הערב יתחרו שבעה אמנים במקצה השלישי של קדם האירוויזיון השוודי – המלודיפסטיבלן. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

קדם האירוויזיון הגדול באירופה, המלודיפסטיבלן (Melodifestivalen), קדם האירוויזיון השוודי ממשיך הערב עם המקצה השלישי. חצי הגמר יתקיים באביצ'י ארנה (Avicii Arena) – האולם המארח של אירוויזיון 2000 ואירוויזיון 2016. שבעה מתמודדים יופיעו הערב בחצי הגמר, כאשר שניים מהם יעלו ישירות לגמר ושניים נוספים יעברו לחצי הגמר החמישי (שהוא שלב גלגל ההצלה).

המקצה השלישי יחל בשעה 21:00. לצפייה במלודיפסטיבלן  – לחצו כאן! 

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מתמודדי המקצה ושיריהם (לפי סדר ההופעה):

  1. Cazzi Opeia- "I Can't Get Enough"
  2. Lancelot- "Lyckligt Slut"
  3. Lisa Miskovski- "Best to Come"
  4. Tribe Friday- "Shut Me Up"
  5. Faith Kakembo- "Freedom"
  6. Linda Bengtzing- "Fyrfaldigt Hurra!"
  7. Anders Bagge- "Bigger than the Universe"

לחצו על השירים כדי לצפות בקצרים מהשירים שיופיעו הערב.
קצת על האמנים המופיעים בחצי הגמר:

קאסי אופיה (Cazzi Opeia) – אמנית, כותבת שירים ומפיקה שוודית שהחלה לכתוב מוזיקה מקורית בגיל צעיר. היא הפכה לאחת מכותבות השירים המבוקשות ביותר בעולם הקיי פופ (K-pop) ונכנסה פעמים רבות למצעד הבילבורד בארה"ב. ככותבת שירים, קאסי מכרה יותר מ-20 מיליון אלבומים, שיריה הושמעו למעלה מ-4 מיליארד פעמים ויש לה יותר מ-1.5 מיליארד צפיות ביוטיוב.

לאנסלוט הדמן (Lancelot Hedman) – הידוע יותר בשם "לאנס" הדמן, מגיע ממשפחה שוודית מפורסמת מאוד. אימו היא הדוגמנית והזמרת המצליחה מגדלנה גראף (Magdalena Graaf) ואילו אביו הוא אייקון הכדורגל מגנוס הדמן (Magnus Hedman). בעבר לאנס השתתף בתכנית הריאלטי של אימו "Systrarna Graaf" ("האחיות גראף") וגם בסדרה שלו "Lance vs livet" ("לאנס נגד החיים"). בשנת 2019 הגיע לאנס למקום השלישי בתכנית "Let's Dance" ("בואו לרקוד"). השנה, לאנס הופיע בסדרה "Behandlingen" ("טיפול") שם חשף את המאבק וההתמכרות שלו לסמים ואלכוהול.

ליסה מיסקובסקי (Lisa Miskovsky) – אחת מזמרות הרוק המוערכות בשוודיה. נכנסה למצעדי הסינגלים וזכתה במגוון פרסים- ב- 2001 נבחרה לאמנית השוודית של השנה. השתתפה במלודיפסטיבלן 2012 עם השיר "Why Start a Fire" וסיימה במקום התשיעי בגמר.

טרייב פריידיי (Tribe Friday) – משלבים אינדי רוק, דאנס-פופ ואימו. ללהקה יש מעריצים רבים ומסורים מכל העולם מאז הופעת הבכורה שלה. הלהקה מתארת ​​את עצמה כשלושה 'מפסידני-אימו' משלוש ערים קטנות ושוודיות שחולקות את החלום להיות הלהקה הגדולה בעולם.

פיית' קאקמבו (Faith Kakembo) – התגלתה כשהשתתפה בתחרות הכישרונות P4 Nästa 2019 ואף זכתה בגמר התחרות! ביצעה את השיר "Crying Rivers" במלודיפסטיבלן 2020 וסיימה במקום החמישי בחצי הגמר השלישי.

לינדה בנגצינג (Linda Bengtzing) – אמנית מוכרת על במת המלודיפסטיבלן וזו תהיה ההשתתפות השמינית שלה בתחרות! לינדה הופיעה לראשונה במלודיפסטיבלן 2005 עם השיר "Alla flickor" ("כל הבנות"). התוצאה הטובה ביותר שלה בתחרות הייתה ב- 2008 עם השיר "Hur svårt kan det va?" ("כמה קשה זה יכול להיות?") איתו הגיעה למקום החמישי. לאחרונה היא השתתפה במלודיפסטיבלן 2020 עם השיר "Alla mina sorger" ("כל הצער שלי") אך לא עלתה לגמר.

אנדרס באגה (Anders Bagge) – אחד מאנשי הטלוויזיה והמלחינים השוודים הפופולריים ביותר. ידוע גם בתור שופט בתוכנית המוזיקה Sveriges idol. עבד עם אמנים בינלאומיים כמו ג'ניפר לופז, מדונה, סלין דיון, ג'נט ג'קסון, סנטנה ואנריקה איגלסיאס. הוא גם היה שותף בכתיבת השיר האזרי לאירוויזיון ב- 2012, "When The Music Dies" בביצוע של סבינה באבייבה (Sabina Babayeva).
הגבלות הקורונה בשוודיה יצרו מציאות חדשה בקרב מארגני הקדם, שנאלצו השנה להגביל את קיבולת הקהל באולם ולחלק את היושבים לקפסולות. עקב המצב הנוכחי בוטל סיבוב ההופעות השנתי של המלודיפסטיבלן וכל המשדרים ייערכו השנה בשטוקהולם, בירת שוודיה.

השנה נערכו מספר שינויים בשלבי התחרות השונים בהשוואה לשנים הקודמות.

שינויים בחצאי הגמר:

ההצבעה בשלב המקצים תתבצע באפליקציה כבר במהלך הביצוע של כל שבעת השירים ולא אחרי הביצועים, כאשר לצופים תינתן עד חמש הצבעות בחינם לכל שיר בנפרד. לאחר סיום כל ההופעות, האמן שיקבל את מירב הקולות בסבב ההצבעה הראשון יעלה לגמר – כך שכבר בשלב זה נדע מי הזוכה של חצי הגמר. ששת האמנים שנותרו יעלו לסבב הצבעה שני, בסבב זה הקהל מקבל עד חמש הצבעות נוספות לכל אמן בחינם. התוצאה בסבב ההצבעה השני יקבעו בעזרת ההצבעות מסיבוב ההצבעה הראשון בנוסף לאופן חלוקת ההצבעה בקטגוריות הגיל שבאפליקציה בסבב ההצבעה השני: גילאי 3-9, גילאי 10-15, גילאי 16-29, גילאי 30-44, גילאי 45-59, גילאי 60-74, וגילאי 75 ומעלה. לכל קטגורית גילאים יינתן משקל שווה בהצבעה.

כך שהפיינליסטים יבחרו בשתי דרכים שונות, האמן שמקבל את מירב הקולות בסך הכל בסבב ההצבעה הראשון והאמן שמקבל את מירב הנקודות מכל קטגוריית גיל בסבב השני של ההצבעה. 12 הנקודות מכל טווח גילאים יאמר בעל פה ושאר הנקודות יוצגו בטבלה (בדומה לתוצאות האירוויזיון). בסיום כל מקצה נדע את התוצאות המלאות של כל שיר – כלומר מי הגיע למקום ראשון, שני, שלישי, רביעי וכו'… שני השירים אשר יזכו לעלות לגמר לא יבוצעו שוב לאחר הזכייה בניגוד למה שהיה נהוג עד כה. שני השירים שהגיעו למקומות 3-4 יעלו לשלב חצי הגמר ("גלגל ההצלה").
שינויים בשלב חצי הגמר ("גלגל ההצלה"):

קרבות הדו-קרב המוכרים של שלב "גלגל ההצלה" בוטלו. שמונת השירים שעלו לשלב זה יחולקו בעזרת הגרלה לשני חצאים. לא תהיה חשיבות למיקום השירים בחצאי הגמר (מקום שלישי או רביעי). לכל חצי תפתח הצבעה נפרדת כשמתוך כל חצי, בו מתמודדים ארבעה שירים, יעלו שני שירים לגמר הגדול. התוצאות יתבססו על סמך קטגוריות הגילאים, בדומה לשלב חצאי הגמר, אך הפעם לא ייחשפו התוצאות המלאות וזאת בשל חוסר זמן.

מהו השינוי בגמר?

במהלך 12 ההופעות הקהל יצביע באפליקציה כאשר ניתן להם עד חמש הצבעות לכל שיר בחינם. לאחר שחבר השופטים הבינלאומי יצביע, יינתן לקהל חמש הצבעות נוספות בחינם. כך שהקהל יוכל כבר לדעת 50% מהתוצאה ובהתאם לכך להצביע. בשלב ההצבעה של קהל הצופים ידווחו את התוצאות לפי קטגוריות הגילאים הגילאים. לכל טווח גילאים יש כוח הצבעה שווה, מי שמקבל את מספר ההצבעות הרב ביותר בכל קבוצת גיל מקבל 12 נקודות, השני מקבל 10 נקודות ולאחר מכן 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 ו-1.
תאריכי ה- Melodifestivalen הם:
מקצה ראשון: 5 בפברואר
מקצה שני: 12 בפברואר
מקצה שלישי: 19 בפברואר
מקצה רביעי: 26 בפברואר
חצי גמר ("גלגל הצלה"): 5 במרץ
גמר: 12 במרץ

את כל המופעים ינחה השנה אוסקר סיה (Oscar Zia) שהשתתף בעצמו פעמיים בתחרות והגיע למקום השמיני במלודיפסטיבלן 2014 ולמקום השני במלודיפסטיבלן 2016.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר


    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!