המסע לבחירת השיר הסרבי ממשיך הערב עם חצי הגמר השני. 18 משתתפים יתמודדו על תשעה מקומות נוספים בגמר. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

בדומה לשנים קודמות, גם השנה תמשיך סרביה בבחירת השיר לאירוויזיון דרך פורמט הקדם אירוויזיון, אך השנה החליטה רשת הטלוויזיה הסרבית למתג מחדש את הפורמט. קדם האירוויזיון המסורתי "Beovizija" מפנה את מקומו לטובת הקדם החדש, או בשמו המלא "Pesma za Evroviziju '22" ("שיר לאירוויזיון 2022").

לרשת הטלוויזיה הסרבית הוגשו 150 שירים, מתוכם נבחרו 36 שירים שישתתפו בקדם. המשתתפים חולקו לשני חצאי גמר, ומכל חצי גמר יעפילו לגמר תשעה שירים, כך שבגמר ישתתפו בסך הכל 18 שירים. העולים לגמר ייבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

השידור יחל בשעה 22:00. לצפייה בחצי הגמר הסרבי השני – לחצו כאן!

 
רוצים להשאר מעודכנים בכל חדשות "אקס פקטור"?
לחצו כאן!
המשתתפים בחצי הגמר השני הם:

 1. Srđan Lazić – Tražim te
 2. Julijana Vincan – Istina i laži
 3. Marko Nikolić – Dođi da te volim
 4. Zoe Kida – Bejbi
 5. Orkestar Aleksandra Sofronijevića – Anđele moj
 6. CHEGI and Braća Bluz band – Devojko sa plamenom u očima
 7. Euterpa – Nedostaješ
 8. Dušan Svilar – Samo ne reci da voliš
 9. Ivana Vladović and Jovana Stanimirović –Prijaće ti
 10. Gift – Haos
 11. Zejna Murkić – Nema te
 12. Sara Jo – Muškarčina
 13. Marija Mirković – Požuri, požuri
 14. Rocher Etno Band – Hajde sad nek svak peva
 15. Vasco – Znaš li
 16. Tijana Depčević – Ljubi, ljubi doveka
 17. Naiva – Skidam
 18. Gramophonedzie – Počinjem da ludim

לחצו על שם השיר להאזנה!
בין השירים המתחרים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

 • טיאנה דפצ'ביץ' (Tijana Dapčević): ייצגה את מקדוניה באירוויזיון 2014 עם השיר "To the sky" ("לשמיים") והגיעה למקום ה- 13 בחצי הגמר השני.
 • שרה ג'ו (Sara Jo): ייצגה את סרביה באירוויזיון 2013 כחלק מלהקת "Moje 3" עם השיר "Ljubav je svuda" ("אהבה בכל מקום"). להקת הבנות הגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר הראשון.
 • איוונה ולאדוביץ' (Ivana Vladović): השתתפה בקדם הסרבי ב-2019 עם השיר "Moja bol" ("הכאב שלי") והגיעה למקום החמישי. בנוסף, הייתה זמרת ליווי של מונטנגרו באירוויזיון 2015 ו-2018 ושל סרביה באירוויזיון 2019.
 • דושאן סבילאר (Dušan Svilar): השתתף בקדם הסרבי ב- 2013 עם השיר "Spas" ("ישועה") והגיע למקום השני. ב-2018 השתתף בפעם השנייה עם השיר "Pod krošnjom bagrema" ("מתחת לחופה בשיטה") והגיע למקום השלישי.
 • זואי קידה (Zoe Kida): השתתפה בקדם הסרבי ב- 2008 עם השיר "Čudesni svetovi" ("עולמות נפלאים") והגיעה למקום השמיני.
 • אתנו רושה בנד (Rocher Etno Band): השתתפו בקדם הסרבי ב- 2020 עם השיר "Samo ti umeš to" ("רק אתה יכול לעשות את זה") והגיעו למקום העשירי בחצי הגמר השני.
 • סרדג'אן לאזיץ' (Srđan Lazić): השתתף בקדם הסרבי ב- 2020 עם השיר "Duša i telo" ("נשמה וגוף") והגיע למקום התשיעי בחצי הגמר הראשון.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 14 של סרביה כמדינה עצמאית באירוויזיון, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2007, שנת הבכורה של סרביה בתחרות. הזוכה הייתה מריה סריפוביץ' (Marija Šerifović) עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!