רשת הטלוויזיה האוסטרית הודיעה כי תבחן בחודש יוני הקרוב כיצד ראוי לבחור את הנציג לתחרות הבאה לאור הכישלונות האחרונים של המדינה בתחרות.

רשת הטלוויזיה האוסטרית ORF, בעזרתה משתתפת אוסטריה בתחרות האירוויזיון, הודיעה כי בחודש יוני הקרוב תתכנס לישיבת צוות בה תיבחן פרטים שונים לגבי השתתפותה של אוסטריה באירוויזיון 2023. חשוב לציין שאוסטריה כן מתכוונת להשתתף בתחרות גם בשנה הבאה אך לאחר שלוש כישלונות רצופים שבהם לא עלתה המדינה לגמר, תבדוק את הפורמט המתאים לבחירת הנציג האוסטרי לתחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
סטפן זכנר (Stefan Zechner), ראש המשלחת האוסטרית לאירוויזיון, התראיין לאתר Der Standard ומסר: "האכזבה היא גדולה מאוד, במיוחד לאחר שלא עלינו לגמר בפעם השלישית ברציפות. אנחנו פשוט צריכים לשבת ולנתח איך זה אפשרי כיוון שהשיר ששלחנו השנה מצליח מאוד ביוטיוב ובספוטיפיי ועדיין לא קיבל מספיק קולות כדי לעלות לגמר".

זכנר מוסיף כי בניגוד למדינות כמו שוודיה ואיטליה, שם התחרות פופולארית, לציבור האוסטרי עדיין יש דעה שונה על התחרות למרות שהאיכות המוזיקלית השתפרה משמעותית. לגבי אפשרויות עתידיות לבחירת הנציג, הוא מסביר: "אחת מהאפשרויות שעומדות על הפרק היא שימוש בתוכנית הריאליטי Starmania, ריאליטי מוזיקלי לגילוי כישרונות דרכו גם התגלתה קונצ'יטה וורסט שכזכור זכתה באירוויזיון 2014. עם זאת, יכול לזכות בתחרות מישהו שלא מתאים לתחרות. מהצד השני, צריך למצוא אומנים שמוכנים להתמודד עם תחרות והרבה מוזיקאים מבוססים באוסטריה לא רוצים את זה".
כך או כך, רשת הטלוויזיה האוסטרית צפויה לקבל החלטה במהלך חודש יוני הקרוב כדי שיוכלו להיערך בהתאם במהלך חודשי הקיץ לכל שינוי אפשרי בשיטת הבחירה.

ואנחנו אומרים – בפעם הבאה פשוט תשלחו זמרת שיודעת לשיר טוב בלייב. נמשיך לעדכן.

אוסטריה היא המדינה השישית שמאשרת באופן רשמי את השתתפותה באירוויזיון 2023 ומצטרפת לאוקראינה, הולנד, ישראל, סן מרינו ופינלנד שאישרו השתתפות בתחרות עד כה.
אוסטריה באירוויזיון 2022

די ג'יי לומיקס (DL Lumix) והזמרת פיה מריה (Pia Maria) ייצגו את אוסטריה עם שירם "Halo" (בעברית: "הילה"). אוסטריה לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-15 בחצי הגמר הראשון עם 42 נקודות. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה אוסטריה לא עולה לגמר, שיא שלילי חדש עבור המדינה.

מקור: Der Standard.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-55 של אוסטריה באירוויזיון. אוסטריה הצטרפה לאירוויזיון ב-1957 וזכתה בתחרות פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוסטריה הייתה באירוויזיון 2014 עם השיר "Rise Like a Phoenix" בביצועה של הזמרת קונצ'יטה וורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!