רשת הטלוויזיה האוקראינית Suspilne מתייחסת לראשונה לאחר הניצחון באירוויזיון 2022 לאפשרות אירוח התחרות באוקראינה ב- 2023.

רשת הטלוויזיה האוקראינית Suspilne, דרכה משתתפת אוקראינה בתחרות האירוויזיון, מתייחסת לראשונה בפומבי לסוגיית אירוח תחרות אירוויזיון 2023 בשטחה. כזכור, בתחרות האירוויזיון האחרונה שנערכה בשבת זכתה אוקראינה בפעם השלישית בתולדותיה אך למרות זאת סוגיית אירוח התחרות נותרה עמומה עקב המלחמה בשטחה של המדינה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה ערכה מסיבת עיתונאים רשמית לרגל הניצחון של אוקראינה באירוויזיון 2022, במהלכה מסר יושב הראש מיקולה צ'רנוטיצקי (Mykola Chernotytskyi) מספר דברים לתקשורת המקומית. בהצהרתו מסר: "אני אסיר תודה ללהקת קאלוש אורקסטרה ולאולג סולן הלהקה. אני גם אסיר תודה לאוקסנה, ראשת המשלחת האוקראינית לאירוויזיון שעזרה בכל התקופה האחרונה. עשית עבודה מדהימה למרות העובדה שהיה קשה להשתתף רגשית וארגונית. לגבי אירוויזיון 2023, רשת הטלוויזיה סוספילן כבר קיבלה את המסמכים כדי להתחיל בהכנות לאירוויזיון בשנה הבאה, ואנחנו מאוד רוצים שהאירוויזיון יתקיים באוקראינה שלווה. אנו מקווים שנוכל להבטיח את שלומם של כל המשתתפים והאורחים במהלך האירוע".

השיחות מול איגוד השידור האירופי בדבר אירוח התחרות ב-2023 אמורות להתחיל ב-20 במאי, יום שישי הקרוב. כך לפי דבריו של צ'רנוטיצקי.

מקור: Suspilne.

נציין שמספר רשתות טלוויזיה באירופה הציעו לארח את התחרות במידה ולאוקראינה לא יתאפשר לעשות זאת:

  • רשת הטלוויזיה השוודית SVT הציעה לארח את התחרות בשטוקהולם, בירת שוודיה.
  • רשת הטלוויזיה האיסלנדית RÚV הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
  • רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE הציעה לארח את התחרות בשטחה, לראשונה מאז אירוויזיון 1969.
  • רשת הטלוויזיה הפולנית TVP הציעה לארח את התחרות בשטחה לראשונה.
  • רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI הציעה לארח את התחרות בטורינו פעם נוספת.

במידה ואוקראינה לא תארח את התחרות בסופו של דבר, זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 1980 שבה המדינה הזוכה בשנה קודם לא תארח את התחרות בשטחה. כזכור, ב-1979 ישראל זכתה באירוויזיון בפעם השנייה ברציפות ולא יכלה לארח את התחרות פעם נוספת ב-1980 עקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה רשות השידור. בסופו של דבר ישראל פרשה מהתחרות כיוון שתאריך התחרות (שנערכה בסופו של דבר בהולנד) נפל על יום הזיכרון. זאת הייתה הפעם הראשונה בתולדות התחרות (והיחידה עד כה) שבה המדינה הזוכה בשנה קודם לא משתתפת בשנה שלאחר מכן. מה שנקרא, רק בישראל.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra) ושירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה") ייצגו את אוקראינה באירוויזיון . אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!