רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI המפיקה את אירוויזיון 2022 באיטליה חשפה כי תחרות האירוויזיון הקרובה שתיערך בטורינו תשודר לראשונה בהיסטוריית התחרות ברזולוציית 4K.

עם התקדמות טכנולוגיית הצפייה ברשתות הטלוויזיה השונות, גם תחרות האירוויזיון מנסה להדביק את הפער ולא להישאר מאחור. בהודעה רשמית שיצאה מטעם המדינה המארחת ורשת הטלוויזיה האיטלקית RAI, פורסם כי אירוויזיון 2022 ישודר לראשונה בתולדות התחרות ברזולוציית 4K.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רזולוציית 4K היא רזולוצייה המשמשת לאמצעי צילום ותצוגה של טלוויזיות, מצלמות ומסכי מחשב. היא מציגה כ-4000 פיקסלים (נקודות צבע) לרוחב המסך. הרזולוצייה נחשבת כיום לדומיננטית במסכי הקולנוע והיא מאפשרת לתמונה להיות חדה יותר ומציאותית יותר. הטכנולוגיה הקודמת ששימשה את התחרות עד היום (HD) הציגה כרבע מכמות הפיקסלים, כ-1000 בלבד, בהשוואה לרזולוצייה החדשה.

כל שלושת המופעים של האירוויזיון הקרוב ישודרו ברזולוציית 4K בערוץ הטלוויזיה האיטלקי "Rai 4". שידור ה-4K יהיה שידור בטכנולוגיית HD משודרגת של התחרות. נציין שרשת הטלוויזיה האיטלקית עצמה השיקה כבר ב-2016 שידורים ברזולוצייה זו. כמו כן, הרשת היא בין גופי הטלוויזיה הראשונים באירופה שמציעים ערוץ שלם שמוקדש אך ורק לחומרי HD משודרגים. היוזמה לשדר את התחרות ברזולוצייה החדשה מאפשרת לערוץ הטלוויזיה RAI, המפיק את האירוויזיון באיטליה, להוביל מבחינה טכנולוגית את מערכת הטלוויזיה האיטלקית כולה ולתת כוח מניע לחדשנות.

טכנולוגיית 4K ידועה בתור טכנולוגיית HD משודרגת הנמצאת בשימוש נרחב באירועים בינלאומיים גדולים, אך עם זאת מספר הערוצים המשדרים בדרך זו עדיין נותר מצומצם.
כל השדרניות המתחרות באיטליה המציעות שירותי 4K יוכלו לשדר את התחרות בטכנולוגיית HD משודרגת. מלבד RAI, גם לערוצים TVP בפולין ו-NPO בהולנד יש ערוץ המשדר ברזולוציית 4K. המדובבים של הערוץ מטעם רשת הטלוויזיה יהיו מנחת הגרלת סדר המדינות המשתתפות בחודש ינואר האחרון – קרולינה די דומניקו (Carolina Di Domenico), ואליה יצטרפו גבריאל קורסי (Gabriele Corsi) וכריסטיאנו מלג'יוליו (Cristiano Malgioglio).

על מנת לתמוך בשידור ה-4K בתחרות, שתי משאיות ניידות הכוללות בתוכן חדרי הפקה שוהות מחוץ לאולם התחרות "פאלה-אולימפיקו" (Pala Olimpico) כבר מאמצע חודש מרץ האחרון. ניידות השידור הגיעו לאיטליה הישר מהולנד ומשוודיה. בתחרות האירוויזיון האחרונה שנערכה ב-2021 בהולנד היה שימוש במשאיות זהות עם טכנולוגיית 4K HDR ששידרו לערוץ הטלוויזיה NPO. השנה כאמור, תשודר כל התחרות בטכנולוגיה החדישה.
לאורך השנים התפתחה תחרות האירוויזיון במספר דרכים:

1968: התחרות שודר לראשונה בצבע.

1988: לוח הניקוד בתחרות היה לראשונה דיגיטלי.

1994: מגישי הניקוד נראים לראשונה על המסך בזכות הלווין ולא רק מושמעים ברקע.

1998: הוצגה גרפיקה לראשונה על המסך.

2003: לוח הניקוד הראה לראשונה את ההצבעה לפי דירוג המדינות ולא לפי סדר ההופעות.

2007: האירוויזיון משודר לראשונה בטכנולוגיית HD.

יש לציין כי תאגיד השידור הישראלי "כאן" המשדר את תחרות האירוויזיון לא תומך ברזולוציית 4K ולכן השידורים השנה יועברו ברזולוציית HD. הערוץ היחידי בערוץ שמשדר ברזולוציית 4K הוא ערוץ הספורט אך ערוץ זה אינו חבר באיגוד השידור האירופי ולכן אינו משדר את התחרות.

זאת אינה הפעם הראשונה שבה ערוצי הטלוויזיה בישראל מעוקבים טכנולוגית בפער גדול משאר המדינות בעולם. כך לדוגמא עם ישראל בתחרות האירוויזיון – כשמדינות אירופה המשתתפות החלו להשתמש בטכנולוגיית HD לשידור התחרויות החל מ-2007, ישראל עשתה זאת לראשונה רק ב-2010. כמילותיה של ירדנה ארזי – "עוד נגיע ליום המואר".

אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה, לאחר זכייתה של איטליה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!