לצפייה: שוודיה תערוך הערב בשעה 21:00 את קדם האירוויזיון לבחירת הנציג השוודי לאירוויזיון 2022. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

בדומה לשנים קודמות, גם השנה תבחר שוודיה את שירה לתחרות האירוויזיון דרך קדם האירוויזיון המצליח "Melodifestivalen", המשמש לבחירת נציגי שוודיה לתחרות החל מ-1959.

לרשת הטלוויזיה השוודית הוגשו יותר מ-2500 שירים, מתוכם נבחרו 28 שירים שהשתתפו בקדם. המשתתפים חולקו לארבע מקצים, ומכל מקצה העפילו לגמר שני שירים. לאחר ארבעת המקצים נערך שלב גלגל ההצלה המסורתי, ממנו העפילו לגמר עוד ארבעה שירים, כך שבגמר הערב ישתתפו בסך הכול 12 שירים.

הזוכה בקדם ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). שמונה מדינות יהיו בין צוותי השופטים, ביניהם ישראל שתשפוט בקדם השוודי בפעם התשיעית. המנצח במלודיפסטיבלן ייצג את שוודיה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים בטורינו, איטליה – שם יתמודד מול מיכאל בן דוד, נציג ישראל.

השידור יחל בשעה 21:00. לצפייה בגמר השוודי – לחצו כאן!

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בקדם השוודי לפי סדר הופעתם:

 1. Klara Hammarström – Run to the hills
 2. Theoz – Som du vill
 3. Anna Bergendahl – Higher Power
 4. John Lundvik – Anglavakt
 5. Tone Sekelius – My Way
 6. Anders Bagge – Bigger Than The Universe
 7. Robin Bengtsson – Innocent Love
 8. Faith Kakembo – Freedom
 9. Liamoo – Bluffin
 10. Cornelia Jakobs – Hold Me Closer
 11. Cazzi Opeia – I Can’t Get Enough
 12. Medina – In i dimman

לחצו על שם השיר לצפייה בהופעה מתוך חצי הגמר!
בין המשתתפים הערב ניתן למצוא לא מעט שמות מוכרים:

 1. אנה ברגנדהאל (Anna Bergendahl): ייצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 עם השיר "This Is My Life" והגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר השני. ב-2019 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Ashes to Ashes" (בעברית: "אפר לאפר") והגיעה למקום העשירי. ב-2020 השתתפה בפעם השלישית עם השיר "Kingdom Come" (בעברית: "המלכות באה") והגיעה למקום השלישי.
 2. רובין בנגטסון (Robin Bengtsson): ייצג את שוודיה באירוויזיון 2017 עם השיר "I Can't Go On" (בעברית: "אני לא יכול להמשיך") והגיע למקום החמישי בגמר. לפני כן, השתתף בקדם השוודי ב-2016 עם השיר "Constellation Prize" (בעברית: "פרס ניחומים") והגיע למקום החמישי. ב-2020 השתתף בפעם השלישית עם השיר "Take a Chance" (בעברית: "קח הימור") והגיע למקום השמיני.
 3. ג'ון לונדביק (John Lundvik): ייצג את שוודיה באירוויזיון 2019 עם השיר "Too Late for Love" (בעברית: "מאוחר מידי לאהבה") והגיע למקום החמישי בגמר. לפני כן, השתתף בקדם השוודי ב-2018 עם השיר "My Turn" (בעברית: "התור שלי") והגיע למקום השלישי. בנוסף, כתב את השיר הבריטי לאירוויזיון 2019 (מקום אחרון בגמר) ואת השיר הצרפתי לאירוויזיון 2020 (התחרות בוטלה).
 4. קורנליה ג'ייקובס (Cornelia Jakobs): השתתפה בקדם פעמיים כחלק מלהקת "Love Generation". הלהקה השתתפה בקדם השוודי ב-2011 עם השיר "Dance Alone" (בעברית: "לרקוד לבד") והגיעה למקום הרביעי בשלב גלגל ההצלה. ב-2012 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Just a Little Bit" (בעברית: "רק עוד קצת") והגיעה למקום השישי בחצי הגמר השלישי.
 5. ליאמו (Liamoo): השתתף בקדם השוודי ב-2018 עם השיר "Last Breath" (בעברית: "נשימה אחרונה") והגיע למקום השישי. ב-2019 השתתף בפעם השנייה עם השיר "Hold You" (בעברית: "להחזיק אותך"), בדואט עם הזמרת האנה פרם (Hanna Ferm), והגיע למקום השלישי.
 6. פיית' קקמבו (Faith Kakembo): השתתפה בקדם השוודי ב-2020 עם השיר "Crying Rivers" (בעברית: "נהרות בוכים") והגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השלישי.
 7. קלרה האמרסטרום (Klara Hammarström): השתתפה בקדם השוודי ב-2020 עם השיר "Nobody" (בעברית: "אף אחד") והגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני. ב-2021 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Beat of Broken Hearts" (בעברית: "פעימות הלבבות השבורים") והגיעה למקום השישי.
 8. הצמד מדינה (Medina): אחד מחברי ההרכב, סמי רקיק (Sami Rekik) השתתף בקדם השוודי ב-2021 עם השיר "90-talet" (בעברית: "שנות ה-90), בדואט עם הזמר WAHL, והגיע למקום השישי בחצי הגמר השני.
 9. אנדרס באגה (Anders Bagge): כתב את השירים של אזרבייג'אן באירוויזיון 2010 (מקום 5) ובאירוויזיון 2012 (מקום 4).

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-61 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לאירוויזיון ב-1958 וזכתה בתחרות שש פעמים לאורך השנים, שנייה רק לאירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2015 עם השיר "Heroes" בביצועו של הזמר מונס סלמרלוב.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!