עקב תקלה טכנית בחצי הגמר, רשת הטלוויזיה הלטבית החליטה לתת מקום נוסף בגמר לאחד מהמשתתפים בתחרות. הפרטים המלאים בכתבה הבאה.
הנציג הלטבי לאירוויזיון 2022 ייבחר גם השנה דרך הקדם "Supernova" (סופרנובה), שמשמש לבחירת הנציגים הלטבים לאירוויזיון החל מ- 2015, פרט לשנה שעברה בה נעשתה בחירה פנימית לתחרות. בחצי הגמר שנערך ב- 5 בפברואר השתתפו 17 שירים, מתוכם עלו לגמר עשרה שירים. כעת, עקב תקלה טכנית בחצי הגמר, הוחלט לתת גם לזמר מיקס דוקורס (Miks Dukurs) מקום נוסף בגמר.

לפי ההודעה הרשמית שפירסמה רשת הטלוויזיה הלטבית LTV, נאמר שתקלה טכנית במערכת הסינכרון בעת ביצוע השיר מנעו מהזמר לבצע את השיר בצורה טובה יותר, דבר שפגע בסיכויי העפלתו לגמר. צוות השופטים בקדם וצוות מטעם רשת הטלוויזיה בחנו פעם נוספת את כל הביצועים בחצי הגמר ומצאו לנכון לתת לזמר מקום נוסף בגמר.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הזוכה בגמר, שייערך מחר ב-12 בפברואר, ייבחר ע"י שיקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

 

רשימת האמנים בגמר לפי סדר הופעתם:

 1. Raum – Plans
 2. Linda Rušeniece – Pay my own bills
 3. Bermudu Divsturis – Bad
 4. Miks Galvanovskis – “I’m Just A Sinner
 5. Bujans – He, she, you & me 
 6. Elina Gluzunova – Es pabiju tur
 7. Citi Zeni – Eat your salad
 8. Inspo – A happy place
 9. Mes Jus Milam – Rich itch
 10. Aminata – I'm letting you go
 11. Miks Dukurs – First love

לחצו על שם השיר לצפייה בהופעה החיה!

האמנים שהעפילו לגמר נבחרו על ידי הצבעות שופטים (50% מהניקוד) והצבעות קהל (50% מהניקוד). רשת הטלוויזיה הלטבית LTV גם שומרת לעצמה את הזכות "להציל" אמן אחד ולשריין לו מקום בגמר. רשת הטלוויזיה תחשוף את חברי חבר השופטים לאחר אירוויזיון 2022. חבר השופטים יכלול נציגים של תעשיית המוזיקה הלטבית, תעשיית האירועים והטלוויזיה, וכן אנשי מקצוע מחוץ ללטביה.
בין העולים לגמר ניתן למצוא שמות מוכרים:

 1. אמינטה (Aminata): ייצגה את לטביה באירוויזיון 2015 עם השיר "Love Injected" והגיעה למקום השישי בגמר הגדול, ההישג הכי טוב של לטביה מאז אירוויזיון 2005. בנוסף, כתבה את השיר הלטבי לאירוויזיון 2016 ואת השירים הלטביים לאירוויזיון 2020 ו-2021. לפני כן, השתתפה בקדם הלטבי ב- 2014 והגיעה למקום החמישי.
 2. ברמודו דיבסטוריס (Bermudu Divsturis) – הצמד המרכיב את "ברמודו דיבסטוריס" הם למעשה אמילס בלצריס ומראטס אוגלזנב (Emils Balceris & Marats Ogleznev) אשר ייצגו את לטביה באירוויזיון 2011  תחת השם מוזיקק (Musiqq) עם השיר "Angel In Disguise" אך לא עלו לגמר. לפני כן, מראטס השתתף בקדם הלטבי ב-2006 כחלק מההרכב דיוואייס (Device) אך לא עלה לגמר.
 3. רייניס סייאנס (Reinis Sejans): ייצג את לטביה באירוויזיון 2006 כחלק מההרכב קוסמוס (Cosmos) אשר ביצעו את השיר "I Hear Your Heart" שהגיעו למקום ה- 16 בגמר. השנה ייקח חלק בהרכב בויאנס (Bujans), ביחד עם נציג לטביה לאירוויזיון 2009 – אינטרס בוסוליס (Intars Busulis).
 4. אינטרס בוסוליס (Intars Busulis): ייצג את לטביה באירוויזיון 2009 עם השיר "Probka" אך לא עלה לגמר וסיים במקום האחרון בחצי הגמר השני. השנה ייקח חלק בהרכב בויאנס (Bujans), ביחד עם נציג לטביה לאירוויזיון 2006 – רייניס סייאנס (Reinis Sejans). לפני כן, השתתף בקדם הלטבי שלוש פעמים: ב-2002 וב- 2003 הגיע למקום ה-12 כחלק מהלהקת קפה (Caffe) וב-2007 הגיע למקום השני.
 5. ראלף איילנד (Ralfs Eilands): ייצג את לטביה באירוויזיון 2013 עם השיר "Here We Go" כחלק מההרכב פר (PeR) אך לא עלה לגמר וסיים במקום האחרון בחצי הגמר השני. לפני כן, ההרכב השתתף בקדם הלטבי שלוש פעמים והגיע למקום התשיעי ב- 2009, מקום 10 ב- 2010 ומקום החמישי ב- 2012. השנה הוא משתתף בקדם כחלק מהצמד מס יוס מילאם (Mēs Jūs Mīlam).
 6. מיקס גלבנובסקיס (Miks Galvanovskis): השתתף בקדם האירוויזיון הלטבי בשנת 2017 בו הגיע למקום השמיני בשלב רבע הגמר עם השיר "Runaway".

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 22 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!