מרטין אוסטרדהל, מפקח האירוויזיון החדש. צילום: Sören Vilks

מרטין אוסטרדהל, המפקח הראשי של תחרות האירוויזיון מאז 2021, מגיב לראשונה להדחת רוסיה מהאירוויזיון ומשתף מה היו הסיבות להדחתם מאיגוד השידור האירופי.
חודש לאחר השעייתה של רוסיה מאיגוד השידור האירופי, דבר שהוביל לפרישתה של רוסיה מאירוויזיון 2022, מגיב לראשונה לפרשה מרטין אוסטרדהל (Martin Österdahl) – מפקח תחרות האירוויזיון מאז 2021 שגם הפיק את אירוויזיון 2016 שנערך בשוודיה. בראיון ל-NVP משתף מרטין: "הדחת רוסיה מאיגוד השידור האירופי הייתה דבר לא פשוט. זאת לא הדחתה של רוסיה שמתחרה כמדינה, אלא הדחתם של חברי הארגון שלא עשו דבר רע. רוסיה שלחה לאורך השנים שירים טובים לתחרות ולא הפרה את החוקים, אך עקב דרישת מדינת רבות באירופה והחשש שהשתתפות רוסיה תשפיע באופן שגוי על התחרות, שבה אין מקום לפוליטיקה, השתתפותם בתחרות הפכה לדבר בלתי אפשרי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רוסיה היא המדינה השנייה שהורחקה בשנתיים האחרונות מתחרות האירוויזיון. בשנה שעברה, מהתחרות בשנתיים האחרונות. לפני כשנה הושעתה בלארוס מאיגוד השידור האירופי עקב ניסיון להעברת מסרים פוליטיים בשיר שהגישו לאירוויזיון 2021 וגם בשיר הנוסף שהגישה הלהקה לאחר פסילתו של השיר הראשון. השעייתה הסופית של בלארוס התקבלה במהלך דיון סופי שנערך בחודש יולי. בחודש אוגוסט האחרון פורסם כי חברותה של בלארוס הושעתה לפחות עד 2025, דבר שלא יאפשר למדינה להשתתף בתחרות בשנים הקרובות.

כעת, חושף אוסטרדהל לראשונה כי דיונים בדבר הדחתם של רוסיה ובלארוס התקיימו מספר פעמים בשנים האחרונות: "זה היה דיון שנמשך הרבה מאוד זמן, אבל כעת הוא הפך להיות מאוד אקטואלי עקב פרישתה של רוסיה לאוקראינה בחודש פברואר האחרון. השתתפותם של רוסיה ובלארוס חרגו במספר תנאים של איגוד השידור האירופי שלא מאפשר למדינות להשתתף במידה והן אוסרות על חופש הביטוי במדינתן. אנחנו לא מעוניינים לעשות מופע פוליטי על הבמה, אך מנגד אנחנו לא יכולים לעשות את מופע הבידור הגדול בעולם ולהתעלם מהדעות של אנשים רבים מסביב לעולם"
אירוויזיון 2022: תחרות האירוויזיון הקרובה תיערך בטורינו שבאיטליה, לאחר זכייתה של איטליה באירוויזיון 2021 עם להקת מונסקין ושירם "Zitti e buoni". זאת תהיה הפעם השלישית שבה תארח איטליה את התחרות, לאחר שאירחה אותה ב-1965 בנאפולי וב-1991 בעיר הבירה רומא.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!