רשת הטלוויזיה ההולנדית לא מבזבזת זמן ויום אחרי גמר אירוויזיון 2022 פותחת באופן רשמי את חלון הגשת השירים לאירוויזיון 2023.

רשת הטלוויזיה ההולנדית AVROTROS, בעזרת משתתפת הולנד בתחרות האירוויזיון, פותחת באופן רשמי את חלון הגשת השירים לאירוויזיון 2023. בכך מאשרת הולנד באופן רשמי את השתתפותה באירוויזיון 2023.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הנציג ההולנדי לאירוויזיון 2023 ייבחר בשנה הבאה באמצעות וועדה פנימית, אותה שיטה שבה בוחרת הולנד את נציגיה לתחרות האירוויזיון החל מ- 2013. למעשה, הולנד משתתפת בתחרות דרך רשת הטלוויזיה הנוכחית החל מ-2014 אך גם שנה לפני כן נעשתה בחירה פנימית לתחרות.

כך או כך, גם השנה לא צפוי שינוי משמעותי בשיטת הבחירה ואולי טוב שכך: מאז שהולנד החליטה לשנות כיוון ולקחת את עצמה ברצינות, בהחלט ניתן לראות תוצאות – לאחר שמונה כישלונות רצופים ואי העפלה לגמר, הולנד חזרה לגמר לראשונה באירוויזיון 2013, לאחר 9 שנות היעדרות, ומאז לא פספסה כמעט אף גמר (פרט ל- 2015). בשנים האלו הולנד הגיעה לעשירייה הפותחת שלוש פעמים, כולל ניצחון ומקום שני, והגיעה שלוש פעמים נוספת למקום ה- 11 במרחק של מקום אחד מהטופ עשר.

בהצהרה שמסרה רשת הטלוויזיה ההולנדית AVROTROS, נאמר: "אנחנו מחפשים שיר עם צליל עכשווי אבל בכל מקרה שיהיה אותנטי ושיר שמסוגל לשרוד בתחרות (כלומר, להגיע להישג גבוה). אנחנו מחפשים שיר מאת אומן הולנדי שיכול ורוצה להציג שיר אישי בצורה ייחודית, בכל ז'אנר, ואם אפשר שיהיה מלווה בסיפור אישי". האם ניתן להסיק מכך שהולנד רוצה להמשיך באותו סגנון ששלחה לתחרות האחרונה?
התנאים להגשת שיר לתחרות:

  • על השיר להיות ייחודי ולעמוד בתיאור שאותו פירסמה רשת הטלוויזיה.
  • ניתן לשלוח לוועדה עד שלושה שירים.
  • על השיר להיות באורך של עד שלוש דקות ולא לחרוג ממנו.
  • השיר לא יכול לצאת מסחרית לפני ה- 1 בספטמבר 2022. כלומר, האומנים לא יוכלו לשלוח שירים שכבר יצאו לאור.

על מנת לשלוח שיר לוועדה יש להעבירו לדואר האלקטרוני של הוועדה הבוחרת: [email protected]. ניתן להגיש שירים עד ה-31 באוגוסט 2022.

הולנד היא המדינה השלישית שמאשרת באופן רשמי את השתתפותה באירוויזיון 2023 ומצטרפת לאוקראינה וישראל שאישרו השתתפות בתחרות עד כה.
הולנד באירוויזיון 2022

הולנד יוצגה בתחרות האירוויזיון האחרונה ע"י הזמרת S10 ושירה "De diepte" (בעברית: "העומק"). הולנד עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 221 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-11 עם 171 נקודות – מרחק של 11 נקודות מהמקום העשירי. זה ההישג הכי טוב של הולנד עם שיר בשפה ההולנדית ב-24 השנים האחרונות.
אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של הולנד באירוויזיון. הולנד הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של הולנד הייתה באירוויזיון 2019 עם השיר "Arcade" בביצועו של הזמר דאנקן לורנס.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!