתוחה לחברות בצוות השופטים. כל האזרחים המעוניינים יוכלו להציע את מועמדותם לאחר שיראו שהם בעלי ניסיון בתחום האירוויזיון, כלומר בעלי ידע קודם בכל הקשור לתחרות. אנו נצביע באתר ונסכים על המועמדים בתיאום משותף עם איגוד השידור האירופי. בסופו של דבר, יוקם צוות שופטים מקצועי שיצביע בגמר האירוויזיון בשנה הבאה".

לפי לשון ההודעה, לא ברור אם צוות השופטים יצביע באחד מחצאי הגמר שבו אמורה אוקראינה להצביע או שתינתן להם האפשרות להצביע רק בגמר הגדול.

לדברי צ'רנוטיצקי, היה קשה השנה להקים צוות שופטים לאור המלחמה בשטח אוקראינה. לטענתו, אף גורם חיצוני לא השפיע על בחירת צוות השופטים השנה וכולם נבחרו על סמך ניסיונם האישי.
כאמור, ההחלטה למנות צוות שופטים מטעם האזרחים התקבלה עקב זעם רב ברשתות החברתיות באוקראינה, זאת בעקבות הצבעת השופטים השנה. גולשים רבים לא אהבו את העובדה שצוות השופטים האוקראיני לא נתן נקודות לליטא ולפולין. הכעס והטענות הגיעו עד לקטרינה פבלנקו (Kateryna Pavlenko), נציגת אוקראינה באירוויזיון 2021 ומגישת הניקוד השנה, אך לה כאמור לא היה שום קשר לצוות השופטים מטעם אוקראינה.

ואדים ליסיציה (Vadym Lysytsia), יושב ראש צוות השופטים האוקראיני לאירוויזיון 2022, התנצל לאחר מכן בפני העם הפולני במהלך מסיבת עיתונאים מקוונת. צ'רנוטיצקי עצמו מסר שהוא מצטער שפולין לא זכתה לציון גבוה מטעם אוקראינה, אך לטענתו אין לו זכות להתערב בהצבעה של צוות השופטים המקומי.

היום כזכור, התחילו השיחות הרשמיות בין איגוד השידור האירופי לבין רשת הטלוויזיה האוקראינית בנוגע לסוגיית האירוח ב-2023 שעדיין נותרה באוויר. אנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן בהמשך.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra) ייצגה את אוקראינה באירוויזיון האחרון עם השיר "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות.

מקור: Suspilne.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב- 2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!