אוקראינה זכתה אמש בתחרות האירוויזיון אך המדינה נמצאת במלחמה קשה מול הצבא הרוסי אשר פלש לשטחה. האם אוקראינה תוכל לארח את תחרות האירוויזיון?

אוקראינה זכתה אמש בתחרות האירוויזיון בהפרש ניכר, אך בשל מצב הלחימה מול רוסיה על אדמת אוקראינה עולה השאלה האם מדינה, שמיליונים מתושביה הפכו לפליטים בשל המצב הביטחוני, יכולה לארח את התחרות הבינלאומית בשטחה?
כידוע, המדינה הזוכה מקבלת באופן אוטומטי הזמנה לארח את התחרות בשנה שלאחר מכן. לפי מקורות המקורבים לאיגוד השידור האירופי (EBU) אשר אמון על התחרות, ציינו לפני התחרות שהם מקווים לא להתמודד עם סיטואציה בה אוקראינה זוכה בתחרות אך כעת המצב הוא בלתי נמנע.
 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
במהלך מסיבת העיתונאים עם הלהקה הזוכה, אמר הראפר אולג פסיוק (Oleh Psiuk) שהוא בטוח שאוקראינה תשמח לארח את תחרות האירוויזיון בשנה הבאה על אדמתה המאוחדת והשמחה. נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הסכים עם הדברים וכתב החשבון הפייסבוק שלו: "בשנה הבאה אוקראינה תארח את האירוויזיון! נעשה כמיטב יכולתנו לארח את המשתתפים והאורחים של האירוויזיון במריופול האוקראינית. כשהיא חופשיה, שלווה, ובנויה מחדש!"

במהלך מסיבת העיתונאים עם הזוכים שנערכה אמש, מרטין אוסטרדהל (Martin Österdahl) – מפקח התחרות מטעם איגוד השידור האירופי, הגיש לרשת הטלוויזיה האוקראינית תיקייה ובה כל הפרטים הראשוניים לאירוח התחרות. בנוסף הדגיש שאת רוב הפרטים הם כבר מכירים מאחר ואוקראינה אירחה את התחרות לפני חמש שנים (ב- 2017). מדובר בהזמנה רשמית שניתנה לאוקראינה לארח את התחרות.

יחד עם זאת, כשנשאלה נציגת רשת הטלוויזיה האוקראינית על האפשרות לארח את התחרות ענתה: "זה עדיין מאוד מוקדם לדבר על פרטים, אך אנו נעשה את כל האפשר כדי שתחרות האירוויזיון תערך באוקראינה השלווה".
כידוע ההערכות לשנה הבאה צפויה להתחיל בשבועות הקרובים ולכן כבר בשבועות הקרובים יפגשו נציגי איגוד השידור האירופי יחד עם נציגי רשת הטלוויזיה האוקראינית כדי להבין האם אוקראינה מסוגלת לארח בבטחה תחרות בינלאומית בסדר גודל שכזה.

מספר מדינות פנו לאיגוד השידור האירופי והציעו את עצמן לארח את התחרות. הראשונה שהציעה לארח את התחרות הייתה ראש עיריית שטוקהולם (שוודיה) שהזמינה את איגוד השידור האירופי לערוך את התחרות בעירה אך רשת הטלוויזיה השוודית לא הגיבה לנושא. לעומת זאת, רשת הטלוויזיה הספרדית (RTVE) הגישה הצעה רשמית לאיגוד והיא תשמח לארח את התחרות הבאה באחת מערי ספרד. גם רשת הטלוויזיה האיסלנדית (RÚV) רואה את עצמה כמדינה שעשויה לארח את האירוויזיון בשנה הבאה.

נזכיר שספרד הגיעה למקום השלישי בתחרות השנה בזמן שבריטניה זכתה במקום השני. בשלב זה אף גורם בבריטניה לא הצהיר שישמח לארח את התחרות.

לסיכום, אוקראינה בהחלט נמצאת באופריה בעקבות הזכייה המרשימה אך בקרוב מאוד רשת הטלוויזיה המקומית תיאלץ להחליט האם יש באפשרותה לארח את התחרות במאי 2023 בבטחה או שתיאלץ לוותר על האפשרות ואיגוד השידור האירופי יחפש מדינה מארחת אחרת. במידה ואוקראינה תוותר על האפשרות לארח את התחרות זו תיהיה הפעם הראשונה מאז 1980 שמדינה זוכה נאלצת לוותר על אירוחה – אז זו הייתה ישראל שויתרה לאחר בשל מצבה הכלכלי של רשות השידור המיתולוגית לאחר שזכתה שנתיים ברצף.
אוקראינה באירוויזיון 2022

"Stefania" (בעברית: "סטפניה") הוא שם השיר שזכה בתחרות אירוויזיון 2022 ובוצע על ידי קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), אשר ייצג את אוקראינה. השיר זכה ב- 631 נקודות בשל תמיכה גדולה של קהל הצופים. השיר נכתב על ידי חברי הלהקה אולג פסיוק (Oleh Psiuk), איהור דידנצ'וק (Ihor Didenchuk), אם-סי קילימן (MC Kilimmen)' טימופי מוזיצ'וק (Timofii Muzychuk) וויטלי דוז'יק (Vitalii Duzhyk). השיר יבוצע באירוויזיון בשפה האוקראינית והוא עוסק בזכורונות הטובים מאימו של חבר הלהקה אולה (Oleh). השיר עוסק בהזדקנותה של האם ומעורר געגוע לימים שעברו. בהמשך השיר עוסק בתלאותיה של האם ובעובדה שהאם הקדישה את חייה לגידול ילדיה.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!