חמש המדינות הגדולות המשתתפות אוטומטית בגמר בריטניה, גרמניה, ספרד, צרפת והמדינה המארחת איטליה הגרילו את מיקומם בגמר. מי תופיע בחלק הראשון של המופע ומי תופיע בחלקו השני?

מדינות הביג 5 אשר כוללות את בריטניה, גרמניה, ספרד, צרפת והמדינה המארחת איטליה – הן המדינות שאחראיות למימון העיקרי של התחרות ועולות לגמר אוטומטית בכל שנה. כעת, במהלך מסיבת העיתונאים שערכה כל מדינה, נחשף האם כל אחת מהמדינות הללו תופיע בחלקו הראשון או השני של הגמר, דבר שעשוי להשפיע גם על התוצאה הסופית באירוויזיון! ההחלטה על החלק בו תופיע המדינה התקבלה בעזרת הגרלה.

השיבוץ הסופי של סדר השירים בגמר התחרות ייקבע ע"י הפקת האירוויזיון בהתאם לחלוקה שנקבעה בהגרלה. המטרה: לשבץ את השירים בצורה מגוונת כדי שלא ייווצר רצף של שירים דומים (כמו רצף של בלדות או רצף של שירים קצביים) שעשויים לשעמם את הצופים בבית. לרוב, למדינות המשתתפות בחלקו השני של ערב הגמר יש יתרון גדול מאחר ושירים אלו לרוב זכירים יותר ו"טריים" יותר בראשו של הצופה הממוצע אשר צופה בתחרות ולכן שירים אלה מקבלים לרוב ניקוד גבוה יותר. השתתפות בחלקו השני של המופע מקנה יתרון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
החלוקה לחצאים של מדינות הביג 5:

  • איטליה תופיע בחלקו הראשון של הגמר כשיר מספר 9.
  • גרמניה תופיע בחלקו הראשון של הגמר.
  • ספרד תופיע בחלקו הראשון של הגמר.
  • צרפת תופיע בחלקו הראשון של הגמר.
  • בריטניה תופיע בחלקו השני של הגמר.

כבר בחודש מרץ, במהלך מפגש המשלחות הרשמי של איגוד השידור האירופי לקראת אירוויזיון 2022, בו השתתפו חברי משלחות מטעם 40 המדינות המשתתפות, נערכה הגרלה לקביעת הסדר שבו תופיע המדינה המארחת, איטליה. איטליה הוגרלה להופיע כשיר מספר 9 בחלקו הראשון של ערב הגמר. בהגרלה שנערכה, רק השיר האיטלקי הגריל את מספר השיר שבו תופיע המדינה משום שלא יהיה הוגן לתת למדינה המארחת, במקרה הזה איטליה, לשבץ את השיר כראות עיניהם מאחר והדבר עלול להעניק ייתרון למדינה המארחת.

היום נערכו חזרותיהן השניות של מדינות הביג 5 שסיקרנו לכם גם כאן באתר – חלקן הפתיעו אותנו לטובה וחלקן איכזבו.

אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו-14 במאי באולם הפאלה-אולימפיקו. איטליה תארח את התחרות לאחר זכייתה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!