ראש המחלקה ליחסים בינלאומיים ברשת הטלוויזיה הבוסנית מתייחסת השנה לראשונה לאפשרות חזרתה של המדינה לתחרות, שפרשה ממנה ב-2017.

רקע: בוסניה והרצגובינה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1993 לאחר פירוקה של יוגוסלביה והשתתפה בכל התחרויות פרט לאירוויזיון 1998 ואירוויזיון 2000. לאורך השנים הצליחה בוסניה לעלות לכל הגמרים והגיעה לא מעט פעמים להישגים גבוהים. למרות זאת, ב-2013 החליטה המדינה לפרוש מהתחרות עקב קשיים כלכליים.

ב-2016 חזרה בוסניה לתחרות עקב מימון שהושג אך לראשונה לא העפילה לגמר התחרות והגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר הראשון. לאחר מכן פרשה שוב ומאז לא חזרה לאירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לאורך השנים התגלה שמה שעומד מאחורי הפרישה מהתחרות הוא גירעון עצום שנוצר לרשת הטלוויזיה הבוסנית ומסתכם על מיליונים, דבר שלא מאפשר למדינה להשתתף באירוויזיון. בראיון ראשון השנה, התייחסה לסוגיה ליילה א. באבוביץ' (Lejla A. Babović), ראש המחלקה ליחסים בינלאומיים ברשת הטלוויזיה הבוסנית, ומסרה שבוסניה שואפת לחזור לאירוויזיון בשנים הקרובות אך הגירעון הכספי מונע ממנה לעשות זאת. ערוץ הטלוויזיה הבוסני BHRT ממומן באמצעות אגרת רישיון, דבר שלא מאפשר כיום הכנסות שיצמצמו את החוב הקיים. ב-2018 טענה רשת הטלוויזיה הבוסנית שייקח להם שנתיים לפרוע את החוב אך כעבור ארבע שנים המצב נותר כמו שהיה.

נכון לכרגע, הפיתרון לא נראה באופק. במידה ובוסניה תחזור לתחרות הדבר יקרה במקרה הטוב רק בעוד מספר שנים, אם בכלל. כך או כך, חסרונה של המדינה באירוויזיון מורגש.

בוסניה והרצגובינה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1993 והשתתפה בה ברציפות עד ל-2012 פרט לשתי העדרויות, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השלישי באירוויזיון 2006 עם השיר "Lejla".הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!