עשר המדינות שעלו לגמר מתוך חצי הגמר הראשון ערכו אמש מסיבת עיתונאים בה הגרילו את חלוקת סדר השירים בגמר הגדול של התחרות.

עשר המדינות שעלו לגמר הגדול של אירוויזיון 2022, מתוך חצי הגמר הראשון, ערכו מסיבת עיתונאים עם סיום התחרות בה סיפרו על החוויות במהלך הערב הגורלי ובנוסף, הגרילו המתמודדים את מיקומם בחלוקת סדר השירים בגמר.

עיקבו אחרינו גם באינסטגרם, בטיק טוק וביוטיוב!
לחצו כאן לאינסטגרם | לחצו כאן לטיק טוק | לחצו כאן ליוטיוב

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
נציג שוויץ, מריוס ביר (Marius Bear), ניסה להעביר את ההתרגשות מהמעמד בעזרת הופעתו. הוא שמח שהלחץ לגבי סיכויי העליה לגמר מאחריו ומזמין את תושבי אוסטרליה לצפות בו בגמר ואף להצביע לו מאחר והוא חצי אוסטרלי.

שוויץ תתמודד בחלקו הראשון של הגמר הגדול.

רוזה לין (Rosa Linn), נציגת ארמניה, סיפרה על שמחתה על העלייה לגמר לאחר שהפעם האחרונה בה עלתה מדינתה לגמר הייתה בשנת 2017. היא מקווה לעשות את משפחתה מאושרת בעזרת השתתפותה בגמר.

ארמניה תשתתף בחלקו הראשון של הגמר הגדול.

נציגת איסלנד, הטריו סיסטיר (Systur), פעילות למען קהילת הטרנסג'נדרים, במיוחד מאחר ובנה של אחת האחיות יצא מהארון כטרנסג'נדר, מרגישות שלכל אחד יש את הזכות להביע את עצמו בדרכו. מטרתן בתחרות היא להביא תקווה לאנשים ולהציג תמיכה באוקראינה. עלייתן לגמר למרות שדורגו נמוך בטבלאות ההימורים ריגש אותם מאוד.

איסלנד תתמודד בחלקו השני של הגמר הגדול.
מוניקה ליו (Monika Liu), נציגת ליטא, מביאה לתחרות האירוויזיון את השפה הליטאית לראשונה מאז 1994, וזו הפעם הראשונה שהשפה המקומית עולה לגמר התחרות. היא מקווה להפוך את הליטאים לגאים בשפתם למרות שהבקורות על הבחירה בשיר היו קשות. מוניקה שמחה להיות בגמר והדירוג הסופי פחות חשוב בעיניה.

ליטא תתמודד בחלקו השני של הגמר הגדול.

מארו (Maro), נציגת פורטוגל, סיפרה שהשיר המרגש העוסק בגעגועים הוקדש לסבה של הזמרת. העובדה שאחת מחברות המשלחת אובחנה כחיובית לקורונה במהלך השהייה בטורינו הפכה את הביצוע למיוחד ומרגש עבור הזמרת.

פורטוגל תשתתף בחלק הראשון של הגמר הגדול.

נציגי נורווגיה, סאבוולפר (Subwoolfer), סיפרו שנהנו מאוד לחגוג על הבמה בזמן שגם הדי.ג'יי האסטרונאוט שולח את תודה במסיבת העיתונאים.

נורווגיה תשתתף בחלקו הראשון של הגמר.
אמנדה גאורגיאדי טנפיורד (Amanda Georgiadi Tenfjord), נציגת יוון, לא הרגישה לחוצה במהלך הביצוע והיא התרגשה לשמוע את מחיאות הכפיים הסוערות שהרעיף הקהל עם סיום השיר. נציגת יוון הייתה מרוצה מאוד מהביצוע.

יוון תתמודד בחלקו השני של הגמר.

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), אשר מייצגת את אוקראינה, ביקשה להודות לכל מי שתמך באוקראינה. אולג, שכתב את השיר על אימו – סטפניה, לא מצא עדיין את הזמן לדבר עם אימו והוא מקווה לעשות זאת מחר בבוקר. חברי הלהקה מבקשים להציג את התרבות האוקראינית שתמשיך לחיות.

אוקראינה תשתתף בחלקו הראשון של הגמר.

להקת זדוב שי זדוב (Zdob și Zdub) חושבים שהמסר החשוב ביותר שיוצא משירם הוא המוזיקה המסורתית והמסר של חירות, חברות וחיוביות. הם מאמינים שהמסר הזה משיק לערכים של תחרות האירוויזיון והבטיחו שיכתבו שיר נוסף, במידה ויזכו, על הרכבת בין קישינב לבוקרשט שתגיע עד לטורינו.

מולדובה תשתתף בחלקו השני של הגמר.

הזמרת S10, נציגת הולנד, מסבירה שהשיר והבימוי ריגשו אותה מאוד במהלך הביצוע הערב. היא חשה ששהיא מקבלת בברכה את הצער שהיא חוותה בעבר. מאחר והולנד הוקראה אחרונה בסדר העולים לגמר, היא הייתה לחוצה מאוד עבור המשלחת ההולנדית והצופים ההולנדים.

הולנד תתמודד בחלקו הראשון של הגמר.

השירים שהתמודדו:

חצי הגמר בו תופיע ישראל ישודר ביום חמישי!!!
אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו-14 במאי באולם הפאלה-אולימפיקו. איטליה תארח את התחרות לאחר זכייתה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!