בעקבות ההתפתחויות האחרונות בנוגע להשתתפותה של ישראל באירוויזיון 2022, איגוד השידור האירופי הממונה על תחרות האירוויזיון מוסר הצהרה רשמית בנושא.

כזכור, אתמול הבאנו לפניכם את הידיעה כי תאגיד השידור הישראלי "כאן", דרכו ישראל משתתפת בתחרות האירוויזיון, מאיים לפרוש מאירוויזיון 2022 אם לא יוסדרו סידורי האבטחה לקראת התחרות באיטליה. עקב שביתת עובדי משרד החוץ, אירגון השב"כ האחראי לאבטח משלחות ישראליות בחו"ל וביניהן משלחות ישראל לאירוויזיון, לא מוכן לקחת אחריות על אבטחת המשלחת. כעת, לאחר תהיות רבות בנושא, מתייחס איגוד השידור האירופי (EBUׂ) לסוגייה בהודעה רשמית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנובהודעה שמסר האירגון לאתר האירוויזיון "Esctoday", נאמר: "אנו מודעים להצהרה תאגיד השידור הישראלי "כאן" ואנו נמצאים עימם בדיאלוג לגבי המשך השתתפותה של ישראל בתחרות האירוויזיון הקרובה".

מההצהרה הקצרה שמסר האירגון ניתן להסיק כי איגוד השידור האירופי יעשה כמיטב יכולתו לראות את ישראל משתתפת באירוויזיון הקרוב וניתן לקוות כי "כאן", תאגיד השידור הישראלי, יוכל לפתור את כל הבעיות בזמן הקרוב.בשיחה בלעדית שערכנו אתמול עם התאגיד נמסר: "למעלה משבועיים אנו מנסים בתאגיד ליצור קשר עם משרד החוץ כדי לקבל תשובות ולנסות למצוא פיתרון אך התשובה היחידה שקיבלנו היא שלא ניתן לטפל במקרה כיוון שהמשרד נמצא בשביתה. משרד החוץ הפנה אותנו לוועדת חריגים מטעמם, ובהודעה שקיבלנו באמצעות המייל שוב מסר המשרד כי אין באפשרותם לטפל במקרה. לאחר מכאן פנינו מיוזמתנו לשב"כ שאמור לספק את שירותי האבטחה למשלחת הישראלית וגם השב"כ מסר שאין באפשרותם לספק לנו מאבטחים עקב השביתה".

עוד נמסר בשיחה: "נכון לכרגע, אם לא יהיה שינוי לא נוכל לנסוע לתחרות האירוויזיון. מבחינת לוח הזמנים, הכל נעשה בלחץ של זמן. המשלחת הישראלית אמורה להיות ב-1 במאי בטורינו לתחילת החזרות ויש לנו לוח זמנים צפוף מאוד של שבועיים וחצי. חשוב לנו לציין שהדבר נעשה בגלל סכסוך של משרד החוץ ואנחנו בתאגיד נופלים בין הכיסאות. אנחנו עדיין מנסים לעכל את הסיטואציה".

לגבי השימוש בקלטת הגיבוי שנועדה למקרה שאחד מחברי המשלחת ימצא חיובי לקורונה נאמר: "בשלב זה אנחנו נמצאים בשיחות מול איגוד השידור האירופי ועוד לא שמנו על השולחן את אופציית השימוש בהקלטת הגיבוי. כל האופציות על השולחן". גורמים שהיו מעורבים בצילום קלטת הגיבוי, שצולמה דקות ספורות לאחר קיום גמר "אקס פקטור", סיפרו לנו ששימוש בהקלטה זו לא תעשה שירות טוב למיכאל בן דוד בתחרות: "הקלטת הגיבוי צולמה דקות לאחר גמר האקס פקטור, עם הכוריאוגרפיה של הגמר, כאשר מיכאל היה תשוש לאחר ערב רווי יצרים. באותו ערב ביצע מיכאל את השיר פעמיים במהלך השידור ושלוש פעמים נוספות במהלך הקלטת הגיבוי. צילום הקלטה שכזו בעת שנקבעה הייתה רעיון לא חכם. בנוסף, בהקלטת הגיבוי נעשה שימוש בגרסה הראשונה".

מטעמו של מיכאל בן דוד, בשם משרד יחסי הציבור של זאביק דרור, נמסר: ״נציג ישראל לאירוויזיון, הזמר מיכאל בן דוד, מלא תקווה שמשרד החוץ והשב״כ יצליחו לפתור את נושא האבטחה ושהמשלחת הישראלית תוכל לצאת לנסיעה. מיכאל עובד במרץ ומשקיע את עיקר זמנו בחזרות לקראת האירוויזיון על מנת לתת את השואו הכי טוב ולייצג את מדינת ישראל בכבוד על הבמה הכי גדולה בעולם, בימת האירוויזיון״.

מקור: Esctodayישראל באירוויזיון 2022
נציג ישראל לאירוויזיון הקרוב, מיכאל בן דוד, נבחר לייצג את ישראל באירוויזיון לאחר שזכה בגמר האקס פקטור בחודש פברואר האחרון. השיר לאירוויזיון "I.M" נבחר בגמר שנערך ב-5 בפברואר ולפני חודש יצאה הגרסה הרשמי לתחרות. אם הכל יתנהל כשורה, ישראל תשתתף כשיר מספר 2 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים בטורינו, איטליה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!