שעות ספורות לפני משדר חצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 בדקנו מה טבלאות ההימורים מספרות על סיכויי העלייה לגמר של ישראל ויתר המדינות המשתתפות בתחרות.

תחרות האירוויזיון הולכת יד ביד עם טבלאות ההימורים שמלוות את התחרות, אך פעם אחר פעם אנו מופתעים ושמחים לראות עד כמה טבלאות ההימורים לא קולעות בדיוק לתוצאות הסופיות. בדיוק לפני יומיים בחנו את טבלאות ההימורים לקראת חצי הגמר הראשון וראינו כיצד טבלאות ההימורים חטאו בניבוי עלייתן של שוויץ, ליטא ואיסלנד. אך האם הפעם הטבלאות ישקפו גם את המציאות? רובנו מאוד סקרנים לדעת מה התוצאות שצפויות להתקבל הערב ולכן, יש שיאמרו שטבלאות ההימורים הן יחידות שעשויות לרמוז על התוצאות.

עיקבו אחרינו גם באינסטגרם, בטיק טוק וביוטיוב!
לחצו כאן לאינסטגרם | לחצו כאן לטיק טוק | לחצו כאן ליוטיוב

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לפני כשבועיים, לפני תחילת החזרות בטורינו, עשר העולות לגמר מתוך חצי הגמר השני היו: שוודיה, פולין, אוסטרליה, פינלנד, אסטוניה, סרביה, בלגיה, צ'כיה, אזרבייג'אן וקפריסין. ישראל דורגה במקום 16 בלבד. אך כעת, לאחר החזרות, כשהתמונה הולכת ומתבהרת בעקבות פרסום קטעי וידאו ברשת מתוך החזרות וסיקור התקשורת – מי צפוי לעלות לגמר?

שוודיה, פולין ואוסטרליה עדיין מככבות בראש הטבלה, אך מעיון בטבלה העדכנית ניתן להבחין במספר שינויים: פינלנד נחלשת ויורדת ממקום רביעי למקום שביעי בזמן שאסטוניה וסרביה מתחזקות על חשבונה. מדינה נוספת שמתחזקת היא צ'כיה בעקבות חזרות טובות מאוד מבחינה ווקאלית. צ'כיה עולה ממקום שמיני למקום שישי. בלגיה, אזרבייג'אן וקפריסין נשארו יציבות.

את הטבלה סוגרות גאורגיה, מונטנגרו ומקדוניה צפונית שעל פי טבלאות ההימורים לא צפויות לעלות לגמר.

ישראל מתחזקת מעט ממקום 16 למקום 14, אך כידוע מיקום זה בעייתי מאוד לישראל ועל פי ההימורים ישראל לא צפויה לעלות לגמר. יחד עם זאת, נזכיר שבשנה שעברה ישראל דורגה בערב חצי הגמר במקום 12 בטבלאות ההימורים כשהתוצאה הסופית של עדן אלנה בחצי הגמר הייתה מקום חמישי.
עד כמה טבלאות ההימורים מדוייקות?

נלך אחרונה לשנת 2018 – בחצי הגמר הראשון, המועמדות לעלות לגמר על פי טבלאות ההימורים הן: ישראל, קפריסין, צ'כיה, אסטוניה, בולגריה, יוון, אוסטריה, ליטא, ארמניה ובלגיה. בפועל? יוון, ארמניה ובלגיה נשארו מחוץ לגמר הגדול! למרבה ההפתעה, אלבניה, שדורגה בטבלאות ההימורים במקום 17 הצליחה לעלות לגמר. בחצי הגמר השני באותה שנה המועמדות לעלות לגמר על פי טבלאות ההימורים הן: נורווגיה, שוודיה, מולדובה, אוקראינה, אוסטרליה, פולין, הולנד, דנמרק, הונגריה ולטביה. בפועל? פולין ולטביה נשארו בחוץ! בחצי הגמר השני הצליחה סרביה לעלות לגמר למרות שבטבלאות ההימורים דורגה רק במקום ה- 16.

ומה לגבי 2021? בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 פיספסו טבלאות ההימורים את עלייתה של ישראל, שדורגה במקום ה- 11. בתוצאות האמת קרואטיה, שדורגה במקום 8 בהימורים נשארה מחוץ לגמר. בחצי הגמר השני פיספסו טבלאות ההימורים את עלייתה של מולדובה, שדורגה בהימורים במקום 12, ואילו אוסטריה שדורגה בהימורים במקום 10 מצאה את עצמה מחוץ לגמר.

בנוסף, רק לפני יומיים ראינו כיצד טבלאות ההימורים חוטאות למציאות ומפספסות את עלייתן של שוויץ, ליטא ואיסלנד בזמן שטבלאות ההימורים הראו מגמה שאלבניה היא עולה וודאית ואילו לטביה ואוסטריה צפויות לעלות גם כן.

אם כך המסקנה המתבקשת היא שטבלאות ההימורים מדייקות בכ- 70%-80% ולכן גם הערב צפויות הפתעות בשלב חשיפת העולות לגמר – ונקווה שישראל ביניהן!
השירים המתמודדים:

אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו-14 במאי באולם הפאלה-אולימפיקו. איטליה תארח את התחרות לאחר זכייתה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!