לידור סעדיה, אחד מיוצרי השיר הישראלי לאירוויזיון 2022, מפנה אצבע מאשימה כלפי אסי טל, שהצטרף היום למשלחת הישראלית לטורינו והשאיר את חבריו לצוות מאחור.

מיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

הדרמות הישראליות לקראת אירוויזיון 2022 לא מפסיקות. היום בשעות הבוקר, לאחר שנמצא פתרון לסוגיית האבטחה הישראלית לאירוויזיון, המריאה המשלחת בשעה טובה לאירוויזיון שייערך בטורינו. אל המשלחת הישראלית הצטרף אחד מיוצרי השיר אסי טל, דבר שהכעיס מאוד יוצר אחר של השיר – לידור סעדיה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנונזכיר שהגרסה המקורית של השיר הישראלי לאירוויזיון "I.M" נכתבה והופקה ע"י אסי טל, לידור סעדיה וחן אהרוני. בעקבות ההחלטה להפיק גרסה חדשה לתחרות ע"י מפיק זר, דבר שנעשה לטענת היוצרים מאחורי גבם, פרץ סכסוך בינם לבין מבצע השיר מיכאל בן דוד והשלושה אפילו לא הוזמנו להשקתה של הגרסה החדשה שנערכה בחודש מרץ האחרון.

עם זאת, עם דבר פרסום המראת המשלחת הישראלית לאירוויזיון הקרוב, פורסם כי אסי טל – אחד מיוצרי הגרסה המקורית, הצטרף למשלחת הישראלית. חן אהרוני בחר שלא להתייחס לסוגייה אך עם זאת לידור סעדיה, היוצר השלישי, בחר להתייחס לדבר. בתגובה לאתר Mako סעדיה משתף: "הידיעה הגיעה אליי בהפתעה. מבלי להיכנס לדיון של מי תרם יותר ליצירה ומי פחות, בסופו של דבר על הפרויקט חתומים שלושה יוצרים. אם אסי מרגיש בנוח לנסוע ולהיות חלק מהמשלחת כששני שותפיו ליצירה נשארים בארץ אז שיהיה לו בהצלחה. הוא לא עדכן אותי בדבר כזה וגם לא בקיומה של שום שיחת זום".

בנוסף, סעדיה חשף כי גם לו הייתה את ההזדמנות לנסוע, אך הוא לא הרגיש בנוח: "כשהצעה כזאת עלתה בפני בתחילת התהליך פסלתי אותה על הסף".ישראל באירוויזיון 2022

"I.M" הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר מיכאל בן דוד (Michael Ben David) אשר ייצג את ישראל כשיר מספר 2 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים ב- 12 במאי. השיר נכתב על ידי חן אהרוני אשר התמודד בקדם אירוויזיון 2011 ובתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", בשניהם הגיע למקום הרביעי. יחד עימו כתבו את השיר אסי טל שהתמודד בקדם אירוויזיון 2013 ביחד עם מיטל דה רזון, ולידור סעדיה. זהו שירם הראשון של השלושה אשר מתמודד בתחרות האירוויזיון. השיר יבוצע בשפה האנגלית. השיר מושפע מהעובדה שמיכאל עבר התעללות מצד חבריו לכיתה בילדותו ומעביר מסר של העצמה אישית.

בימים אלה מדורגת ישראל במקום 35 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2022.מיכאל בן דוד – מי אתה?

מיכאל בן דוד. צילום: אבי זייקנר

מיכאל בן דוד, בן 25, נולד לאם ממוצא רוסי-אוקראיני ולאב ממוצא גאורגי. בן דוד מספר שעבר התעללות מתמשכת מצד ילדים בכיתתו שלעגו לו בשל קולו הגבוה. הוא יצא מהארון כהומוסקסואל בגיל 16 ולמד משחק ב"בית צבי". מיכאל בן דוד התפרסם כאשר השתתף בעונה של "אקס פקטור לאירוויזיון" בה זכה במקום הראשון.

השיר "I.M" הוא השיר הראשון ששחרר הזמר.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!