קבלו את הסיקור המלא מתוך החזרה הגנרלית שנערכת היום על בימת האירוויזיון בטורינו, בין המדינות המשתתפות: אלבניה, לטביה, ליטא, שוויץ, סלובניה, אוקראינה, בולגריה, הולנד, מולדובה, פורטוגל, קרואטיה, דנמרק, אוסטריה, איסלנד, יוון, נורווגיה וארמניה.

היום, בשעה 16.00, החלה החזרה הגנרלית הראשונה לקראת משדר חצי הגמר הראשון שייערך מחר (יום שלישי) בשעה 22.00. רגע לפני שתתקיים חזרה נוספת הערב בשעה 22.00, חזרת השופטים בה מצביעים השופטים וקובעים 50% מתוצאות התחרות, אנו נותנים לך טעימה מתוך מה שצפוי לנו בחצי הגמר הראשון.

לצפייה בסיקור המלא בשידור חי ביוטיוב – לחצו כאן!!!

עיקבו אחרינו גם באינסטגרם, בטיק טוק וביוטיוב!
לחצו כאן לאינסטגרם | לחצו כאן לטיק טוק | לחצו כאן ליוטיוב

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
היום נערכה החזרה הראשונה של חצי הגמר הראשון, ולהלן רשמינו:

1. אלבניה – לחזרה הראשונה עלתה רונלה, לבושה בשמלה נוצצת חשופת רגליים ועם שכמיה ורדרדה. רונלה מרימה את האולם כמו שהיא יודעת לעשות, מלווה בארבעה רקדנים ורקדנית. לשיר ישנה כוריאוגרפיה מיוחדת, בייחוד לאור בקטעים בהם רונלה רוקדת בחושניות עם הרקדנית, ואף מלטפת אותה קלות. במהלך החזרות רונלה שמרה בקנאות על הכוריאוגרפיה של השיר, לאחר שהתלוננה על ההפקה וטענה כי פוגעים בהופעתה. ניכר כי הפעם הייתה מאד מרוצה מהחזרה, ורונלה עוברת מסך באופן מרשים. פתיח מרשים לתחרות.

2. לטביה – הלטבים מופיעים בהתלהבות ומלוא האנרגיה, ומזכירים לי קצת בהופעתם את נציגי מולדובה בשנת 2017, שאז סיימו בגמר הגדול מקום שלישי. אני מאד אוהב את הלטבים, האנרגיה שלהם כיפית ואני מאד מעריך שירים שיש בהם גם אמירה. יחד עם זאת, זהו סדר הופעה מאתגר עבור לטביה, בטח כשמופיעים לאחר המופע של רונלה האלבנית.

3. ליטא – מוניקה הליטאית עלתה להופיע אחרי לטביה, שכנתה הבלטית. אין הפתעות, מוניקה לובשת את אותה שמלה ומבצעת את השיר כמו שהתרגלנו בקדם הליטאי. לדעתי, מדובר בשיר מרענן ונחמד, ומוניקה זמרת מצוינת וניכר ניסיונה הרב.

4. שוויץ – הזמר השוויצרי הוא הבא בתור. הופעה מינימלית, נטולת מלווים. הזמר לבוש בז'קט עור שחור, על רקע כהה. חייב להיות כן ולהודות כי אינני נמנה עם חובבי השיר. לטעמי, מדובר בבלדה כבדה ושבלונית אשר איננה מתפתחת לשום מקום. סוכנויות ההימורים מציבות אותו כמועמד גבולי לעלייה לגמר, אני מסופק באשר לכך.

5. סלובניה – ואחרי בלדה כבדה ומשמימה כזו, מגיע בלדת הדיסקו הסלובנית. חברי ההרכב מופיעים סביב כדור דיסקו כסוף ונוצץ, ונותנים בסך הכל הופעה טובה וסימפטית לשיר על אהבה נכזבת. חייב להודות שהוא אחד מהגילטי פלז'רס שלי, אוהב מאד את הנאיביות והחינניות של הזמר ונלווה לו לחן נעים ואייטיזי. בראייה עניינינת, לא החובבים ולא סוכנויות ההימורים  סופרים אותו כמועמד לעלייה, ובהחלט תהיה זו הפתעה מטלטלת אם סלובניה תעפילה לגמר לראשונה מאז אירוויזיון 2019, אז זאלה וגאשפר עשו זאת עם "Sebi".

6. אוקראינה – חברי ההרכב נותנים הופעה צבעונית, לבושים בדיוק בצבעוניות הטיפוסית של ההרכב. הראפר שומר בקנאות על הכובע הורוד המזוהה איתו. לקראת סוף השיר משתקפות על הבמה 5 דמויות הלבושות בלבוש אוקראיני מסורתי, והבמה מוארת בצבעי הדגל האוקראיני, כחול וצהוב. לטעמי מדובר בשיר סימפטי וכיפי, אולם העדפתי בקדם שלה את שירה של אלינה פאש. ההימורים מדברים עליה כזוכה מובטחת (49% סיכויי זכייה) בתחרות, אך קשה לי להאמין שזה היה כך לולא הייתה אוקראינה נמצאת בעיצומה של מלחמה קשה. בשלב ראשוני, אין ספק כי היא ראויה להעפיל לגמר, ותעשה זאת באפס מאמץ כמאמר נטע שלנו.
7. בולגריה – חברי ההרכב הופיעו בדיוק כמו שמצופה מלהקת רוק טיפוסית – לבוש שחור, הרבה פירוטכניקה וגיטרות. לטעמי, מדובר בסך הכל בשיר די שכיח, וחבל כי יש לו לחן שיכלו להתאים לו מילים יותר טובות. כמו סלובניה, גם הם צפויים להישאר בחצי הגמר. אם זה יקרה, זו תהיה הפעם האחרונה בה בולגריה תישאר בחצי הגמר מאז שנת 2013. שאגב, אחד מנציגיה בשנה זו הוא סטויאן הגיטריסט, אשר חבר בהרכב Intelligence Music Project.

8. הולנד – לאחר מכן, עלתה להופיע נציגת הולנד. כמו בחזרות, הזמרת מבצעת את השיר מצוין מבחינה ווקאלית. זו הופעה שמצליחה לעשות את המקסימום לשיר שקט ואינטימי. כמו כן, סדר ההופעה בין בולגריה למולדובה נהדר ומבליט את הרוגע והרגישות המועברים בשירה של הזמרת. לדעתי, מדובר בעולה ודאית. כיף לראות שהולנד בוחרת לשלוח שיר בהולנדית במלואו, בתור מדינה הממעטת לעשות זאת.

9. מולדובה – זדוב שי זדוב בהופעה פולקוריסטית מקפיצה, מרימים את העולם. כצפוי, חברי ההרכב לבושים בביגוד מסורתי ומביאים להרגשה כאילו אנו נמצאים ממש בין קישינב לבוקרשט. מולדובה מדינה שידועה בעבודות בימוי משובחות, וזו עוד אחת מהן. הם ייצגו את מולדובה פעמיים בעבר – בשנים 2005 ו-2011, ותמיד העפילו לגמר. לדעתי, מדובר בעולה ודאי לגמר, וחושב שמדובר בשיר שמוסיף הרבה אותנטיות לתחרות, בייחוד כשיש בשיר חלקים ברומנית.

10. פורטוגל – כמו בחזרות, מארו לבושה בסגול ומלווה בזמרות ליווי. בפתיחת השיר, המצלמה ממוקדת רק בה, והיא מעבירה רגש במבטה למצלמה, הולמת לשיר נוגה המדבר על בדידות. לקראת הפזמון, המלוות מצולמות והשיר מקבל תפנית קצבית יותר קמעה. ההימורים מדברים על שיר זה כעולה מובטח, ובהתאם למה שראינו עד כה בחזרות – בצדק רב. אוהב מאד איך פורטוגל נאמנה לקו שלה, ובוחרת בשירים המשקפים את סצינת המוזיקה שלה.

11. קרואטיה – מיה הזמרת, לבושה בשמלת שסע ורודה (גם בשטיח האדום לבשה חליפה בצבע זה) עולה להופיע. היא מלווה בשלושה רקדנים, אשר בתיאטרליות מציגים את רעיון משולש אוהבים – כאשר הבת, משולה לה. בבית האחרון השיר מושר בקרואטית. מיה ביצעה את השיר נהדר, קשה לי להאמין שזה יספיק לעלייה בהשוואה למתחרים שלה.

12. דנמרק – בפתיחת השיר נוצרת האשלייה כי מדובר בבלדה אירית נוגה – הסולנית מנגנת בפסנתר כמו לין, נציגת מלטה 2003. מיד לאחר הפתיחה, בנות ההרכב מכניסות את העולם לקצב עם ניגון הגיטרות החשמליות והסולנית קמה מהפסנתר. בסך הכל מדובר בהופעה מאד צבעונית, בנות ההרכב לבושות כל אחת באופן אחר. יחד עם זאת, זה שיר שנופל חזק על קטגוריית "שירים שאינם זכירים" משהו שם מרגיש מאד מבולגן ולא מאוזן. נדיר שההימורים לא מחזיקים מדנמרק מועמדת לעליה לגמר, אך לדעתי זה מאד סביר והגיוני. אופתע מאד אם בנות ההרכב Reddi יצליחו להשיג מקום בעשירייה הנחשקת.

13. אוסטריה – לאחר ההרכב הדני, עלול להופיע הצמד האוסטרי. כמו בחזרות, פיה לבושה בג'קט שחור נוצץ ועם מכנסיים תואמים. חברי הצמד מוקפים בהילה נוצצת (מזכיר את הפסנתר העגול של פאולה ואובי, נציגי רומניה באירוויזיון 2014). מדובר בהופעה מקפיצה לשיר יורודאנס קלאסי, המחזירה אותי חזרה לניינטיז הכיפיים. במהלך השיר ישנו גם צילום של הקהל לפרקים, בעיקר בקטע בו הם מרימים את האולם וקוראים לקהל להצטרף במחיאות כפיים. מבחינה קולית, פיה נשמעת טוב מאד בהשוואה למופעי קדם התחרות וגם בהשוואה לחזרות שהיו לה. זה שיר שסיכוייו לעלייה גבוליים, אך הם קיימים בהחלט. האחרון שייצג את אוסטריה והצליח להעפיל לגמר היה נציגה באירוויזיון 2018, סזאר סמפסון, אשר סיים בגמר במקום השלישי בגמר הגדול. יש זיקוקים כמובן, כצפוי משיר כזה. האם השנה הנאחס האוסטרי יישבר? אני אשמח מאד לראות את השיר הכיפי הזה מקפץ לגמר הגדול, ומקווה שזה יקרה.
14. איסלנד – הופעת קאנטרי מתוקה של האחיות האיסלנדיות, בהשראה לסיקסטיז. הרקע בצבעי אש, מוסיף חיות נחמדה לשיר החביב. לדעתי, הוא שיר תמים ומתוק במיוחד ואף יכול לקבל ניקוד מכובד בשופטים, אולם אני חושש שהקהל לא יצביע לשיר בהתלהבות רבה.

15. יוון – אחרי איסלנד, עלתה אמנדה להופיע. לאורך הדקה הראשונה, יש צילום תקריב על הזמרת. מובר באחד מהצילומים היותר מוצלחים של התחרות הנוכחית. על הבמה מוצג לד של כסאות הפוכים היוצרים השראה כאילו הופכים לאנשים, משל למתים בהתאם למילים של השיר. אמנדה לבושה בשמלה לבנה ארוכה, נראית כמו אלה יווניה שברירית. הרקע מאד כהה, אורות כחולים כמו שיוון עשתה שנים קודמות. זה שיר שבסטודיו פחות התלהבתי ממנו, אך ההופעה שדרגה אותה במיוחד.

16. נורווגיה – חברי סאבוולפר עלו להופיע לאחר הנציגה היווניה. אין שום הפתעות בכל מה שקשור להופעתם, מזכירה מאד את הופעתם הנורווגי. כוריאוגרפיה זהה לחלוטין, ואין ספק שסדר הההופעה בין יוון לארמניה עושה להם עבודת קודש. חייב להודות שאינני נמנה עם חובבי השיר, והייתי חי בשלום אם היה נחסך מאיתנו מופע הבננות. עם זאת, זה היתרון של השיר יש להם סיכויים גדולים לסיים בטופ 4 של חצי הגמר, יחדיו עם יוון, הולנד וכמובן אוקראינה. סוכנויות ההימורים חושבות כך גם הן.

17. ארמניה – והגענו להופעה האחרונה של חצי הגמר. הזמרת רוזה-לין לבושה כולה בלבן, פותחת את השיר מנגנת בגיטרה ושרה למיקרופון העומד על סטנד כאשר היא יושבת על המיטה. היא קמה ממנו בתום הבית הראשון, ובהדרגה משתמשת בגימיק הטוב ביותר השנה בעיניי מבחינת הבימוי. הזמרת תולשת בהדרגה פתקים מקיר, אשר הפינות החשופות בו מראות כי נפרדה ב-22 מהרומן האחרון שלה. לקראת סוף השיר, "נשבר" קיר הפתקים, והיא מופיעה מול הקהל כאשר הרקע הופך להיות בצבעי אש. הופעה חמה ויצירתית, שיהיה קשה מאד לצופים לשכוח. לדעתי מדובר בבלדה קצבית טובה, ולדעתי הבימוי יתן לה בצדק בגמר.

ולסיכום, אי אפשר בלי הימור לגבי העולות (כמובן, לאור חזרה זו – תהיה הערב חזרה גנרלית בשעה 22:00, אשר השופטים יצפו בה ויעניקו בה 50% מהניקוד).

להלן העולות לגמר, לדעתי האישית כמובן (הסדר אקראי לחלוטין):

אוקראינה, יוון, הולנד, ארמניה, נורווגיה, פורטוגל, מולדובה, אלבניה, אוסטריה ולטביה.

 

 

אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו-14 במאי באולם הפאלה-אולימפיקו. איטליה תארח את התחרות לאחר זכייתה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!