רשת הטלוויזיה של מקדוניה הצפונית תשלים השנה את השתתפותה בתחרות אך עשויה לפרוש מהתחרות בשנה הבאה.

ברשת הטלוויזיה המקדונית הודיעה שישתתפו באירוויזיון 2022 למרות אותה תקרית בה נציגת המדינה, אנדראה (Andrea), העיפה את דגל המדינה על הרצפה כדי להצטלם, פעולה אשר הפגינה חוסר כבוד לדגל ולסמלי המדינה. יחד עם זאת עתידה של המדינה בתחרות נראה לא ברור בעקבות הצהרה רשמית של רשת הטלוויזיה המקומית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בהודעה רשמית מטעם רשת הטלוויזיה המקומית נמסר:

"שקלנו את האפשרות לפרוש מתחרות האירוויזיון השנה, אך פעולה כזאת עשויה לגרום לרשת הטלוויזיה נזק כלכלי וסנקציות נוספות שצריך לקחת בחשבון. לפיכך, פרישה בשלב הזה של התחרות עשויה לסכן את חברותה של רשת הטלוויזיה המקדונית בכל שאר האירועים שהשידור הציבורי מקבל כחבר באיגוד השידור האירופי.

רשת הטלוויזיה של מקדוניה תנקוט בכל הצעדים המשפטיים והמשמעתיים האפשריים לאחר שובה של המשלחת מטורינו, לאחר שחברי המשלחת ידווחו על האירועים בטקס הפתיחה.

בשל התדמית הציבורית השלילית של תחרות האירוויזיון, אשר גורמת לפרסום שלילי ברשת הטלוויזיה MRT, ועדת המערכת של רשת הטלוויזיה בוחנת את האפשרות שמקדוניה לא תשוב לבימת האירוויזיון".
מקדוניה הצפונית עלתה לראשונה על בימת האירוויזיון בשנת 1998, ומאז השתתפה ברצף 20 פעמים. ב- 2019 זכתה מקדוניה במקום ה- 7 שנחשב למיקום הגבוה ביותר של המדינה בתחרות. האפשרות של פרישה מהתחרות נחשבת למפתיעה ביותר.

הפרסומים השונים מגיעים על רקה שקילתה של רשת הטלוויזיה של מקדוניה הצפונית לפסול את השתתפותה בתחרות של אנדראה (Andrea), נציגת המדינה, לאחר שהיא זרקה את דגל מדינתה על הרצפה במהלך טקס הפתיחה של התחרות. במהלך הטקס ניתן לראות כיצד הזמרת רוצה להניח את הדגל בצד כדי שתוכל להצטלם לתקשורת הרבה שנכחה במקום. היא זרקה את הדגל הצידה אך לא עשתה זאת מתוך חוסר כבוד לדגל או למדינתה. למרות זאת ובעקבות המקרה, רשת הטלוויזיה המקדונית שוקלת לפסול את הזמרת מייצוג המדינה ומצפה להצהרת התנצלות מצידה אשר התקבלה לאחר מכן. ניתן לראות את הרגע המדובר בסרטון בדקה ה-56:30.
מקדוניה הצפונית באירוויזיון 2022

"Circles" (בעברית: "מעגלים") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמרת אנדראה (Andrea), אשר תייצג את מקדוניה הצפונית כשיר מספר 11 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים ב-12 במאי. השיר נכתב ע"י הזמרת עצמה יחד אלכסנדר מסבסקי (Aleksandar Masevski) שכתב את השירים המקדונים לאירוויזיון הילדים ב-2016 ו-2017. זהו שירם הראשון של השניים באירוויזיון והוא מבוצע כולו בשפה האנגלית. אנדראה מתייחסת בשיר למערכת יחסים לא בריאה שבה הייתה לטענתה ועל התחושה שהיא כל הזמן הרגישה שהיא מסתובבת ב"מעגלים". בסופו של דבר, אנדראה מחליטה שהגיע הזמן לברוח מהמעגל שבו הם נלכדו.

בימים אלה מדורגת מקדוניה הצפונית במקום 40 ואחרון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2022.

אנדריאה – מי את?

אנדראה קואבסקה (Andrea Koevska) היא זמרת-יוצרת בת 22 מסקופיה, בירת מקדוניה הצפונית. היא מושפעת ממוזיקת האינדי והאלקטרוני. אנדראה החלה את דרכה המוזיקלית לאחר שפרסמה ברשתות החברתיות גרסאות כיסוי לשירי פופ ורוק, כאשר המפיק אלכסנדר מסבסקי (Aleksandar Masevski), שגם כתב לה את שיר האירוויזיון, הבחין בה והציע לה לחבור אליו. היא הופיעה בתוכניות טלוויזיה שונות במקדוניה הצפונית וגם בתוכנית הטלוויזיה הפופולרית "Zone e Lire" באלבניה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-21 של מקדוניה הצפונית באירוויזיון. מקדוניה הצפונית הצטרפה לתחרות ב-1998 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמרת תמרה טודבסקה סיימה במקום השביעי עם השיר "Proud".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!