נציגותיהן של סרביה, מונטנגרו וצפון מקדוניה הקליטו את הופעות הגיבוי לאירוויזיון 2022. הופעות הגיבוי נועדו למקרה שבו נציגי המדינות לא יוכלו להתמודד בתחרות בשל הדבקות בנגיף הקורונה.

כזכור, גם השנה איגוד השידור האירופי החליט שהאמנים המשתתפים בתחרות מחויבים לצלם הופעת גיבוי לשיר האירוויזיון בעקבות הגבלות נגיף הקורונה. לכל מדינה הוקצבה שעה לצילומים ובה רק שלושה ניסיונות להקליט את הופעת הגיבוי. הופעת הגיבוי לא חייבת להיות דומה להופעה המתוכננת באירוויזיון.

 
רוצים להשאר מעודכנים בכל חדשות "אקס פקטור"?
לחצו כאן!
בשנת 2021 כל מדינה התבקשה לצלם הופעת גיבוי להופעתם במקרה שהאמן או אחד מאנשי הצוות ימצא חולה או מחויב בבידוד בזמן האירוויזיון. באותה שנה מונטיין (Montaigne), נציגת אוסטרליה נאלצה להשתמש בהופעת הגיבוי מכיוון שאיגוד השידור האוסטרלי החליט לא לטוס לרוטרדם למטרת האירוויזיון מחשש להידבקות בנגיף. שבוע לאחר האירוויזיון שודרו הופעות הגיבוי כדי להראות את ההשקעה והעבודה ביצירת הופעה נוספת.

לאחר קדם האירוויזיון הסרבי Pesma Za Evroviziju ’22 (שנערך ביום שבת) במת הקדם שימשה לצילום הופעות הגיבוי של ולאדנה (Vladana) נציגת מונטנגרו עם השיר "Breathe", אנדריאה (Andrea) נציגת מקדוניה הצפונית עם "Circles" ונציגת סרביה קונסטרקטה (Konstrakta) עם שירה "In Corpore Sano". שנה שעברה סרביה צילמה את הופעת הגיבוי באותו אולפן, אך לא נאלצו להשתמש בהקלטה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 14 של סרביה כמדינה עצמאית באירוויזיון, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2007, שנת הבכורה של סרביה בתחרות כמדינה עצמאית. הזוכה הייתה מריה סריפוביץ' (Marija Šerifović) עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!