רשת הטלוויזיה הציבורית של בוסניה והרצוגובינה עומדת בפני סכנת סגירה, לאחר שנכנסה לגרעון כלכלי כבד שממנו לא הצליחה לצאת. הדבר הוביל בשנים האחרונות לפרישתה של המדינה מתחרות האירוויזיון.

רקע: בוסניה והרצגובינה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1993 לאחר פירוקה של יוגוסלביה והשתתפה בכל התחרויות פרט לאירוויזיון 1998 ואירוויזיון 2000. לאורך השנים הצליחה בוסניה לעלות לכל הגמרים והגיעה לא מעט פעמים להישגים גבוהים. למרות זאת, ב-2013 החליטה המדינה לפרוש מהתחרות עקב קשיים כלכליים. ב-2016 חזרה בוסניה לתחרות עקב מימון שהושג אך לראשונה לא העפילה לגמר התחרות והגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר הראשון. לאחר מכן פרשה שוב ומאז לא חזרה לאירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בתחילת החודש התייחסה לסוגיה ליילה א. באבוביץ' (Lejla A. Babović), ראש המחלקה ליחסים בינלאומיים ברשת הטלוויזיה הבוסנית, ומסרה שבוסניה שואפת לחזור לאירוויזיון בשנים הקרובות אך הגירעון הכספי מונע ממנה לעשות זאת. ערוץ הטלוויזיה הבוסני BHRT ממומן באמצעות אגרת רישיון, דבר שלא מאפשר כיום הכנסות שיצמצמו את החוב הקיים. ב-2018 טענה רשת הטלוויזיה הבוסנית שייקח להם שנתיים לפרוע את החוב אך כעבור ארבע שנים המצב נותר כמו שהיה.

כעת, נדמה שהמצב ממשיך להחמיר וזאת בעקבות חסימת חשבונות הבנק העסקיים של רשת הטלוויזיה הבוסנית. הנהלת רשת הטלוויזיה הגישה פנייה דחופה לממשלת בוסניה ולבעלי העניין הקשורים אליה במטרה לקבל סיוע ובעצם להציל את ערוץ הטלוויזיה מסגירה מוחלטת. חסימת חשבונות הבנק של רשת הטלוויזיה נובעת מנובעת מהגירעון הציבורי העצום שנוצר ועומד כיום על למעלה מ-32 מיליון אירו (נכון לסוף שנת 2021).

נדמה שחזרתה של המדינה לתחרות מתרחקת מיום ליום.

בוסניה והרצגובינה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1993 והשתתפה בה ברציפות עד ל-2012 פרט לשתי היעדרויות, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השלישי באירוויזיון 2006 עם השיר "Lejla".הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!