האזינו: רשת הטלוויזיה הדנית מפרסמת היום את רשימת המשתתפים שייקחו חלק בקדם אירוויזיון בחודש מרץ. הפרטים המלאים בכתבה הבאה.

הנציג הדני לאירוויזיון 2022 ייבחר גם השנה דרך הקדם אירוויזיון "Melodi Grand Prix" (מלודי גרנד פרי), שמשמש לבחירת הנציגים הדנים לאירוויזיון החל מהצטרפותם לתחרות ב-1957. שמונה שירים צפויים לקחת חלק בקדם שייערך ב- 5 במרץ בארנת "Jyske Bank Boxen" שאירחה לאורך השנים מספר קדמי אירוויזיון, האחרון שבהם היה ב- 2019. הזוכה בתחרות צפוי להיקבע ע"י שיקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בקדם הדני:

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין כותבי השירים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

1. שירם של ג'וזי אלינור וג'ק וורן (Josie Elinor & Jack Warren) נכתב בין היתר ע"י בנג'מין רוזנבוהם (Benjamin Rosenbohm), חלק מהצמד Ben & Tan שנבחר לייצג את דנמרק באירוויזיון 2020 אך השתתפותם נמנעה עקב ביטול התחרות.

2. שירם של להקת ראדי (Reddi) נכתב בין היתר ע"י לארס פדרסן (Lars Pedersen) שהשתתף בקדם הדני ב-2021 תחת השם Chief 1 והגיע למקום השלישי. כותב נוסף, איהן היידר (Ihan Haydar), היה חלק מזמרי הליווי של דנמרק באירוויזיון 2012. כותב שלישי ואחרון, ראמי ג'קמן (Remee Jackman), כתב את השיר הגרמני לאירוויזיון 2008 ואת השיר הדני לאירוויזיון 2015. בנוסף, הגיש את תחרות הג'וניור הראשונה שנערכה בדנמרק ב-2003.

זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 2019 שהקדם ייארח קהל באולם וזאת בשל מגיפת הקורונה שמנעה מקהל להיות נוכח בשני הקדמים האחרונים שנערכו.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 50 של דנמרק באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים 1963, 2000 ו- 2013. הזכייה האחרונה הייתה בזכות השיר "Only Teardrops" בביצוע של אמילי דה פורסט (Emmelie de Forest).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!