השקת ערוץ הטלוויזיה "מונטה קרלו ריביירה", העתיד להחליף את ערוץ הטלוויזיה הוותיק "TMC" ואולי להחזיר את מונקו לתחרות האירוויזיון, נדחתה ל-2023.

בחודש נובמבר האחרון הבאנו לפניכם את הידיעה כי במהלך החודש פורסם תקציב המדינה של מונקו לקראת 2022, וכי חלק מהתקציב כולל הקצאה של 100,000 יורו להשתתפות עתידית של מונקו באירוויזיון. בחודש דצמבר האחרון פורסם כי ערוץ הטלוויזיה החדש "מונטה קרלו ריביירה" צפוי להחליף את הערוץ הוותיק "TMC" ולעלות במהלך 2022, ואם תגיש המדינה בקשה להצטרף לאיגוד השידור האירופי תוכל להשתתף בתחרות האירוויזיון כבר ב-2023.
 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

עם זאת, כעת מסתמן כי השקת ערוץ הטלוויזיה החדש צפויה להידחות בשנה ולהתרחש ב-2023. מנכ"ל הערוץ החדש, סלים זיגדר (Salim Zeghdar), מסר הצהרה לעיתונות המקומית כי השקת הערוץ צפויה להיות בין יוני-ספטמבר 2023.

במידה ומונקו תרצה לשוב לתחרות האירוויזיון יהיה על הערוץ החדש להגיש בקשה להצטרף לאיגוד השידור האירופי לכל המאוחר עד דצמבר 2023. במידה ותחליט המדינה לחזור לתחרות, היא תוכל להשתתף באירוויזיון 2024 – לראשונה אחרי 18 שנות היעדרות. יש לציין כי ערוץ הטלוויזיה הוותיק "TMC" נמצא כיום בשליטה מלאה של רשת הטלוויזיה הצרפתית וערוץ הטלוויזיה החדש יהיה בשליטה של ממשלת מונקו. הערוץ החדש צפוי לשדר חדשות, סרטים דוקומנטריים, תכניות אירוח ואולי אפילו יחזיר את המדינה לתחרות האירוויזיון.
מונקו באירוויזיון

מונקו הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1959 והשתתפה בה ברציפות עד 1979. מונקו זכתה בתחרות פעם אחת בלבד ב-1971 בזכותה של הזמרת סברין (Séverine) שביצעה את השיר "Un Banc, Un Arbre, Une Rue" (בעברית: "ספסל, עץ, רחוב"). מונקו חזרה להשתתף בתחרות ב-2004 לאחר 25 שנות היעדרות אך לא עלתה לגמר בין השנים 2004-2006. ב-2007 פרשה מונקו מהאירוויזיון פעם נוספת ולא שבה לתחרות עד היום.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!