נציג ישראל באירוויזיון 2022 החליט להסיר את תכשיטי חברת סברובסקי ולהחליפם בחברה אחרת עבור התחרות בשל בחירתו של מותג התכשיטים בדוגמנית בלה חדיד כפרזנטורית של החברה.

מיכאל בן דוד, שצפוי לעלות בעוד שישה ימים על בימת התחרות, הודיע שהחליט להסיר את תכשיטי חברת סברובסקי שאותם היה אמור לענוד על בימת האירוויזיון. בן דוד היה אמור לענוד שרשרת וטבעת של המותג אך כעת יענוד תכשיטים של חברה אחרת. ההחלטה הגיעה בעקבות בחירתו של מותג התכשיטים בדוגמנית בלה חדיד כפרזנטורית של החברה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנובלה חדיד היא דוגמנית אמריקאית, ביתו של איש העסקים הפלסטיני-אמריקאי, מוחמד חדיד, אשר נולד בנצרת ב-1948 ומנצל בשיטתיות את הרשתות החברתיות עבור תמיכה פרו פלסטינית נגד ישראל. גם בנותיו ג'יג'י ובלה חדיד, דוגמניות ידועות, מרבות להתבטא נגד ישראל. חדיד פעילה מאוד באינסטגרם, כשחשבונה מונה כ-50 מיליון עוקבים.

"אני מייצג את המדינה שלי בתקופה כל-כך קשה ורגישה בה כל יום נלקחות מאיתנו נשמות ע"י טרור רצחני בלתי פוסק", אומר מיכאל בן דוד על הצעד שעליו החליט. "אני עולה על הבמה בימים של יום הזיכרון ויום העצמאות והדבר היחיד שעומד בפני זה הגאווה הלאומית והרצון להראות לכל אירופה שאנחנו פה לא רק בשביל להישאר, אלא גם בשביל לזרוח".

"אני חלילה לא מחרים אף חברה כי זו פרנסה של אנשים", הוסיף. "אך לצערי לא אוכל לענוד תכשיט שהפרזנטורית שלו שונאת את המדינה שלי ומטיחה בה האשמות שקריות בלתי פוסקות. מאחל לכולם ימים שקטים ושרק נמשיך להיות מאוחדים״.

מקורות: כאן, ישראל היוםישראל באירוויזיון 2022

"I.M" (בעברית: "אני") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמר מיכאל בן דוד (Michael Ben David), אשר ייצג את ישראל כשיר מספר 2 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים ב-12 במאי. השיר נכתב ע"י חן אהרוני אשר התמודד בקדם אירוויזיון 2011 ובתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", בשניהם הגיע למקום הרביעי. יחד עמו כתבו את השיר אסי טל שהתמודד בקדם אירוויזיון 2013 ביחד עם מיטל דה רזון ולידור סעדיה. זהו שירם הראשון של השלושה אשר מתמודד בתחרות האירוויזיון והוא יבוצע בשפה האנגלית. השיר מושפע ונכתב על סיפור חייו האישי של מיכאל שעבר התעללות בילדותו מצד חבריו לכיתה. בשיר רוצה מיכאל להעביר מסר של העצמה אישית.

בימים אלה מדורגת ישראל במקום 35 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2022.

מיכאל בן דוד – מי אתה?

מיכאל בן דוד. צילום: אבי זייקנר

מיכאל בן דוד הוא זמר ישראלי בן 25, אשר נולד לאם ממוצא רוסי-אוקראיני ולאב ממוצא גאורגי. מיכאל מספר שעבר התעללות מתמשכת בילדותו מצד ילדים בכיתתו שלעגו לו בשל קולו הגבוה. הוא יצא מהארון בגיל 16 ולמד משחק בבית הספר למשחק "בית צבי". מיכאל התפרסם כאשר השתתף בעונה האחרונה של "אקס פקטור לאירוויזיון" בה זכה במקום הראשון. השיר "I.M" הוא השיר הראשון ששיחרר הזמר.

 

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!