רגע לפני מופע חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2022 שייצא לדרכו היום בשעה 22:00, ייערך בשעה 16:00 מופע המשפחות שמהווה את החזרה הגנרלית השלישית. עדכונים שוטפים בלייב.

בזו אחר זו יעלו להופיע לחזרה גנרלית שלישית ואחרונה מדינות חצי הגמר הראשון לפי סדר הופעתן – אלבניה, לטביה, ליטא, שוויץ, סלובניה, אוקראינה, בולגריה, הולנד, מולדובה, פורטוגל, קרואטיה, דנמרק, אוסטריה, איסלנד, יוון, נורווגיה וארמניה. אנחנו נדווח לכם בזמן אמת על מה שמתרחש על הבמה. הצטרפו אלינו!

עיקבו אחרינו גם באינסטגרם, בטיק טוק וביוטיוב!
לחצו כאן לאינסטגרם | לחצו כאן לטיק טוק | לחצו כאן ליוטיוב

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שיר מספר 1 – אלבניה: הראשונה לפתוח את המופע היא רונלה חייאתי. רונלה עולה לבמה, לבושה בשמלה כסופה ומעליה מין כותנת לילה ורודה. ארבעת הרקדנים עומדים מסביבה ומקיפים אותה ובקדמת הבמה רואים רקדנית נוספת. השיר מתחיל ורונלה קוראת לקהל בארנה לעשות קצת רעש! ברגע שמתחיל השיר והריקוד ארבעת הרקדנים מורידים את הבגד העליון ונשארים ללא חולצות. על הבמה הרבה עשן שמוסיף הרבה להופעה אך עושה הרבה רעש שלא מוסיף להופעה. הבמה מוארת בצבעי כחול וסגול. בחלקו השני של השיר רונלה עוברת לרקוד בחושניות בצמוד לרקדנית.

הופעה קולית טובה לרונלה. נתראה בגמר!

שיר מספר 2 – לטביה: הלטבים באו השנה לעשות שמח! בתחילת השיר הקהל שר במקום הלהקה את המילה האסורה בשיר. חברי הלהקה לבושים בחליפות צבעוניות בצבעי איטליה (אדום, ירוק ולבן) וגם סגול וצהוב. כל חבר להקה שר או מנגן על כלי נגינה אחר. על הבמה הרבה משחקי אורות והבמה מוארת בצבעי סגול, צהוב, ירוק ולבן. על רצפת הלד רואים שפתיים שנושכות את עצמן בחושניות. בהמשך השיר רואים על רצפת ומסך הלד מאחורה פירות וירקות, כמילות השיר שקורא לאנשים לעבור לצמחונות. לקראת סוף השיר אחד מחברי הלהקה עומד במרכז הבמה לסולו סקסופון ומסביבו הרבה אורות בצבע לבן.

הופעה טובה. האם זה מספיק לגמר? אני לא בטוח.

שיר מספר 3 – ליטא: מוניקה מופיעה לבדה על הבמה בשמלה הכסופה שאותה לבשה בקדם האירוויזיון הליטאי. מאחוריה רואים את השמש הקינטית מאירה ומנצנצת בצבעי כסף וסגול. על הבמה תאורה בצבעי כחול ולבן. בחלקו השני של השיר המסך מתפצל לשניים ורואים את דמותה של מוניקה במסך מפוצל. מוניקה נהנית להופיע עם השיר, מפלרטטת עם הקהל והמצלמה ושולחת נשיקות לצופים בבית.

היא נשמעת טוב ועם קצת מזל ותמיכה של השופטים היא יכולה לעלות לגמר. לדעתי היא עדיין גבולית.

שיר מספר 4 – שוויץ: מריוס מופיע לבדו על הבמה, לבוש בחליפה שחורה. מאחוריו ספוטלייט שמאיר עליו בצבע לבן. מסך הלד והשמש הקינטית שמאחוריו בצבעי שחור. על פניו של מריוס ועל הרצפה מופיע לב שבור. המצלמה מתרכזת בעיקר במריוס שמביע את רגשותיו באמצעות הופעה תיאטרלית והרבה משחקי ידיים.

הוא זמר טוב ונותן הופעה טובה. הוא עשוי להיות הסוס השחור של חצי הגמר ולתפוס מקום בגמר.

שיר מספר 5 – סלובניה: חמשת חברי הלהקה עומדים על הבמה, לבושים בחליפות. הסולן עומד בקדמת הבמה ומאחוריו ניתן לראות את כדור הדיסקו הגדול שמאיר בצבעי כסף, לבן וזהב. מאחורי כדור הדיסקו עומד על פודיום גבוה המתופף של הלהקה. התאורה על הבמה בצבעי לבן וזהב. בחלק האחרון של השיר המצלמה מסתובבת סביב חברי הלהקה וסביב כדור הדיסקו שהוא החלק המרכזי בהופעה.

הזמר שר טוב אבל אני לא רואה שום סיכוי שסלובניה עולה השנה לגמר.

שיר מספר 6 – אוקראינה: הפייבוריטים הגדולים לניצחון. ההופעה מתחילה כאשר המצלמה מצלמת את המפלים שעל הבמה ומתקדמת לכיוון חברי הלהקה. הבמה מוארת בצבעי זהב וכסף. על רצפת הלד רואים השתקפות של חברי הלהקה שעומדים במין עלומות אור. על מסכי הלד מאחור רואים את הידיים ואת הפנים של האם בשיר, "סטפניה". ככל שהשיר מתקדם רואים את פניה המודאגות של האם אשר הולכות ומתקמטות ככל שעוברות השנים. חברי הלהקה מוחאים כפיים ומתקדמים לקדמת הבמה, משלהבים את הקהל. על המסך מאחורה ועל הרצפה ניתן לראות שבילים בצבע זהב שהופכים לאחר מכן לכפות ידיים. המצלמה מתמקדת ברקדן שבחבורה ובסוף השיר הבמה מתמלאת בצבעי כחול וצהוב, כצבעי הדגל האוקראיני.

אוקראינה לגמרי בגמר ובהחלט בטופ 5. ניצחון? לא בטוח.
שיר מספר 7 – בולגריה: ההופעה מתחילה במסך שמפוצל לשניים ובכל צד רואים את חברי הלהקה מנגנים. לאחר מכן המצלמה עוברת לסולן הלהקה ומתמקדת בו. על הבמה הרבה משחקי אורות בצבע לבן. המשלחת הבולגרית הביאה איתם לבמה מין כדור גדול עם הרבה רמקולים עליו שממוקם בחלק האחורי של הבמה, מתחת לשמש הקינטית. התאורה על הבמה מתחלפת לצבעי אדום ולבן ולבסוף מתחלפת לצבעי אדום וצהוב. ואיך אפשר בלי פירוטכניקה? הבמה מתמלאת בהרבה אש. בסוף השיר מופיעה יונת שלום על רצפת הלד.

הופעה טובה אך קשה לי לראות את בולגריה עולה לגמר עם שיר שנחשב לבין החלשים השנה.

שיר מספר 8 – הולנד: הזמרת עומדת במרכזו של טרפז על הבמה, מסביבה התאורה חשוכה. המצלמה מתחילה בצילום מרחוק ומתקרבת אל הזמרת לאחר מספר רגעים. על הבמה משחקי אורות בצבע לבן. מאחורי הזמרת ניתן לראות מין שמש כסופה. התאורה על הזמרת נעלמת והיא עומדת בחשיכה, כמו צל שנעלם באמצע החיים. המצלמה מתרחקת מהבמה ומסכי הלד מתמלאים לאט לאט בצבע זהב. הזמרת יורדת מהפודיום עליו היא עומדת ומתקדמת לחלק הקדמי של הבמה.

אני מתרגש מחדש מכל ביצוע של הולנד. היא הפייבוריטית שלי לניצחון ואני מהמר שהיא תסיים בטופ עשר בגמר.

שיר מספר 9 – מולדובה: המולדבים באו השנה לעשות שמח! חברי הלהקה עומדים על הבמה, לבושים בבגדים צבעוניים וכל חבר להקה מנגן על כלי אחר. סולן הלהקה עוטה משקפי שמש וחובש כובע לראשו. הבמה מוארת בצבעי צהוב וסגול. על מסך הלד מאחורה מופיעות צורות צבעוניות בצבעים שונים. הלהקה משלהבת את הקהל באולם למחוא כפיים והגיטריסט שוכב רצפת הלד והמצלמה מתמקדת בו.

מולדובה יודעים לעשות שמח באירוויזיון! אתמול נכחתי באולם התחרות והקהל עף על השיר. אל תתפלאו אם תמצאו השנה את מולדובה בגמר.

שיר מספר 10 – פורטוגל: מארו והזמרות שמלוות אותה מופיעות בבמה הקדמית ולא בבמה הגדולה. זמרות הליווי מקיפות מארו מכל הצדדים. היא לבושה בחליפה סגולה. הופעה מינימלית ופשוטה (במובן הטוב) שמתמקדת בעיקר בסולנית ובזמרות הליווי שעל הבמה. מסביבן הרבה עשן. מסך הלד בצבעי סגול וכתום ועל המסך מופיע שם השיר בגדול. לקראת סוף השיר הבמה מתמלאת בתאורה בצבע כחול. בסוף השיר המצלמה מצלמת את מארו מלמעלה ומתקרבת אליה.

הופעה אלגנטית ויפה. נתראה בגמר.

שיר מספר 11 – קרואטיה: מיה מופיעה לבדה על הבמה בתספורת קארה חדשה. התאורה חשוכה וכאשר היא נדלקת רואים שני רקדנים ורקדנית על הבמה. מיה לבושה בשמלה ורודה ומנגנת בגיטרה. בהמשך השיר היא מתהלכת על הבמה בין הרקדנים ומשתלבת כחלק מהריקוד. בסוף השיר מיה שרה בית בקרואטית שהוסף לאחרונה לשיר והרקדנים מוארים בצבע ורוד.

שיר חמוד אך קשה לי לראות אותו תופס מקום בגמר.

שיר מספר 12 – דנמרק: אחרי שתי בלדות מגיע תורה של דנמרק, שאומנם מתחיל כבלדה אבל בהמשך מתפתח לרוק. ההופעה מתחילה כאשר המצלמה מתמקדת בזמרת ששרה ומנגנת על פסנתר. ועוברים לרוק! מסכי הלד מתמלאים בצבעי כחול, צהוב, ירוק ואדום. חברות הלהקה שרות ומנגנות כל אחת על כלי נגינה אחר. הבמה מוארת עם הרבה משחקי אורות בצבע לבן וזיקוקים ראשונים להערב!

קשה לי לראות את דנמרק עולה לגמר אבל אולי העובדה שהיא מופיעה אחרי שני שירים שקטים תעבוד לטובתה.

שיר מספר 13 – אוסטריה: די ג'יי לומיקס ופיה מריה עומדים על הבמה, מוקפים בגוף תאורה עגול גדול. לומיקס משלהב את הקהל במחיאות כפיים. על הבמה ניתן לראות הרבה עשן. נראה שיש שיפור קל בהופעה הווקאלית של הזמרת, בעיקר תודות לקולות הליווי המוקלטים ולזמרות הליווי שאיתה על הבמה. עם זאת, נראה שהיא מתאמצת נורא לעמוד בכל תו ולא להיחנק באמצע. הבמה מוארת בצבעי כחול ואדום ולקראת סוף השיר יש הרבה אש על הבמה.

האם זה יספיק כדי לעלות לגמר? אני לא בטוח.
שיר מספר 14 – איסלנד: ההופעה מתחילה במצלמה שמתמקדת בחברות הלהקה שעומדת על הבמה ולאחר מכן המצלמה מתרחקת מהן. שלושתן עומדות על הבמה, מנגנות על גיטרות ולובשות בגדים בצבעים שונים. בצד הבמה יושב לצידן המתופף שהוא אחיהן של בנות הלהקה. הבמה מתמלאת בצבעי זהב ובהמשך השיר המצלמה מתרחקת ומראה את כל הבמה מרחוק. הופעה פשוטה ומקסימה והן נשמעות נהדר.

הימור שלי? עולות לגמר ועם קצת מזל מגיעות להישג טוב בטבלת הניקוד.

שיר מספר 15 – יוון: אמנדה מגיעה לחצי הגמר כפייבוריטית גדולה לאחר ההופעה המוצלחת בשלב החזרות. ההופעה מתחילה כאשר המצלמה מתמקדת בפנים של אמנדה. לאחר מכן המצלמה מתרחקת לאט ורואים את אמנדה יושבת על כיסא על הבמה. בצדדים ניתן לראות כיסאות שבורים המדמים את שיברון הלב של הזמרת בשיר. היא לבושה בשמלה לבנה כדימוי לכלה שנשכחה תחת החופה. על רצפת הלד אפקט מרתק שמראה כאילו הכיסאות נמסים. על מסך הלד מאחוריה זוג רוקד. לאורך רוב השיר הבמה מוארת בצבעי כחול ולקראת הסוף מתמלאת בתאורה בצבע לבן.

הביצוע הרשים אותי ואני מהמר שיוון תגיע לטופ 10 בגמר.

שיר מספר 16 – נורווגיה: חברי הלהקה עומדים אחד ליד השני, לבושים בבגדים הצהובים ובמסיכות אותם לבשו בקדם האירוויזיון הנורווגי. כל האנשים שעל הבמה עוטים משקפי שמש על הפנים שמסתירים את זהותם. הדי ג'יי שמחופש כאסטרונאוט עומד מאחוריהם על פודיום מוגבה. הבמה מוארת בצבעי כחול וצהוב. כולם רוקדים ללא הפסקה. על המסך של הצופים בבית מופיעה המילה בננה בגדול ובהמשך מופיעות מילים נוספות. הצמד נשמעים מעולה, לרגע נדמה שמדובר בגרסת סטודיו. לקראת סוף השיר יש הרבה זיקוקים על הבמה.

מהמר שנורווגיה עולה לגמר ולא אופתע אם יסיימו בטופ 5 בהצבעת הקהל בגמר.

שיר מספר 17 – ארמניה: רוזה לין מופיעה בתוך חדר גדול המדמה חדר שינה והורכב במיוחד לצורת התחרות. כל החדר והרהיטים שבו מכוסים בפתקים לבנים. רוזה יושבת על המיטה, לבושה בחליפה לבנה ומנגנת בגיטרה בצבע לבן. היא מניחה את הגיטרה על המיטה ועומדת על שטיח בצבע לבן. לאחר מכן היא ניגשת לקיר ומתחילה להוריד ממנו כיסויים שמציגים מילים שונות כמו התאריך שבו התחילה לכתוב את השיר לאירוויזיון (22 ביוני), חושפת לב על הקיר ולבסוף את שם השיר "Snap". התאורה שעל קירות החדר מצבע לבן לכחול. לקראת סוף השיר, החדר סביב רוזה מסתובב לכיוון הקהל. היא פורצת את העיגול ויוצאת לכיוון הקהל ומשתחררת מהחדר הנעול שבו הייתה. הבמה מוארת בצבעי זהב ויש הרבה עשן על הבמה.

היא נשמעת נהדר ואני מהמר שהיא עולה לגמר ומגיעה שם גבוה.

ההימור שלי לעולות מחצי הגמר הראשון: אלבניה, שוויץ, אוקראינה, הולנד, מולדובה, פורטוגל, איסלנד, יוון, נורווגיה וארמניה.

בהצלחה לכל המדינות המשתתפות!

אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו-14 במאי באולם הפאלה-אולימפיקו. איטליה תארח את התחרות לאחר זכייתה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!