לצפייה: הערב יתקיים הקדם אירוויזיון האסטוני, Eesti Laul, בשעה 19:30. בסיום האירוע יבחר השיר האסטוני לאירוויזיון 2022. לפניכם קישור לצפייה בשידור.
הנציג האסטוני לאירוויזיון ייבחר גם השנה דרך קדם האירוויזיון המקומי "Eesti Laul" המשמש לבחירת נציגי אסטוניה לאירוויזיון החל משנת 2009. עשרה אמנים יתחרו הערב עם שיריהם, כאשר אחד מהם יהיה הנציג האסטוני באירוויזיון 2022. הגמר יקח חלק בעיר טאלין וינחו אותו מארג'ה-לייס אילוס (Maarja-Liis Ilus), פרייט לוג (Priit Loog) וג'ורי פוטסמן (Jüri Pootsmann). בסיבוב הראשון התוצאות יקבעו על ידי 50% הצבעת חבר השופטים ו-50% הצבעת הקהל כששלושת המתמודדים עם הניקוד הגבוה ביותר ימשיכו לסיבוב האחרון ובו רק הקהל יצביע ויחליט מי יהיה הנציג האסטוני באירוויזיון 2022.

הקדם אירוויזיון האסטוני יחל בשעה 19:30. לצפייה בתחרות לחצו – כאן!

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בגמר לפי סדר הופעתם:

 1. "Elina Nechayeva – “Remedy
 2. "Andrei Zevakin feat. Grete Paia – “What Now
 3. "Jaagup Tuisk – “Kui vaid
 4. "Elysa – “Fire
 5. "Ott Lepland – “Aovalguses
 6. "Stig Rästa – “Interstellar
 7. "Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany – “What To Make Of This
 8. "Stefan – “Hope
 9. "Anna Sahlene – “Champion
 10. "Black Velvet – “Sandra

לחצו על שם השיר לצפייה בהופעה החיה!

בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

 • אוט לפלנד (Ott Lepland) – ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2012 עם השיר "Kuula" והביא למדינה הבלטית את המקום השישי באירוויזיון, שנחשב למקום הטוב ביותר שלהם בעשור הקודם.
 • סטיג רסטה (Stig Rästa) – ייצג את אסטוניה באירוויזיוו 2015 יחד עם אלינה בורן (Elina Born) והשיר "Goodbye to Yesterday" שהגיע למקום שביעי בתחרות. בין יוצרי השיר "Play" שייצג את אסטוניה באירוויזיון 2016 והשיר "Storm" שייצג את אסטוניה באירוויזיון 2019. סטיג התמודד בלא פחות מ- 10 קדמי אירוויזיון כסולן וכחבר להקת טראפיק (Traffic).
 • אלינה נצ'אייבה (Elina Nechayeva) – ייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2018 "La forza" שהגיע למקום השמיני בגמר הגדול.
 • אנה סהלין (Anna Sahlene): ייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2002 עם השיר "Runaway" (לברוח) והגיעה למקום השלישי. בנוסף, הייתה זמרת ליווי של שוודיה באירוויזיון 1999, מלטה באירוויזיון 2000, אוסטרליה באירוויזיון 2016 ובריטניה באירוויזיון 2019.
 • סטיג ראסטה (Stig Rästa): ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2015 עם השיר "Goodbye to yesterday" (להתראות לאתמול) והגיע למקום השביעי ביחד עם הזמרת אלינה בורן (Elina Born). בנוסף, כתב את השירים האסטונים לאירוויזיון 2016 ולאירוויזיון 2019.
 • אנדריי זבאקין (Andrei Zevakin): השתתף בקדם האסטוני ב-2021 עם השיר "Wingman" (איש הכנפיים) והגיע למקום החמישי.
 • גרטה פאיה (Grete Paia): השתתפה בקדם האסטוני ב-2013 עם השיר "Päästke noored hinged" (להציל את הנשמות האבודות) והגיעה למקום השני. ב-2016 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Stories Untold" (סיפורים שלא סופרו) והגיעה למקום השביעי. ב-2019 השתתפה בפעם השלישית עם השיר "Kui isegi kaotan" (אפילו אם אפסיד) ולראשונה לא עלתה לגמר אחרי שסיימה במקום השישי בחצי הגמר השני.
 • יאאגופ טויסק (Jaagup Tuisk): השתתף בקדם האסטוני ב-2020 עם השיר "Beautiful lie" (שקר יפה) והגיע למקום השני.
 • סטפן (Stefan): השתתף בקדם האסטוני ב-2019 עם השיר "Without you" (בלעדייך) והגיע למקום השלישי. ב-2020 השתתף בפעם השנייה עם השיר "By my side" (לצידי) והגיע למקום השביעי.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 27 של אסטוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2001 בזכות השיר "Everybody" בביצוע של Tanel Padar, Dave Benton & 2XL.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!