חמישה מתמודדים עלו לגמר קדם האירוויזיון הפורטוגזי מתוך חצי הגמר הראשון שנערך אתמול. חמשת המתמודדים הנותרים סיימו את דרכם בתחרות.

בדומה לשנים קודמות, גם השנה תבחר פורטוגל את שירה לתחרות האירוויזיון דרך הפסטיבל הוותיק "Festival da Canção", המשמש לבחירת נציגי פורטוגל לתחרות החל מהצטרפותם לאירוויזיון ב-1964.

לרשת הטלוויזיה הפורטוגזית הוגשו יותר מ-600 שירים, מתוכם נבחרו 20 שירים שישתתפו בקדם. המשתתפים חולקו לשני חצאי גמר, ומכל חצי גמר יעפילו לגמר חמישה שירים, כך שבגמר ישתתפו בסך הכול 10 שירים.

עשרה מתמודדים הופיעו הערב, כאשר חמישה מהם עלו ישירות לשלב הגמר. העולים לגמר נבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
:המשתתפים שעלו לגמר בסדר רנדומלי

01. Os Quatro e Meia – Amanhã

02. Diana Castro – Ginger ale

03. FF – Como é bom esperar alguém

04. Aurea – Why?

05. Maro – Saudade, saudade

:המשתתפים שסיימו את דרכם בתחרות

01. TheMisterDriver – Calisun

02. Norton – Hope

03. Kumpania Algazarra – A minha praia

04. Valas and Os Astronautas – Odisseia

05. Fado Bicha – Povo pequenino

!לחצו על שם השיר להאזנה

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה-53 של פורטוגל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 2017 עם השיר "Amar pelos dois" בביצוע של הזמר סלבדור סובראל (Salvador Sobral).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!