המלחמה באוקראינה ממשיכה להתפשט למחוזות האירוויזיון. שר החוץ הלטבי החליט לאסור על אומנים רוסים התומכים במלחמה להיכנס לשטח המדינה, ביניהם נציגת רוסיה לאירוויזיון 2015.

אין ספק שהמלחמה בין רוסיה לאוקראינה שמתרחשת כבר חודש ימים, הצליחה לפלג את העולם ובעיקר את אירופה. אחרי תמיכתו המובהקת של דימה בילאן בנשיא רוסיה, מגיע כעת תורה של נציגת רוסיה לאירוויזיון 2015 – פולינה גאגארינה (Polina Gagarina). פולינה לקחה חלק בעצרת תמיכה המונית שנערכה ברוסיה ב-18 במרץ והייתה בין אומנים רבים שהביעו תמיכה בממשל הרוסי ובמלחמה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כעת, בעקבות החלטה של שר החוץ הלטבי אדגרס רינקביצ'ס (Edgars Rinkēvičs), הוחלט בלטביה לא להכניס לשטחה אומנים רוסים שהביעו תמיכה במשטר הרוסי. בהצהרתו מסר שמדובר באנשים "בלתי רצויים" וכניסתם ללטביה תיאסר. יש לציין שבשלב זה לא ידוע אם האומנים שהופיעו בעצרת התמיכה ההמונית או כל שאר האומנים שהביעו תמיכה ברשתות החברתיות, עשו זאת מרצונם החופשי או עקב לחץ ופחד מפגיעה אישית בקריירה.

פולינה גאגארינה ייצגה את רוסיה באירוויזיון 2015 עם השיר "A Million Voices" (בעברית: "מיליון קולות") והגיעה למקום השני בגמר עם 303 נקודות. באירוויזיון 2015 קראה לשלום, דבר הסותר לגמרי כעת את תמיכתה במלחמה באירופה.רוסיה באירוויזיון 2021

בתחרות האירוויזיון האחרונה שנערכה בהולנד, יוצגה רוסיה ע"י הזמרת מניז'ה (Manizha) עם השיר "Russian Woman" (בעברית: "אישה רוסיה"). רוסיה הגיעה בגמר למקום התשיעי עם 204 נקודות. רוסיה אישרה השתתפות באירוויזיון 2022 אך עקב המלחמה והפלישה הרוסית לאוקראינה, הדיח איגוד השידור האירופי את רוסיה מהתחרות והשעה את חברותן של תחנות הטלוויזיה הרוסיות.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

      [fblike]

      רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!