חמישה מתמודדים עלו לגמר קדם האירוויזיון הפורטוגזי מתוך חצי הגמר השני שנערך אתמול. חמשת המתמודדים הנותרים סיימו את דרכם בתחרות.

בדומה לשנים קודמות, גם השנה תבחר פורטוגל את שירה לתחרות האירוויזיון דרך הפסטיבל הוותיק "Festival da Canção", המשמש לבחירת נציגי פורטוגל לתחרות החל מהצטרפותם לאירוויזיון ב-1964.

לרשת הטלוויזיה הפורטוגזית הוגשו יותר מ-600 שירים, מתוכם נבחרו 20 שירים שישתתפו בקדם. המשתתפים חולקו לשני חצאי גמר, ומכל חצי גמר יעפילו לגמר חמישה שירים, כך שבגמר ישתתפו בסך הכול 10 שירים.

עשרה מתמודדים הופיעו הערב, כאשר חמישה מהם עלו ישירות לשלב הגמר. העולים לגמר נבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
:המשתתפים שעלו לגמר בסדר רנדומלי

 1. Inês Homem de Melo – “Fome de Viagem
 2. Syro – “Ainda nos Temos
 3. Pepperoni Passion – “Código 30
 4. Milhanas – “Corpo de Mulher
 5. Pongo & Tristany – “DÉGRÁ.DÊ

:המשתתפים שסיימו את דרכם בתחרות

 1. Os Azeitonas – “Solta a Voz e Canta
 2. Cubita – “Uma Mensagem Tua
 3. O Vampiro Submarino – “Ao Lado de Mim
 4. Jonas – “Ponas Soltas
 5. Blacci – “Mar No Fi

לחצו על שם השיר לצפייה בהופעה החיה!

גמר הקדם הפורטוגזי ייערך ב-12 במרץ, יום שבת הקרוב, ובו ייבחר הנציג הפורטוגזי לאירוויזיון 2022.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-53 של פורטוגל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 2017 עם השיר "Amar pelos dois" בביצוע של הזמר סלבדור סובראל (Salvador Sobral).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!