הערב יוצא לדרכו קדם האירוויזיון האיסלנדי עם חצי הגמר הראשון ובו חמישה אמנים מתחרים. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

הנציג האיסלנדי לאירוויזיון 2022 ייבחר גם השנה דרך הקדם "Söngvakeppnin" (תחרות השירה). הקדם האיסלנדי משמש לבחירת הנציגים האיסלנדים לאירוויזיון החל מהצטרפותם לתחרות ב- 1986, פרט למספר שנים בודדות בהם נבחרו הנציגים לתחרות בבחירה פנימית. הערב הקדם יוצא לדרכו עם חצי הגמר הראשון מתוך שניים. שני שירים מתוך חמשת השירים המתחרים יעפילו לגמר שיערך ב- 12 במרץ. התוצאות יקבעו הערב על ידי הקהל בלבד.

חצי הגמר יחל בשעה 21:45 ויסתיים בשעה 23:20. לצפייה בחצי הגמר – לחצו כאן!

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

את חצי הגמר ינחו אשת התקשורת ביורג מגנוסדוטיר (Björg Magnúsdóttir), הזמר יון יונסון (Jón Jónsson) והשחקנית ומנחת הטלוויזיה ראגנהילדור סטיינון יונסדוטיר (Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir). התחרות תיערך באולפני RVK בבירה רייקיאוויק.

כל השירים בחצאי הגמר יבוצעו באיסלנדית, אך האמנים שיעפילו לגמר יוכלו לתרגם אותם לאנגלית. אל ארבעת השירים שיעפילו מכל חצי גמר יעפיל שיר נוסף שיבחר על ידי השופטים, כך שבגמר יתמודדו בסך הכל חמישה שירים.

רשימת המשתתפים בחצי הגמר האיסלנדי:

01. AmarosisDon’t you know
02. Haffi HaffGía
03. Sigga, Beta and ElínMeð hækkandi sól
04. Stefán ÓliLjósið
05. Stefanía SvavarsdóttirHjartað mitt

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המשתתפים בחצי הגמר ניתן למצוא שמות מוכרים:

  • האפי האף (Haffi Haff): השתתף בקדם האיסלנדי ב-2008 עם השיר "The wiggle wiggle song" (שיר הויגל ויגל) אך לא עלה לגמר מחצי הגמר הרביעי.
  • סטפניה סוואברסדוטיר (Stefanía Svavarsdóttir): השתתפה בקדם האיסלנדי ב-2013 עם השיר "Til þín" (לך) והגיעה לגמר. ב-2015 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Augnablik" (רגעים) והגיעה למקום השישי והאחרון בחצי הגמר הראשון. ב-2018 השתתפה בפעם השלישית כחלק משלישיית בנות עם השיר "Svaka stuð" (הלם מיוזע) והגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 34 של איסלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השני ב- 1999 וב- 2009.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!