לראשונה מזה עשור, הודיעה רשת הטלוויזיה הקזחית כי הם לא ישדרו את אירוויזיון 2022 שנערך באיטליה. כעת, מסבירה רשת הטלוויזיה מה היו הסיבות לכך.

קזחסטן היא מדינה הממוקמת במרכז אסיה מעברו המזרחי של הקווקז וגובלת ברוסיה מצפון. רוב שטחה של המדינה נמצא ביבשת אסיה אך חלק קטן ממנה (במערב המדינה) ממוקם ביבשת אירופה. כבר שנים רבות שקזחסטן מביעה את רצונה להצטרף לתחרות האירוויזיון אך איגוד השידור האירופי מונע זאת ממנה כיוון שאינה חלק מאיזור השידור האירופי (דבר שלא מפריע לאוסטרליה להשתתף בתחרות). בשנים האחרונות התקבלה קזחסטן כחברה שותפה ל-EBU ואף משתתפת באירוויזיון הילדים מ-2018, אך טרם הוזמנה להשתתף באירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מאז 2010 משדרת קזחסטן את תחרות האירוויזיון ברציפות בערוץ הטלוויזיה Khabar אך השנה לראשונה בחר הערוץ לא לשדר את האירוויזיון שנערך באיטליה. כעת, מסבירים בערוץ מה היו הסיבות שהובילו לכך.

הערוץ הסביר כי שידור התחרות בקזחסטן זוכה לרייטינג נמוך בשל העובדה שקזחסטן עצמה לא משתתפת באירוויזיון. בנוסף, התשלום היקר עבור שידור התחרות בשילוב הזמן שבו מתחיל השידור בקזחסטן (הפרש של כמה שעות מאירופה) לא מושך קהל צופים רב. עם זאת, רשת הטלוויזיה מאמינה שברגע שהם יוכלו להצטרף לאירוויזיון העניין בתחרות יגדל.

בינתיים, מקווים בערוץ להשתתף בתחרות אירוויזיון הילדים הקרובה שתיערך בארמניה בחודש דצמבר, בה הם משתתפים כאמור החל מ-2018. כדי להשתתף בתחרות קזחסטן צריכה לקבל הזמנה רשמית מאיגוד השידור האירופי כיוון שאינה חברה מלאה באירגון אלא חברה שותפה (בדומה לאוסטרליה).

האם נזכה לראות את קזחסטן באירוויזיון בשנים הקרובות? לדעתי האישית כן והכל עניין של זמן. נמשיך לעדכן.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!