הערב יוצא לדרכו קדם האירוויזיון הסרבי עם חצי הגמר הראשון. 18 משתתפים יתמודדו על תשעת המקומות הראשונים בגמר. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

בדומה לשנים קודמות, גם השנה תמשיך סרביה בבחירת השיר לאירוויזיון דרך פורמט הקדם אירוויזיון, אך השנה החליטה רשת הטלוויזיה הסרבית למתג מחדש את הפורמט. קדם האירוויזיון המסורתי "Beovizija" מפנה את מקומו לטובת הקדם החדש, או בשמו המלא "Pesma za Evroviziju '22" ("שיר לאירוויזיון 2022").

לרשת הטלוויזיה הסרבית הוגשו 150 שירים, מתוכם נבחרו 36 שירים שישתתפו בקדם. המשתתפים חולקו לשני חצאי גמר, ומכל חצי גמר יעפילו לגמר תשעה שירים, כך שבגמר ישתתפו בסך הכל 18 שירים. העולים לגמר ייבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

השידור יחל בשעה 22:00. לצפייה בחצי הגמר הסרבי הראשון – לחצו כאן!

 
רוצים להשאר מעודכנים בכל חדשות "אקס פקטור"?
לחצו כאן!
צ'גי ולהקת בראצ'ה בלוז (שלפעמים נקראים גם להקת צ'גי, הם להקה מבלגרד שמופיעים במגוון סגנונות. הם מוכרים בתור להקת חתונות. הם יופיעו עם השיר “Devojko sa plamenom u očima” (בעברית: "הילדה עם הלהבות בעיניים"). הלהקה נבחרה מאחר והם היו במקום הגבוה ביותר של הוועדה שבחרה את השירים לקדם אירוויזיון הסרבי מבין השירים שלא נבחרו.

על פי ההצהרה של רשת הטלוויזיה הסרבית (RTS), בהתאם להנחיות התחרות, כותבי שירים ומארגני התחרות זכאים לשנות את האמנים ו/או השירים אם קיימת בעיה עם השתתפותם של האמנים עצמם או בהופעות שלהם.

שלבי חצאי הגמר של הקדם הסרבי ייערכו ב- 3 וב- 4 למרץ. בכל חצי גמר יתמודדו 18 שירים ומתוכם 9 שירים יעפילו לגמר. הגמר הסרבי ייערך ב- 5 למרץ.

המשתתפים בחצי הגמר הראשון הם:

 1. Sanja Bogosavljević – Priđi mi
 2. Vis limunada – Pesma ljubavi
 3. Zorja Pajić – Zorja
 4. Bojana Mašković – Dama
 5. Boris Subotić – Vrati mi
 6. Ivona Pantelić – Znam
 7. Bane Lalić i MVP – Tu gde je ljubav tu ne postoji mrak
 8. Angellina – Origami
 9. Ana Stanić – Put bez povratka
 10. Julija – Brižna
 11. Aleksandar Vuksanović  – Oskar
 12. Konstrakta –In Corpore Sano
 13. Igor Simić – Nisam ja
 14. Mia – Blanko
 15. Jelena Pajić – Pogledi
 16. Biber – Dve godine i šes’ dana
 17. Marija Mikić – Ljubav me inspiriše
 18. Lift – Drama

לחצו על שם השיר להאזנה!
בין השירים המתחרים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

 • סאניה בוגוסאבלייביץ' (Sanja Bogosavljević) – הייתה חברה בלהקת "בלה בלה בנד" (Blah Blah Band) שהתמודדה בקדם אירוויזיון הסרבי בשנים 2006 ו- 2007. ב- 2007 שימשה כזמרת הליווי בשיר "Molitva" של מריה שריפוביץ' (Marija Šerifović), שעמו זכתה סרביה באירוויזיון 2007. סאניה שימשה כזמרת ליווי של סרביה באירוויזיון גם בשנים 2011, 2015 ו- 2017
 • איגור סימיץ' (Igor Simić) – השתתף בקדם הסרבי ב- 2020 עם השיר "Ples za rastanak" והגיע למקום השלישי3.ב.
 • אנה משקוביץ' (Bojana Mašković) – השתתפה בקדם הסרבי ב- 2020 עם השיר "Kao muzika" והגיעה למקום השמיני בחצי הגמר השני.
 • ילנה פאייץ' (Jelena Pajić) – הייתה זמרת ליווי של מונטנגרו באירוויזיון 2015 ושל סרביה באירוויזיון 2017 ו-2021.
ברשימה ניתן למצוא מספר יוצרים שכתבו שירים לאירוויזיון בעבר. הבכיר שבהם הוא דארקו דימיטרוב (Darko Dimitrov) שעומד מאחורי השיר של איגור סימיץ' (Igor Simić) שיתמודד בקדם אירוויזיון הסרבי. דארקו עומד גם מאחורי השיר שייצג את מונטנגרו השנה באירוויזיון. דארקו כתב עד כה 11 שירים נוספים לאירוויזיון כמו השיר “Ninanajna” שייצג את מקדוניה הצפונית ב- 2006, “Proud” שהביא למקדוניה את המקום ה- 8 בגמר 2019, ו “Loco Loco” שהביא לסרביה ב- 2021 את המקום ה- 15. דארקו היו מעורב גם בכתיבת השיר האלבני לאירוויזיון 2020 שבוטל – "Fall From The Sky".

מרקו קון (Marko Kon), שעומד מאחרי השיר של אנג'לינה (Angellina), הוא הזמר והיוצר היהודי שייצג את סרביה באירוויזיון 2009 עם השיר "Cipela" אשר הגיע למקום 10 בחצי גמר אך לא זכה לעלות לגמר.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 14 של סרביה כמדינה עצמאית באירוויזיון, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2007, שנת הבכורה של סרביה בתחרות. הזוכה הייתה מריה סריפוביץ' (Marija Šerifović) עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!