נציגת סרביה, קונסטרקטה, עלתה לבמה לחזרה שנייה עם השיר "In corpore sano". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים מטורינו שבאיטליה לקראת האירוויזיון.

קונסטרקטה (Konstrakta), נציגת סרביה לאירוויזיון 2022, היא המתמודדת החמישית להיום אשר עולה לחזרה שנייה על בימת האירוויזיון עם השיר "In corpore sano".

בביצוע של סרביה אין הפתעות. קונסטרקטה דבקה בהעמדה שראינו בקדם האירוויזיון הסרבי, הכוללת שטיפת ידיים על הבמה, מגבות וכוריאוגרפיה מינימלית של תנועות ידיים. לצידה חמישה זמרי וזמרות ליווי. כמו בקדם, גם בהופעה זו ישנו שימוש רב בצבע האדום במסכי הלד. בתחילת החזרה הראשונה קונסטרקטה נאלצה לסדר את האוזנייה מאחר ולא שמעה את עצמה – דבר שכיח בחזרות אלו, ולמרבה הצער גם השנה בכלל. בחזרה השלישית יש לציין כי העניינים עבדו כשורה, וקונסטרקטה ומלוויה נראו מאד מרוצים.

 
רוצים להשאר מעודכנים בכל חדשות "אקס פקטור"?
לחצו כאן!
קונסטרקטה לבושה בלבן, לבוש הדומה לחלוק רופאה, ובכיסה מספר פרחים. אי אפשר להתעלם ממסיכת הצלב האדום אשר ניצבת על דש השמלה, ומשקפת את מסר השיר והביקורת הסמויה בו לגבי תפיסת הבריאות, אשר לפיה אדם בריא אם הולך בעקבות ההוראות. האם מדובר ברמיזה מסוימת לקורונה אולי? לטובת קוראינו נציין כי טניסאי סרבי בכיר, גורש מתחרות באוסטרליה מאחר ולא עשה חיסון לקורונה. גם אם אין קשר בין הדברים, מדובר בשיר עם מסר מעניין שמוסיף עניין רב לתחרות, ומעניין לראות עד כמה הקהל יידבק בקצב הכפיים של "Biti Zdrava". ההצלחה במצעדי היוטיוב, וכן המקום המכובד בטבלאות ההימורים לגבי העלייה לגמר (מקום 6 בחצי הגמר נכון לכתיבת שורות אלה) משאירים מקום רב לאופטימיות.
סרביה באירוויזיון 2022

"In corpore sano" (בעברית: "בגוף בריא") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמרת קונסטרקטה (Konstrakta), אשר תייצג את סרביה כשיר מספר 3 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים ב-12 במאי. השיר נכתב ע"י הזמרת יחד עם היוצר מילובאן בושקביץ' (Milovan Bošković). זהו שירם הראשון של השניים אשר מתמודד בתחרות האירוויזיון. השיר יבוצע בשפה הסרבית והלטינית (לראשונה בתולדות התחרות) והוא עוסק בנושא הבריאות הנפשית, בנוסף לביקורת המרומזת לנושא ביטוח הבריאות בסרביה בקרב אמנים עצמאיים שאינם יכולים להרשות לעצמם ביטוח בריאות פרטי ויקר, ובכך מסכנים את עצמם בשם קידום האמנות שלהם.

בימים אלה מדורגת סרביה במקום 13 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2022.
קונסטרקטה – מי את?

קונסטרקטה, או בשמה המלא אנה ג'וריץ' (Ana Đurić), היא זמרת סרבית, ילידת העיר בלגרד. כמו כן, אנה הקימה ב-2010 את להקת הרוק האלטרנטיבי זמליה גרובה (Zemlja gruva). הלהקה הייתה פופולרית מאד בעשור הקודם בסרביה.

ב-2019 החלה אנה בקריירת הסולו, והוציאה מספר סינגלים. אנה הסבירה כי בחרה בשם הבמה קונסטרקטה מאחר שהיא מלחינה את השירים שלה באופן מתמטי, בהתאם להכשרתה כארכיטקטית.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-14 של סרביה באירוויזיון. סרביה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה השנה לאחר שהזמרת מריה סריפוביץ' זכתה במקום הראשון עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!