המקצה הרביעי של קדם האירוויזיון השוודי, מלודיפסטיבלן, הגיע לסיומו. מתוך שבעה אמנים – שניים עלו ישירות לגמר ושניים יתחרו בשנית בחצי הגמר של גלגל ההצלה.

הערב נערך בשוודיה המקצה הרביעי של קדם האירוויזיון מלודיפסטיבלן 2022 (Melodifestivalen 2022). הקדם משמש לבחירת נציגי שוודיה לאירוויזיון החל מ- 1959 והפך במרוצת השנים לאחד מקדמי האירוויזיון הפופולארים באירופה. שבעה מתמודדים הופיעו הערב, כאשר שניים מהם עלו ישירות לשלב הגמר ושניים נוספים עברו לשלב גלגל ההצלה. שאר המשתתפים סיימו את דרכם בתחרות.  המתמודדים שעלו ישירות לגמר הם: קלרה האמרסטורם (Klara Hammarström) והצמד מדינה (Medina).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הזמרת הראשונה שהוכרזה הערב כעולה הראשונה ישירות לגמר היא קלרה הtמרסטרום (Klara Hammarström) עם השיר "Run to the hills" ("רצה לגבעות"). זאת ההשתתפות השלישית ברציפות של קלרה בקדם: ב- 2020 השתתפה עם השיר "Nobody" ("אף אחד") והגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני. ב- 2021 השתתפה עם השיר "Beat of broken hearts" ("פעימות הלבבות השבורים") והגיעה למקום השישי.

את המקום השני בגמר תופס הצמד מדינה (Medina) עם השיר "In i dimman" ("אל תוך הערפל"). אחד מחברי הצמד, סמי רקיק (Sami Rekik), השתתף במלודיפסטיבלן 2021 עם השיר "90-talet" ("שנות ה-90") – ביחד עם הזמר כריסטופר וולברג (Christopher Wahlberg). השניים הגיעו למקום השישי בחצי הגמר השני.

המשתתפים שעלו לגלגל ההצלה:
01. אנה ברגנדהאל (Anna Bergendahl) עם השיר "Higher Power" ("כוח עליון").
02. להקת לילאסיסטר (Lillasyster) עם השיר "Till our days are over" ("עד שהימים שלנו ייגמרו").
גלגל ההצלה ייערך ב- 5 במרץ, בשבת הבאה.תוצאות חצי הגמר הרביעי:

 • 01. Klara Hammarström – Run to the hills – עלה לגמר
  02. Medina – In i dimman – עלה לגמר
  03. Anna Bergendahl – Higher power – העפילה לחצי הגמר החמישי
  04. Lillasyster – Till our days are over – העפילה לחצי הגמר החמישי
  05. Angelino – The end – מקום חמישי
  06. Tenori – La stella – מקום שישי
  07. Malin Christin – Synd om dig – מקום שביעי
תאריכי ה- Melodifestivalen הם:
מקצה ראשון: 5 בפברואר
מקצה שני: 12 בפברואר
מקצה שלישי: 19 בפברואר
מקצה רביעי: 26 בפברואר
חצי גמר ("גלגל הצלה"): 5 במרץ
גמר: 12 במרץ

את כל המופעים צפוי להגיש השנה אוסקר סיה (Oscar Zia) שהשתתף בעצמו פעמיים בתחרות והגיע למקום השמיני במלודיפסטיבלן 2014 ולמקום השני במלודיפסטיבלן 2016.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!